Anasayfa / GENEL / Yiğit Bulut’tan sarsıcı Taraf yorumu
yigit-taraf

Yiğit Bulut’tan sarsıcı Taraf yorumu

MEDYAGÜNDEM- 24 televizyonu genel yayın yönetmeni Yiğit Bulut’tan Taraf gazetesinde yaşanan istifalarla ilgili çarpıcı yorumlar geldi.

Bir gazeteci olarak Ahmet Altan’la Yasemin Çongar’ın işsiz kalmasına üzüldüğünü söyleyen Bulut, Taraf hakkında sarsıcı sözler sarfetti.

Taraf’ın uzun süre haksızlık, uzun süre yalan haber ve uzun süre çarpıtılmış dinamiklerle manipülasyon üzerine kurulu bir yayın yaptığına dikkat çeken Bulut, Taraf’ın misyon gazeteciliğinin ve belli odaklar tarafından belli bir süre desteklendiğinin de altını çizdi.

Taraf’ın durumunu yere sürtülen plastik parçaya benzeten Bulut, “Alın bir plastik parça yere sürte sürte gidin. Ses yaparsınız inanları rahatsız edersiniz. Ama o plastik parça bir süre sonra erir. Ahmet Altan’la Yasemin Çongar’ın durumu bu plastik parça gibi. Bastıra bastıra gittiler, sürekli ses çıkardılar, evet toplumdan ilgi gördüler. Toplumu ayağa kaldırdılar, rahatsız ettiler, sonuçta sürtünmeli parçaların hepsi erir.Bunlar da sürtünmeli parça gibi eridiler.” dedi.

Bulut Taraf’ın sermayesinin nereden geldiğine ilişkin bazı soru işaretlerini de gündeme getirerek, şu çarpıcı sözleri sarfetti:

“Bu gazetenin sermayesinin nereden geldiğine ilişkin de benim kafamda soru işaretleri var. Bir kısmı içerideki takiyye yapan patronlardan geliyor. Bir kısmı da yurtdışından geliyor. Belki İsrail’den geliyor. Belki başka bir ülkeden, belki Almanya’dan geliyor.”

İşte Bulut’un çarpıcı Taraf yorumları:

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

taraf-altan

FETÖ’nün kumpas gazetesi satılık!

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) aralarında Taraf gazetesinin de bulunduğu 8 adet basın yayın kuruluşuna …

kiraz

Yine Anadolu Adliyesi yine skandal karar

İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde 31 Mart 2015 günü DHKP-C’li teröristlerce hain bir şekilde şehit edilen Cumhuriyet …

feto-medya

FETÖ’nün medyadaki teröristlerine 3’er kez müebbet

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimini önceden bildikleri ve bu konuda çağrışım yapan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir