Anasayfa / ANALİZ / Yerseniz yine o temcit pilavı; Aydın Doğan iyi çevresi kötü!
koru-dogan

Yerseniz yine o temcit pilavı; Aydın Doğan iyi çevresi kötü!

Fehmi Koru, yine köşeye sıkıştığı bir dönemde medya baronu Aydın Doğan için “kendisi iyi çevresi kötü” temcit pilavını ısıttı!


MEDYAGUNDEM.COM- Aydın Doğan için “pozitif” bir “imaj operasyonu” için şu algıyı dolaşıma sokan kişidir Fehmi Koru:

“Aydın Doğan iyi çevresi kötü.”

Sahibi olduğu Doğan medyasının tüm günahlarını ve bozuk sicilini çevresine yükleyip, Aydın Doğan’ı “masum gösterme” operasyonun algı mühendisidir Koru.

Bunu medya kulislerinde hep Hürriyet’te yazar olma hayaliyle yaptığı tartışılıp duruldu.

Ancak Koru, Habertürk’e geçince o tartışmalar da bitmişti ki, yine kafaları karıştıran bir gelişme oldu.

Geçen hafta Taha Kıvanç mahlasıyla Habertürk’teki köşesinde Doğan medyasına el konulabileceğini yazan Koru, bugün de ilginç bir manevrayla “Aydın Doğan iyi çevresi kötü” operasyonu çekti.

koru-dogan

“Hürriyet’in üzerinde koyu bir sis” başlıklı yazısında Koru, “Sahibi görünen Aydın Doğan’dan daha fazla ‘devlet’ ile bir tür ilişki içerisinde bulunduğuna inananlar çoktur Hürriyet’in… Nuriye Akman’ın kendisiyle yaptığı eski bir söyleşide, Aydın Bey de, bu konuda biraz fazla sıkıştırıldığında, ‘Evet, öyle, ne yapalım’ demiş, o hınçla şapkasını yere atmıştı. Gazeteyi uzun yıllar yöneten biri de, Hürriyet’in başlığı yanında yer alan ‘Türkiye Türklerindir’ logosunu kaldırmaya Aydın Doğan’ın gücünün yetmeyeceğini söylememiş miydi? Eğer gerçek böyleyse, Aydın Bey ne yapsın?Devlet bütün aygıtıyla artık AK Parti’nin elinde. Grupla ilgili bir tasarrufta bulunmadan önce Hürriyet ile devlet arasında varsayılan ilişkiyi araştırsalar ve varsa ortaya çıkarsalar daha doğru olmaz mı?” diye yazdı. Bu satırlarıyla iktidara “Aydın Doğan masum, sahibi olduğu medyayı o kontrol etmiyor, medyasını asıl kontrol edenler devletin içinde, onlara dokunun” anlamındaki yazısıyla Aydın Doğan’ı aklamaya kalkıştı.

Oysa bu tam anlamıyla köşeye sıkışan Aydın Doğan’a “nefes aldırma” amaçlı bir algı operasyonu… Terörle işbirliği yapmakla suçlanan, medyasını tam anlamıyla militanlaşmış bir şer cephesine dönüştüren ve tüm kirli operasyonların arkasında olduğu bilinen Aydın Doğan’a Fehmi Koru desteği şu dönemde gerçekten manidar! Hem de Aydın Doğan bir kez daha köşeye sıkışmışken… Büyük bir panik içindeyken… Bakalım Koru’nun bu çabası Doğan’ı kurtarabilecek mi?

 

MEDYAGUNDEM

murat

Aydın Doğan’dan KK’nın FETÖ yürüyüşüne “yazar” hizmeti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasına PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerini alarak FETÖ için yaptığı …

arman6

Ayşe Arman’ı da kov Aydın Doğan!

İrfan Değirmenci’yi siyasi pozisyon aldığı için kovan Aydın Doğan aynı kural ihlali yapan Ayşe Arman’ı …

chp1

Aydın Doğan ve tetikçileri bu habere itibar etmedi!

Star gazetesinde Ahmet Kekeç’in “FETÖ’nün CHP imamı Enis olamaz” başlıklı yazısı şöyle… Şimdi neden sustuğunu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir