Anasayfa / ANALİZ / Yer yerinden oynuyor! Kod adı: Ananas!
ananas

Yer yerinden oynuyor! Kod adı: Ananas!

MEDYAGUNDEM.COM- Yer yerinden oynuyor! Şimdi de Fethullah Gülen’in “kasetleri” ortaya çıktı. Sosyal medya yıkılıyor.

Gülen’in bir “hocaefendi”den çok “holding patronu” ya da bir “parti başkanı” gibi yağdırdığı talimatlar, ilk kez onun bu yüzünü Türkiye’nin görmesini sağlayacak.

Fethullah Gülen’in birçok önemli kişi ile yaptığı görüşme, soundcloud.com adlı sitede yayınlandı.

Mustafa Koç ile ilgili yapılan görüşmede Fethullah Gülen, Mustafa Koç’a yapılan vergi denetimleri ile ilgili “Bir şey yapamazlar” diyor ve temaslarla ilgili “büyük patron bilmesin” ifadesini kullanıyor.

Bank Asya ile ilgili ses kayıtları ise tam bir şok. Başbakan Erdoğan’a edilen hakaretler mi dersiniz, Bank Asya’yı kurtarma operasyonu mu ararsınız, bir medya patronuna verilen talimatı mı sorarsınız… Yok yok…

Bu görüşme dışında  “Kasım 2013 FG Turgay Ciner Ve Ali Sabancıya Talimat, Ekim 2013 FG Mustafa Koç, Takip – Sponsor – TUSKON, Aralık 2013 FG Bank Asya Talimatı/ BDDK’da adamlarımız var, FG Thy Para Çekmesi” başlıkları ile telefon görüşmeleri internete yüklendi.

Sosyal medyaya damga vuransa “ANANAS KUTUSU” oldu. Herkes onu soruyor; nedir bu ananas şifresi?

İŞTE O SES KAYDININ KONUŞMALARI

Alo

– Aloo

– Tamam bir görüşeyim dedi ama uzun olmasın tamam mı

– Tamam

– Fettullah Gülen: Efendim.

– Hürmet ederim efendim inşallah daha iyi afiyettesinizdir

– Fettullah Gülen: İnşallah

– Bu Aziz Bey vardı efendim. O gelecek olan beyefendi.Pasaportunu elden almak için rica etti. Pazartesi günü verecekler

– Fettullah Gülen: Kimin dediniz?

– O Bursa’dan gelecek olan Aziz Bey. Osman Hoca söylemişti Hocam.

-Fettullah Gülen: Ha Tamam evet hatırladım evet tamam peki

– Ali Sabancı’yla beraberdim dün Hocam. Çok Selamları var. Sağlığınızı sıhhatinizi sordu. En çok da o arayıp sordu bu süreçte.Ceyda Hanım bir mektup verdi. O da o şekilde telefonla olmayabilir dedi. Turgay Ciner Bey’e uğradık bugün. Hasan beyle bir koşe yazarının menfi yazı yazma durumu vardı. Onu öğrenmiştik. Kendisini aradık. Bizzat devreye girdi. “Bu gazetede aleyhinize hiçbirşey çıkamaz” dedi. Hepsi bunların ‘Hizmet Müessesesi’ dedi. “Büyüğümüzün (Fettullah Gülen) aleyhine de ben burada bir şey çıkartmam” dedi.Öyle güzel bir görüşme geçti efendim kendisiyle.

– Fettullah Gülen: Çok iyi. Allah Razı olsun

– Bu dostlarımıza Uganda’dan ananas falan gelmiş. İşte efendim onlara göndermiştim. Bugün teşekkür mektubu yazmış o Koç. Adamı da aradım. Yardımcısıyla görüştük. Bu iftar meselesini de orada tekrar görüşürken Mustafa (Koç) Bey’in Adnan Bey Polat’ın aramasından rahatsızlık duyduğunu ifade etti efendim. Ben Süleyman abiyle de paylaştım bunu, söyledim kendisine. herhangi bir şey olursa ben görüştüreyim, Federasyon Başkanı’nı da tanıştırdık zaten dedim. Siz arada kalacak olursanız bizim üstümüze atın en azından. Siz kötü olmayın Adnan Bey’le dedim. Böyle bir şey çıktı ortaya hocam.

– Fettullah Gülen: Meseleyi çözün bence. Yumuşakça inşallah.

RAFİNERİYİ KİME VERELİM

– Bir de efendim rafineri meselesini ben şeye götürmedim. Koç’a. Fatih Baltacı Bey o ortağı olan iki ayrı ülkedekilerle görüştü. İlgilenmiyorlar. Akın İpek Bey’e söyledim. O da ilgilenmiyor. Bu ayın 8’inde de müraacat etmek için son tarihi. Onlara bildirelim mi bunu Koç’a . Başka bir alternatif gelmedi aklımıza.

– Fettullah Gülen: Evet olabilir bence de. Gönüllerine girmiş olursunuz.

– Başüstüne hocam.

– Hürmet Ederim. Allah’a afiyetler versin inşallah

Fettullah Gülen’in Bank Asya’ya para yatırılması ile ilgili talimatları: BDDK’da adamlarımız var.

Görüşme Tarihi: 21 Aralık 2013

– Aloooo

– Buyur

– Ya Abdullah Bey.

– buyur Abdullah

– Bi saniye burda bi Şivan sana bi şey söyliycek.

– Söylesin

– Aloo. Abi.

– Efendim

– Ben Osman.

– Buyur.

– Nasılsınız abi, iyisiniz inşallah.

– Teşekkür ediyroum sağolun.

– Abi bu Bank Asya’yla alakalı bir Başbakan’ın talimatıyla Bank Asya’ya girilme durumu vardı da. Onunla alakalı arkadaşlar bir değerlendirme yaptılar. Toptan teknik olarak bir şeye imkan var mı diye. Normalde mümkün değil dediler. Olsa bile kademelerde arkadaşlar var. Bunların hepsinden geçiyor olması lazım. Ben de onları anlattık. Fakat bir çözüm önerisi olarak bir şey söylemişler notlarımın arasında. bunu da sizinle paylaşmamı istedi. Diyor ki abi arkadaşlar yani herhangi bir şekilde bize bakan yönüyle BDDK yönüyle bir sıkıntı olmaz ama arkadaşların tavsiyesi şöyle. Bank Asya hakkında bir söylenti, şayia çıkması banka açısından çok tehlikeli. Şu anda twitterdan bunu yaymaya çalışıyorlar. paranın çekilmesi vs ile alakalı endişeler vatandaşta oluşursa mudilerde, daha önceden böyle bir uygulama yapmışlar mesela

– Biliyorum. Mesela 2001’de oldu.

– Bize değil de bir başkasına da yapmışlar. O bankayı batırmışlar mesela. Dolayısıyla böyle bir şey tehlikeli olabilir. Şöyle bir şey teklif ediyor arkadaşlar. Bunu çok yaymadan 10 tane büyük işadamı abiyle paylaşılsa da bunlardan 5 tanesi veya 10’u bir şekilde 300 milyon TL kadar mevduat getirseler bankaya ve 5 tanesi de kağıt üzerinde Asya Emeklilik Şirketi var ya abi,

-Evet

– Bir kısmını da bunlar satın alsalar. Buradan da 300 milyon TL gibi bir giriş olsa bu durumda şey iyicene sağlamlaşır. Bunların girmesinin önü kapanır. Dolayısıyla Hocaefendi bu yapılabilirsa yapılsın dedi. Size söylememi istedi.

– Bana söyledi de ben detayını bilmiyordum. Bu işin tekniğini yani o bankada teknik olarak kim bilir?

– Şöyle abi, bizim bi ekibimiz, sizin adınıza biz bir ekip kuracaktık ya arkadaşlar destek verecekti.

– Ha anladım

– 3 kişi bir araya geldiler Orada Yakup diye bir arkadaşımız vardı. o sivil bir arkadaşımız. Onlar biraraya geldiler. Bunların bu ihtimaline binaen biz BDDK olarak durumumuz nedir, nasıl koruruz diye.

– Mesela şimdi orada Zafer Bey var. Zafer Beyle kim görüşecekse görüşse Zafer Bey bize ne yapılması gerekiyorsa anlatsa. Yönetimde ya.

– Zafer kim abi?

– Orada (BDDK) Yönetim Kurulu’nda ya. Teknik arkadaş.

– Bununla alakalı olabilir. O da olur ama teknik dili konuşan Ahmet de olabilir.

– O zaman ya Ahmet olsun ya Zafer

– Tamam. aynı dili konuştuklarından teknik bi şey olacaksa Ahmet olursa size daha rahat izah edebilirler bunlar.

– Olsun. O izah etsin o zaman

– Dolayısıyla. Tamam. Yani işadamlarının bulunması ve bu iki husus diyorlar bankayı daha kemikli hale getirir. Dolayısıyla bu süreci baltalar. Bu süreçte böyle bir duruş sergilememizde fayda var diyorlar çünkü fon açısından biraz daha bankanın mevduata ihtiyacı var diyorlar. Hocaefendi bunu yapalım o zaman dedi. “Şu süreçte bir zarar görmemek için bunu yapalım” dedi. Ama normal şartlar altında endişeye mahal bir durum yok. Çünkü orada Başkan Yardımcısı’nı geçmeleri lazım. Daire Başkanı’nı geçmeleri lazım. Onun altında Daire Başkan Yardımcısı’nı geçmeleri lazım. Bunların hepsi bizim arkadaşımız. ama olur da yani bir talimat gelirse endişesinden dolayı bunu yapıyoruz.

– Mühim değil. Ben anladım. Sizin ilgili arkadaş görüşsün. Bize mesela yarın nasıl ulaşacaksa ulaşsın. Yarın ilgili arkadaş teknokrat arkadaş bizi bilgilendirsin.

– Tamam. bizi bilgilendirsin derken Ahmet’i çağırıp ona mı söylesinler abi, yoksa

– Tabi Ahmet’e söylesinler. Ahmet bizi bilgilendirsin.

– Tamam. öyle yapalım. Tamam abi

– Teşekkür ederim.

– Görüşmek üzere kolay gelsin

Fettullah Gülen’in Mustafa Koç, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Mehmet Nazif Zorlu ve TUSKON ve İş Takibi ile ilgili talimatları

Görüşme Tarihi: 14 Ekim 2013

– Aloo

– Fettullah Gülen: Efendim

– Efendim hürmet ederim. Bir iki husus vardı efendim müsaade ederseniz arzetmek istiyordum. arzetmek istiyordum

– Fettullah Gülen: Buyrun

– Zatıalinizle görüştükten sonra geçen gün Mustafa Bey aradı Koç. Sizin orada başkentteydi (Washington) bir süredir. aile içinde de teyit ettiler dedi. Memnuniyetle biz sponsor olmak istiyoruz buna dedi. Kendisi de bizzat bulunmak istiyor efendim. Adnan Polat Bey de kendisini aramış efendim o görüşmeden sonra. Süleyman abi de teyit etti onu. Bu şekilde bilgi vermek istedim o konuyu.

– Fettullah Gülen: Evet iyi olmuş. Yani onların bulunması da iyi. Vaka onlara karşı da yukarıdan bir tavır var da. Fakat mali şeyleri karışık yoksa problem olabilecek yanları yoksa bi şey yapamazlar yani. Üzerlerine müfettişler salınsa bile bi şey yapamazlar.

– Rahat duruyorlar efendim.

BÜYÜK PATRON BİLMESİN

– Fettullah Gülen: Evet. Zannediyorum tedbir aldılar. Haberdardılar.

– Evet Efendim. Teşekkür ettiler efendim o hususta. Davetiye taslağı gibi kendisini istişare makamında şeyler yapalım mı efendim. Temas yapalım mı bu konularda.

– Fettullah Gülen: İyi olur. ama şey, Büyük Patron pek bilmesin. Onunla temasımızı çok bilmesin.

– Başüstüne efendim. O konuda zannedersem bir takip altındayız. Ben bazı hususlar var. O gelen arkadaşlar zatıalinizin o tarafa geldiler. Geçen başıma bir vakıa geldi. Onları aktarıcam efendim. Size de gelip aktarıcam. Zannedersem o konuda takip ediyorlar orayala alakalı.

– Fettullah Gülen: Doğrudur

– O gittiğimiz gün akşam bazı şeyler oldu da efendim. Telefonlar geldi. Bir de efendim bu Uganda Devlet Başkanı’ndan haber geldi. Orda bir rafineri meselesi vardı. Uzun süredir gündemdeydi. Çıkarmamışlardı. Türkiye’den büyük bir firma getirirseniz memnun oluruz dediler. Onlara (Koç holding) teklif edelim mi edelim. Onların da ilgisi var bu konuya.

– Fettullah Gülen: Onların dışında başkası öyle ağır bir yükün altına girebilir mi?

– O yükün altına girebilecek bizim çevremizde pek bildiğimiz bir insan yok efendim. Türkiye’dekiler de büyükler efendim genelde içerde şeylere giriyorlar. Onlar sizin göstereceğiniz insanlarla ortaklık yapmak isteriz gibi bir üslupları da var. İsterseniz biraz daha çalışalım Öyle şey yapalım.

– Fettullah Gülen: Öyle yapalım. Biraz da böyle dediğimizi yapacak, diyeceğimiz şeyleri derken rahat olabileceğimiz birisi olsa daha iyi olur. Olmazsa onları tercih ederiz.

– Başüstün efendim. bir efendim bu Mehmet Nazif Bey’in büyük bir işi vardı. Çinliler alacak gibiydi. Sonra başka iki işi onlara vermiş. O iş için dışişleri bakanı tekrar davet etti bayram sonrası gelseniz dedi bu işi alabilicez dedi. O konuda nasıl yapalım. Gidelim mi Nazif Bey’le tekrar?

– Fettullah Gülen: Olaiblir. Nazif Bey’i de sıkı tutmak lazım.

– Başüstüne efendim. Görüştük Hacca gitmeden. Bir de efendim twitter’da TUSKON’la alakalı bir kampanya yapıyorlar. Müspet gibi görünüyor ama farklı bir siyasi içerikten atıyorlar mesajları. Kapatılmayla iligili malum gündem şeyleri söylüyorlar. O konuda müspet bir mail atıp, onun gündemmizde olmadığını, ülkemize hizmete devam ettiğimizi falan söyleyip. çünkü yanlış insanları heyecanlandırır tarzları var. Böyle bir şey yapsak müsaade ederseniz.

– Fettullah Gülen: Kapatma ne?

– Daha önce bir Önder Bey Malatya mahreçli bazı haberleri geçmişti. İşte dersanelere karşılık TUSKON’un kapatılması gibi haberler geçtiler. Üzerinde durmadık o zaman.

– Fettullah Gülen: Onların elinde mi öyle bir şey yapmak?

– Yani mümkün değil efendim bu. Sivil toplum kuruluşu. Denetlerler. En fazla kamu yararımızı almaya çalışırlar elimizden ama kendi kayıtlı teşekkür ve takdirleri var. Herşeyi de bakanlıklarla müştereken yapıyoruz. yani gayrı-cebri bi şey olmazsa herhangi bir şey olmaz efendim.

– Fettullah Gülen: O zaman o yapmak istediğiniz şeyi yapın inşallah.

– Başüstüne efendim

– Fettullah Gülen: Allah afiyet versin

– Hürmet ederim.

– Fettullah Gülen: Bayramınız mübarek olsun.

– Allah razı olsun. Ellerinizden öperim. Bayramınızı tebrik ederim hocam.

– Fettullah Gülen: Arkadaşlara selam söyle. İsmail Bey burdaydı dün.

– Bahsetti efendim. O Şükrü Beye de çok teşekkür ediyrouz. O kendisi bilet almış. Israrla görmek istedi. Ben de Mehmet Yaşar Bey’e yazdırdım. O da çok memnun olmuş. Teşekkür etti efendim.

– Fettullah Gülen: Estağfirullah. Öyleydi yani. Geçen de memnundu. Bi daha gelince çok kalırım dedi bana.

– Allah razı olsun hocam. çok iyi oldu. Hürmet ederim.

Bank Asya’ya para yatırılması ile ilgili talimatları. Hüseyin gülerce’nin Sulh yazısı ile ilgisi olmadığını anlatıyor.

Görüşme Tarihi: 25 Aralık 2013

– Aloo

– Fettullah Gülen: Efendim
– Efendim hürmet ederim. Bu Ali Bey’in işyeriyle alakalı bu büyük müşterilerden bir kaç tanesi almış yani almış şeylerini. tabi o bayağı büyük. bunlar içerisinde henüz belli olmayan THY var bir de Banka var. O da alırsa biraz zorlanacak gibi görünüyor. Acaba biz bu arkadaşlarla beraber olacağız birazdan onlarla böyle usturubuyla görüşsek böyle önde gelen olanları 2001’de olduğu gibi şeylerini yatırmalarını istesek uygun olur mu?

– Fettullah Gülen: Ben size demiştirm o elinizdeki şeyler olmuyor mu?
– Onlar küçük kalıyor efendim.

– Fettullah Gülen: Öyle mi?
– Evet. Yani bu büyük. Bayağı büyük. Böyle yani bayağı bi arkadaşların da paniğe maniğe sevketmeden külli şeyin olması ancak o şeyleri kapatabilir.

– Fettullah Gülen: Var mı? yolu var mı onun?
– İşte efendim şu anda bazıları mesela şimdi ihtiyaçtır deyip kendileri aramış. ama biz bunu aşarız diye bir hafta içerisinde şey olmuş ama fakat şu andaki görüntü THY ne yapacak belli değil? Büyük. 300 küsur. Bir de o Banka’nın 300 küsur. Öyle büyük toplu şey yaparlarsa o şeymiş. yapma ihtimalleri çok yüksek şu anda. Çekme ihtimalleri.

– Fettullah Gülen: Ne yapılabilir?
– Efendim arkadaşlarla görüşerek, arkadaşlar bu yakın çevrelerin yani şeylerini oraya 2001’de olduğu gibi yatıracaklar.

– Fettullah Gülen: Mümkün mü o?
– İşte o daha önceden malumalleri yapmıştık zatıalinizin tensibiyle 2001’de.

– Fettullah Gülen: Yapın. Yapın. hiç ahesteler hissetmeden çarçabuk hemen yapın. Çarçabuk.
– Başüstüne efendim. Bir de efendim bugünkü şeyle alakalı, bugünkü Hüseyin Gülerce’nin yazısı o sulh mü o zatıalinizin bilgisi dahilinde mi yoksa kendiğilinden mi yazdığı bir şey?

– Fettullah Gülen: Hatırlayamadım. Nedir O?
– Efendim 3 şart koşuyor. 1. yolsuzlukların üzerine gidilsin diyor. Yani paralel yapı varsa onları tasfiye edebilir. 2. Dedikodu gıybet etmeyelim. Bu bütün ülkeyi rahatsız ediyor. Sulh yolunu teklif ediyor.

– Fettullah Gülen: Önemli değil.
– Başüstüne

– Haberim yok. Siz şimdi o meseleyi halledin. O meseleyi halledin.
– Başüstüne efendim. Hürmet ediyorum. Allah sağlık sıhhat versin.

MEDYAGUNDEM

feto-dogan

Savcıya kaset kumpasında FETÖ-Aydın Doğan işbirliği

2002’de Gülen’e terör örgütü kurmaktan dava açan dönemin DGM Başsavcısı Nuh Mete Yüksel’e kurulan kaset …

baykald

FETÖ’nün kaset komplosu adım adım çözülüyor

FETÖ’nün, CHP’li Baykal ve MHP’li vekillere kurduğu kaset komplosunun ayrıntıları ortaya çıktı. Polis fezlekesinde, istihbaratçı …

ananas1

İşte FETÖ ananaslarının sırrı

Star aylarca konuşulan FETÖ’nün ananas mesajıyla ilgili sır perdesini kaldırıyor: Afrika’dan ananas kolileri içinde yurda …

16 Yorumlar

 1. bu konu doğrumu ya .s.s.s.

 2. YurdesenBeyboy

  Hic Mahsurlu birsey yok kendi parasini yatirmiyor.
  Kendi uzerine bir kati,yati yok ..olsun Turkiyede itidali tavsiye eden birisi ne lider ne seyhulislam ..fikrine saygi duyulan biri..Ben bazen Universite Hocalarima bile soruyorum neyapacagimi ..olur cok normal

  GERCEK OLAN su Ki NE KOC NE SABANCI NE BASKASI DONEMINDE HIZMET ,CEMAAT, GONULLULER HAREKETINE KIMSE BU KADAR FISLEME YAPMADI. BUNU YAPANLAR O KADAR CAHILKI TARIH BUNU BOYLE YAZACAK BILMIYORLAR.
  Bu adamin uzerine tek bir mal varmi? Peki Bagis almayi kendine siar edinmis bakanlar, daha yeni evlenmis ogluna 11 milyon Euro rusvet veren nolacak? Niye onlarin uzerine gidilmiyor??

  Ben Akpartiye oy verdim ….Bu isi kim yapmissa alkisliyorum..iyi ortaya cikardiniz ve haykirdinizki biz bu goturu duzeninin bi parcasi degiliz.
  Supersiniz cok memnunum oyum gene alternatif olana kadar Akpartiye…

 3. cevdet yılmaz

  Ananas…… dedim ilk duyunca. Bu mu mehdi, mesih. Bu bildiğin iş ihale takipçisi inci baba, sedat peker, veli küçük. Yani elindeki infaz araçları ile şantaj yapan MAFYA babası.

 4. Muhsin Başkan

  İlkokul mantığıyla mantık turuna çıkalım mı?
  Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nu MHP’den koparan güç kimdi?
  Koptuktan, koparıldıktan sonra yüzüstü bırakan güç kimdi?
  Hrand Dink cinayetinin azmettiricisi Erhan Tuncel kimin direktifleriyle Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun tarlasını sürmüştü?
  Erhan Tuncel’i bu işte görevlendirenler, Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu cinayetini işleyenlerle aynı güçlere mi? Cinayetleri görevlendirenlerle işletenler aynı yapılanma mı?
  Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun içinde bulunduğu helikopter kime aitti?
  Son günlerde hangi medya organları Muhsin Yazıcıoğlu cinayetiyle neden bu kadar fazla ilgileniyor olabilir ki? Cinayet yanlış yerlere, adreslere mi yönlendiriliyor? Cinayet üzeri kapatılmaya mı çalışıyor?
  Rahmetlinin yakın çevresindeki bazı kişilerde bu oyunun içinde mi?
  Diye, ilkokul mantığıyla sesli sesli düşünmeyelim mi? Herkesi bu konuda mantık yürütmeye davet ediyorum.

 5. Kaos Kardinali

  – Bir de efendim rafineri meselesini ben şeye götürmedim. Koç’a. Fatih Baltacı Bey o ortağı olan iki ayrı ülkedekilerle görüştü. İlgilenmiyorlar. Akın İpek Bey’e söyledim. O da ilgilenmiyor. Bu ayın 8′inde de müraacat etmek için son tarihi. Onlara bildirelim mi bunu Koç’a . Başka bir alternatif gelmedi aklımıza.
  – Fettullah Gülen: Evet olabilir bence de. Gönüllerine girmiş olursunuz.
  – Başüstüne hocam.
  Bu olayın adına ihaleye fesat karıştırma denmez de ne denir?
  Bu olaya kul hakkı yemek, yedirtmek demek değil de ne denir?
  Kimin gönüllerine giriyorsunuz, girdiniz? Başarısız Taksim Darbe girişiminde bulunan Çapulcuların mı? Çapulculara Çapulcu demeyi men etmenin sırrı burada olsa gerekir.
  Fettullah Gülen’in Bank Asya’ya para yatırılması ile ilgili talimatları: BDDK’da adamlarımız var. İfadesi paralel yapılanma değil de neyin nesi acaba?

  • Kardinal, şu işin ihale kayıt numarasını bi söyleyebilir misin?

   • Kaos Kardinali

    Sorgulama yanlış adrese, stop! Sizi Pensilvanya’ya, stop! Yada ülke içerisindeki Paralel Sermayenin Dört Atlısına yönlendirelim. Stop!

  • İhale olsa sizinkiler affetmezdi eminim. uganda daki ihale mevzuatından bahset hele biraz:)) bank asyaya para yatırılmasına gelince evet yatıranlar var. ben 4.300 yatırdım, eşim de altınlarını bozdurmaya hazır.

   • Kaos Kardinali

    ‘İhale olsa sizinkiler affetmezdi eminim.’ derken; ‘Bu ayın 8′inde de müraacat etmek için son tarihi.’ İfadesini anlamıyorsan sana birkaç koli Ananas, Hıyar göndereyim. İhale sadece Türkiye de mi ihale? Uganda da ihale, ihale olmuyor mu? Kul Hakkı sadece Türkiye de mi Kul Hakkı? Uganda da Kul Hakkı yok mu?
    ‘ uganda daki ihale mevzuatından bahset hele biraz:))’ Sorgulama yanlış adrese, stop! Sizi Bank Asya Müşteri Hizmetlerine bağlıyorum. Stop!

 6. FETOOO suyun ısındı artık, bu şahıs ve yandaşları, ben dahil halis düşünen herkesi kullandı….

 7. ne var ki bunda. çalın yok. çırpın yok..yolsuzluk yapın diyen yok. haksız kazanç edinin diyen yok. ne var? zalimin zulmü var. devlet banka batırmaya çalışıyor.insanlar kurtarmaya…
  asıl vijdanı olan bunu sorgular. bir bankayı batırma emrini kim verebilr?

  • ‘Üzerlerine müfettişler salınsa bile bi şey yapamazlar.’ Ne var bunda canım? Ne olacak, devletin müfettişleri bile bir şeye yapamaz! Yapmaya kalkarsa iki tane yalancı şahit, torbaları açılmamış delillerle fezleke düzenlenir,atın bunu içeri derler, atarlar; çıkarın bunu derler çıkarırlar, ondan sonra iti köpeği olurlar. Ne var canım bundaaa! Haksız kazanç mı var? Hukuksuzluk mu var? Ne var caaaanım bunda? Heç’ Ne var ki bunda!

 8. Atatürk boşuna cemaatleri kapamamış,bunlar hep aynı,başta halktan görünürler sonrada belli bir güce erişince istihbarat ajanlarının cirit attığı merkezler olurlar,siz şimdi am.rika bütün müslümanlara savaş açmışken kucağındaki bu yapılanmanın sağına soluna,içine dışına fbi ve cia ajanlarını yerleştirmediğini düşünebilir misiniz?ee bu örgütte maşallah bütün köşeleri tutmuş pesilvanyaya habire servis yapıyor bizim sırları,adamın uğraşmadığı bir şey kalmamış ki,herşeye burnunu sokmuş bedduasever,bir de din örgütlerinin içinde sözüm ona okumaya en önem vereni,en okumuş olanı bu yani,dedim ya Atatürk boşuna tekke ve zaviyeleri kapamamış haklılığı bir kez daha ortaya çıkıyor..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir