Anasayfa / ANALİZ / Yeni Şafak’tan ‘Yaşlı Kurt’ operasyonu!
yaslı-kurt

Yeni Şafak’tan ‘Yaşlı Kurt’ operasyonu!

MEDYAGÜNDEM- 3 gün önce cemaatin İngilizce yayın yapan gazetesi Today’s Zaman’a verdiği ve manşet yapılan röportajında Ak Parti’yi yerden yere vuran “Yaşlı Kurt” lakaplı İshak Alaton, bugün de Yeni Şafak’ta yer alan söyleşisinde Başbakan Erdoğan’a iltifatlar yağdırdı.

alaton-zaman

TESEV ve Açık Toplum Vakfı Kurucu Üyesi İshak Alaton, Yeni Şafak’tan Burcu Bulut’a verdiği röportajda, kendisine en çok heyecan veren liderin Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi.

İsrail yönetimini de eleştiren sözleriyle dikkat çeken Alaton, Başbakan Erdoğan için bakın neler dedi:

“Özal’dan sonra bana çok tesir eden ikinci lider Recep Tayyip Erdoğan’dı. Çünkü lider olduğunu daha belediye başkanıyken ortaya koymuştu. Erdoğan 2002’de partisini kurduktan sonra hızlı bir şekilde reformlar gerçekleştirdi. O kadar başarılı oldu ki ikinci kez seçimleri üstelik yüzde 47’lik bir oyla kazandı. Demek ki toplum onun reform arayışlarını tasvip etti. Dünya politika tarihinde benzeri yaşanmamış bir mucize yaşandı; yüzde 47’yi yüzde 50’ye çıkaran üçüncü seçimler oldu. Artık anlaşıldı ki Erdoğan doğru yolda ve sağlam adımlarla ilerliyor. Türkiye son 10 yılda Erdoğan ile kanatlandı. Bu nedenle bana en çok heyecan veren lider Tayyip Erdoğan’dır. Recep Tayyip Erdoğan’ın en belirgin özelliği, varacağı limanları dürbünsüz bile görebilen bir öngörüye sahip olması. Erdoğan, uzun vadeli planlarını çok iyi yapan bir lider. Daha belediye başkanıyken ülke yönetiminin 1 numaralı insanı olmayı hedefleyen bir tavrı vardı. Ben bunu hissediyordum. Erdoğan, ülke yönetmeye namzet geniş ufuklu bir insan.”

NABZA GÖRE ŞERBET Mİ?

Oysa Altan Today’s Zaman’daki röportajında, “Ak Parti kendine aşırı güvenle yaralı” demiş, Ak Parti’nin politik arenadaki alternatifsiz baskın pozisyonunun sistemin dengesine zarar vermeye başladığını ve problemleri çözümsüz hale getirdiğini iddia etmişti.

Adı çeşitli vesilelerle “Ak Parti’den kurtulma formülleri” içinde geçen “Yaşlı Kurt”un nabza göre şerbet mi veriyor dedirten yeni Şafak röportajı not edilmeli.

Özellikle “Yaşlı Kurt” yazılarıyla “operasyonları” deşifre eden Tamer Korkmaz’ın yazarı olduğu Yeni Şafak’ta Alaton’un böyle öne çıkarılması da manidar. Cemaaatin gazetesine sanki o sözleri söylememiş gibi laflar etmesi de dikkat çekici.

Haliyle sormak gerek:

Hangisi gerçek Alaton, hangisi samimi sözler?

Bu arada Rahmi Koç’un bir hafta önce ettiği, “Başbakan 3 dönemlik görev süresince oldukça başarılıydı. Çok karizmatik ve harika bir konuşmacı.”  sözlerini de unutmayalım.

Bir not daha: Takvim Gazetesi Genel Yayın  Yönetmeni Ergün Diler’in zaman aman yazılarında konu ettiği “Yaşlı Kurt’un muhafazakar medyada emrinde olan gazeteciler” iddiası da sanırız dikkate alınmalı.

ergun-yaslikurt

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

alaton

Teröristbaşının acı günü!

Alarko Holding’in kurucusu ünlü işadamı İshak Alaton’un vefat ettiği öğrenildi. Alarko Holding’in kurucusu ünlü işadamı …

sencer2

Facebook’un beyin takımındaki Fetocular!

Yeni Şafak’ın Facebook sayfalarına yönelik sansürden hemen sonra Facebook-Yeni Şafak arasındaki teknik bilgileri Twitter üzerinden …

safak-akit5

Yeni Şafak ve Yeni Akit’e saldıran PYD’nin ortağı teröristler yakalandı

Yeni Şafak ve Yeni Akit gazetelerine yönelik eş zamanlı saldırılara ilişkin İstanbul’daki 20 adrese düzenlenen …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir