Anasayfa / GENEL / Yeni Şafak yazarından Dumanlı’ya manidar tweet!
cem-ekrem

Yeni Şafak yazarından Dumanlı’ya manidar tweet!

MEDYAGÜNDEM- Zaman gazetesi genel yayın yönetmeni Ekrem Dumanlı, bugün “Süreci kim baltalar?” başlıklı yazısında, çözüm sürecine dair tartışmalara girdi, sürecin eleştirilebilir olduğunu, “Diyelim ki süreci destekliyorsunuz; o sürecin çeşitli aşamalarında hata yapılabileceğini, en azından birtakım eksik bilgiler, yanlış yorumlar sebebiyle meselenin bambaşka bir yere savrulabileceğini söyleyemeyecek misiniz? Farz edin ki sürece ‘karşı’sınız; bu durum, yapılan birtakım doğru hamleleri görmezden gelmeniz için makul bir gerekçe midir? Her meselede kamplaşma güdüsü, insanımızı bir cinnetin eşiğine savurduğu gibi, bugünkü süreç tartışmasında da hüsûf-küsûfa neden olmakta.” ifadesiyle anlattı.

Dumanlı, “Ortadaki ehli insaftan ses, seda çıkmayınca iş başa düşüyor ve eli kanlı örgüte bir iki cümleyle cevap veriyorsunuz. Aman efendim aman; ‘Siz sürece karşı mısınız?’ diyeni mi ararsınız, ‘Süreci sabote etmek’ten bahsedeni mi? Haddini bilmez örgütçülere tek kelimeyle cevap verilmemesini içine sindiren bazı insanlar nefs-i müdafaaya mecbur kalmış arkadaşlarını yalnız bırakabiliyor. Fettân bir ekibin PKK hayranlığını unutarak ‘AKP-Cemaat’ kavgasına kadar meseleyi sürüklemesi karşısında sele kapılmış gibi iradesiz olmak tarihî bir hata değil de nedir Allah aşkına!” dedi.

Dumanlı bir terörist olan Karayılan’ın sözleri üzerinden hükümet ve MİT ile hesaplaşmaya kalkışan, Hakan Fidan’ı tartışır hale getirmeye çalışan kendisi değilmiş gibi, sürece en fazla zararı “top sakal çetesi” vermemiş gibi, sütten çıkmış ak kaşık gibi davrandı. Ayrıca herhangi bir sürece cemaatin nasıl destek verdiğini “Ergenekon meselesi”nden bildiğimizden, çözüm sürecindeki “gönülsüzlük” ve farklı “hesaplar” daha dikkat çekiciydi.

Dumanlı’ya Yeni Şafak yazarı Cem Küçük’ün Twitter’da attığı şu tweet, fazla söze gerek bırakmadı:

“Siz gölge etmezseniz süreci kimse baltalayamaz Ekrem Dumanlı!”

cem-kucuk

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

ekremd2

Ekrem itini göz göre göre kaçırtmışlar!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın firari Ekrem Dumanlı’nın da arasında bulunduğu 13 şüpheliyi takip etmesi için İstanbul …

kemal

KK FETÖ’nün kuryesi mi?

Siyasiler bayramı memleketlerinde geçiriyor. O siyasilerden biri de eski TBMM Meclisi Başkanı ve AK Parti …

ekrem2

O masada CHP ile FETÖ arasında bir kurye var!

Siyasiler bayramı memleketlerinde geçiriyor. O siyasilerden biri de eski TBMM Meclisi Başkanı ve AK Parti …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir