Anasayfa / GENEL / Yeni Türkiye’nin yeni Başbakanı manşetlere nasıl damga vurdu?
mansetler-zaman

Yeni Türkiye’nin yeni Başbakanı manşetlere nasıl damga vurdu?

MEDYAGUNDEM.COM- Türkiye’nin 62. hükümetinin Başbakanı bugün manşetlerde.  Ahmet Davutoğlu nerdeyse tüm gazetelerin manşetlerine oturdu, ama sadece bir gazete için küçük bir haber oldu. Hürriyet’inden Sabah’ına, Yeni Şafak’ından  Vatan’ına gazetelerin manşetlerine “Başbakan Davutoğlu” ya da “Kardeşim Davutoğlu” başlıkları damga vurdu.

Ancak Gülen örgütünün gazetesi Zaman, Davutoğlu’nu manşet yapmadı,  birinci sayfasından küçük bir haber olarak gördü.

Zaman’ın bu hasetçi ve kıskanç tavrı da not edildi.

İşte manşetler:

mansetler

mansetler1mansetler4

 

 

 

 

 

 

 

mansetler2

 

 

 

 

 

 

 

 

mansetler3mansetler5

 

MEDYAGUNDEM

kemal-feto1

KK’nın FETÖ aşkına bakın!

FETÖ’nün en önemli yayın organlarının başında gelen Zaman ve Bugün’e kayyum atanması üzerine CHP Genel …

feto-medya

FETÖ’nün terörist yazarlarına müebbet

Zaman yazarları hakkında 3’er kez ağırlaştırılmış hapis cezası istendi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü …

zaman1

FETÖ’nün ilk darbe mesajı

Zaman gazetesi iddianamesinde darbe mesajının FETÖ tabanına 2013’te Gezici ve polisin bir arada gösterildiği afişle …

1 Yorum yapıldı

 1. 27 AĞUSTOS’TAN SONRA AKP ‘NİN AKIBETİ !
  Hamdi YALÇIN(hamdiyalcin1@hotmail.com)
  Başbakan RTE’nın 12.Cumhurbaşkanı seçilmesi iftihar edilecek, gurur duyulacak bir tablo ; kazanılan bu zaferin ardından, O’nun Cumhurbaşkanlığı görevine geçmesi ile pusuda yatan ve ülkenin ilerlemesini istemeyen hainler bundan sonra AKP’nin akıbetinin iyi olmayacağını düşünebilirler. Ama ben ülkemize ve milletimize 12 yıl boyunca çok güzel hizmetler sunan bu iktidarın sayın Erdoğan’dan sonra bitmesini, bir duraklama yaşamasını asla düşünmek istemiyorum.
  Zaman zaman şunu düşündüm; Balyoz Darbe planı-Ergenekon Örgütlenmesi; nihai amaçlarının hukuk dışı bir müdahale ile yönetimi ele geçirmek olduğu iddia edilen bu yapılanmaları çözmek ve bu yapılanmalarda isimleri geçen birçok general ve komutanları ve bir çok sivil insanın adalet önününe çıkarılması hiç de kolay ve küçümsenecek bir olay değildi.
  Akabinde Mayıs 2013’de İstanbul-Taksim Gezi parkı eylemleri vs. ortaya çıktı. Eyleme katılanların tek bir amaçları vardı. Onlar da darbe planları ile devrilmeyen AKP hükümetini bu defa ülkede kaos çıkartarak iktidardan uzaklaştırmayı amaç edinmişlerdi. Bu olaylar pek çok ilimize sıçramıştı. Gezi parkı eylemlerinde; kamu binaları, mobesa kameraları, esnafa ait işyerleri tahrip edildi. Çok sayıda belediye otobüsü , özel araçlar, polis araçları , ambulanslar kullanılmaz hale getirimişti.Toplam zararın trilyonlarca olduğu, dört vatandaşımızın hayatını kaybettiği ve çok sayıda insanımızın yaralandığı ortaya çıkmıştı. Geziparkı olaylarında maalesef bir kısım siyasiler ve sanatçı denilen kişilerin de eylemcilerin yanında yer aldıklarına tanık olduk. Hatta eylemcilerin ağzıyla konuşan bir kısım medya o günlerde yurtdışında bulunan başbakan Erdoğan’ın yardımcısı Arınç’tan bu olayların müsebbibi hükümetmiş gibi özür dilenmesi bekleniyordu. Eylemlerin ne zamana kadar süreceğini çok insan kestiremiyordu. İşte tam o günlerde(hani artık bıçak kemiğe saplandı derler ya) O büyük lider yurtdışı gezisinden dönmüş ve herkesin zorlandığı anlarda; zor kararı verebilecek cesaret ve bilgisiyle risk alarak ve kesin olarak bu eylemlerin sona erdirilmesi talimatını polise vermişti. Bu talimattan sonra eylemciler dağıtılmış ve bıçak kesercesine olaylar son bulmuştu.
  İnanın bir başka parti olsaydı; ülkemizde yaşanan bu olaylar karşısında bırakın 12 yıl dimdik ayakta durmayı , 12 gün ayakta kalamaz, parti bölünür, milletvekilleri çoktan ayrılırdı. Ama O büyük Lider, marka lider”RTE” nın sayesinde demokraside, ekonomide, kültürel ve sosyal alanlarda pek çok yeniliklere imza atıldı. O’nun çok yakınında her zaman başarılı bir ekip ve kadro bu başarılarda önemli bir rol aldı.
  Dahili ve harici düşmanlar ülkemiz ve milletimize yapılan hizmetlere engel olmaya çalıştılarsa da, bir türlü başaramadılar. Ülkemizde sessiz devrimler yaşandı.Tabii ki , O büyük Liderin önderliğinde…Ne badireler, ne sıkıntılar atlatıldı, kolay başarılmadı ve bugünlere kolay gelinmedi.
  İnanın O Liderin basireti , kesin kararı ve davranışı olmasaydı , dahili ve harici bölücü bedbahlara fırsat geçmiş olsaydı ; bugün ülkemiz çok daha başka yerde, dünyada en alt sıralarda bulunacak ve hasta durumundan kurtulması için insanlarımız belki de çok şeylerden feragat edecekti. O Lider,bunları gördü ;milletine ve ülkesine yapılan tuzakları birbir bozdu.
  İşte O lider”RTE” kesin kararlı oldu, pısırık ve korkak liderlerden olmadı. Vatan ve milletine hizmette korkusuzca koştu. Birleştirici ve bütünleştirici oldu. Zalimin zulmü ve mazlumlara yapılan haksızlıklar karşısında asla susmadı. Hakkı ve hakikatı haykırdı. Hiçbir zaman eğilmedi, dik durdu. Onun için Ak Parti her girdiği seçimden milletin tevecühü ile zaferlere ulaştı.
  Büyük liderine inanan aziz milletim , vizyonu ve 2023 hedefi olan bir partinin bölünmesini, göz göre göre eriyip gitmesini asla istemez. O büyük lider kendisinden sonra partisini emin ellere bırakmayı düşünüyordu. İyi bir lideri Ak parti mutlaka bulmalı ve 2015 Genel seçimlerine kadar duraklama devri olmaksızın, Sayın Erdoğan’ın teslim edeceği bayrağı çok yükseklere , ama çok daha yükseklere dikmek için çalışacak, kendisi gibi beyaz kefenliğini yanında bulunduran bir lideri 27 Ağustos 2014 ‘de genel kongrede çıkartmalıydı. Aksi taktirde sadece göstermelik bir lider, o büyük partinin milletvekillerinin kuş gibi yuvadan uçup gitmesine, partinin bölünüp parçalanmasına neden olur ki dahili ve harici bölücü bedbahların da istediği bu olsa gerek.
  Ülkesini ve milletini hiç düşünmeyen hainler bugün pusuda bekliyorlar. Büyük Lider Erdoğan’ın korkusuzca taşıdığı demokrasi bayrağının yerlere düşeceği günü hayal ediyorlar. O pusudakiler neredeyse isimleri unutulmuş ANAP ve Doğru Yol Partisinin akibetlerinin Ak Parti ‘de de yaşanmasını dört gözle bekliyorlar. Hainlerin bekleyişleri de hayalleri de nafile, onlar avuçlarını yalasınlar.
  AK Parti , onların düşündükleri gibi bir parti olmadığını gösterdi. Tüm milletvekilleri ve gönül verenleri yekvücut oldu. Onikinci Cumhurbaşkanı sayın Erdoğan AKP’nin başına geçecek Genel Başkanı açıkladı. Parti Liderini çıkardı. İşte o Lider partisinde uyum içerisinde ve takım ruhuyla çalışacak Sayın Ahmet Davutoğlu! 27 Ağustos’ta yapılacak olağanüstü kongrenin ardından resmen AKP’nin genel başkanı ve ülkemizin Başbakanı olacak sayın Davutoğlu Demokrasi ve partisinin bayrağını taşıyacak ve güzel hizmetleri görmeye alışan milletimiz yine O’nunla AK parti İktidarında muhteşem hizmetlere tanık olacaktır. Yeni Türkiye’nin 2023 hedeflerine varılması, ülkemizde huzur ve istikrarın devamı yine o’nunla sürecektir. Sayın Ahmet Davutoğlu yolunuz açık olsun, tebrikler…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir