Anasayfa / GENEL / Yemezler coni!
carter3

Yemezler coni!

ABD Savunma Bakanı Carter, “Türkiye’nin Suriye ve Irak’taki gelişmelerle ilgilenmesi makuldür. Türkiye’nin DEAŞ’a karşı icra edilecek operasyonlara katılmasını istiyoruz.” dedi.


Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, ABD Savunma Bakanı Ashton Carter ile Bakanlıkta biraraya geldi.

Carter, DEAŞ’ın özel bir önem verdiği Dabık’ın Türkiye’nin desteklediği ÖSO güçlerince kurtarılmasından dolayı tebriklerini iletti ve “Bütün dünya bunun için müteşekkirdir.” dedi.

Türkiye’nin Suriye ve Irak’tan kaynaklanan milyonlarca sığınmacıya ev sahipliği yaparak büyük yük taşıdığını gördüklerine dikkati çeken Carter, şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’nin Suriye ve Irak’taki gelişmelerle ilgilenmesi makuldür. Hudut güvenliğinizin sağlanması için tedbir almanızı destekliyoruz. Türkiye’ninDEAŞ’a karşı icra edilecek operasyonlara katılmasını istiyoruz. Türkiye ile bazen görüş ayrılıklarımız olabilse de prensiplerde daima mutabıkız. Terörizmin her türlüsüne karşı çıkmak da bu prensipler arasındadır. Neticede, aynı amaçlara nasıl ulaşılabileceği hususunda izlenecek yöntemlerde farklılıklarımız olabiliyor ama iki yakın müttefik olarak her konunun üzerinde çalışarak bunları aşabiliriz.”

“TERÖR ÖRGÜTLERİNİN SÖZÜNE GÜVENİLMEZ”
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık da, ABD Savunma Bakanı Ashton Carter ile görüşmesinde, “Münbiç’te kalan PKK/PYD/YPG unsurlarının söz verildiği gibi Fıratın doğusuna çekilmesini bekliyoruz. Terör örgütlerinin sözlerine güvenilmez, PKK/PYD/YPG’nin yarın ne yapacağı kestirilemez.” ifadelerini kullandı.

Edinilen bilgiye göre, Bakan Işık görüşmede, DEAŞ tehdidinden en fazla etkilenen ve dolayısıyla aslında en büyük mücadeleyi veren ülkenin Türkiye olduğunun altını çizdi.

Türkiye’nin bu anlayışla, Suriye’den kaynaklanan ciddi tehditleri bertaraf etmek üzere son dönemde çok önemli adımlar attığını belirten Işık, bu adımlardan birisini teşkil eden Fırat Kalkanı Harekatı’nın son derece etkili olduğunu vuruladı.

“RAKKA’YA YÖNLENDİRMEK İSTEDİĞİNİ ANLIYORUZ”
Bakan Işık, görüşmede şunları söyledi:

“Bizim ve koalisyonun desteğini alan Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) tarafından son olarak Dabık’ın da kurtarılması, buraya özel bir önem atfeden DEAŞ için ciddi bir prestij kaybı ve moral bozukluğu oldu. Böylece, desteklendiği takdirde ÖSO’nun Suriye’de DEAŞ’a karşı etkili olabileceği görülmüş oldu.

ABD’nin, bu harekatın sağladığı olumlu ivmeyi Rakka’ya yönlendirmek istediğini anlıyoruz. Münbiç’te kalan PKK/PYD/YPG unsurlarının söz verildiği gibi Fırat’ın doğusuna çekilmesini bekliyoruz. Terör örgütlerinin sözlerine güvenilmez, PKK/PYD/YPG’nin yarın ne yapacağı kestirilemez.”

MEDYAGUNDEM

yunan

Krizin altından ABD çıktı

3 Temmuz 2017’de, Türk bandıralı ticaret gemisine Yunan Sahil Güvenlik botundan ateş açılmış, Yunan tarafı …

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

feto-abd

ABD kararını verdi; game over Feto!

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ABD Dışişleri Bakanlığının yayınladığı Terörizm 2016 Ülkeler Raporu’nun Türkiye bölümünde ilk …

1 Yorum yapıldı

  1. abd nin yeni gözdesi iran. trump clintona ırakı irana hediye ettiniz dedi olay budur bu nedenle de iran için büyük şeytan birden melek oldu! bugün deaş kerküke türkmenlere saldırıyor iranın kankası esed türkmen dağını bombalıyor iran tahran büyükelçimizi dışişleri bakanlığına çağırıyor bunlar tesadüf değil iran sinsi olduğunu sanıyor ama herşey çok net ortada abd ile aynı safta türkiyeye hasmane tavır takınıyor çok büyük yanlış yapıyor sözde selefi deaşın ortaya çıktığı günden beri şii irana ve siyonist israile hiç saldırmaması tuhaf değil mi daha bir kez olsun nefret etmesi gereken şianın temsilcisi iranda bomba patlatmadı çok kuşku çekecek biçimde sürekli sünnilerle uğraşıyor hatta s.arabistan da dahi patlattı ama iran ve israilde tık yok bu deaş denen örgüt abd için gerçekten bulunmaz nimet çok yönlü bir ingiliz anahtarı sünnilikle ilgili dünyada olumsuz algı yaratıp karşısına şiayı çıkartmak sonraki aşamada da ikisini birbirine kırdırmak ingilizler ve abd sürekli aynı oyunu oynuyorlar çünkü iran gibi bazı ülkeler bu oyuna hala geliyorlar yani hala gerçek düşmanı değil küçücük hesapları umursayan islam ülkeleri var ve emperyalistler de bunu bildiklerinden aynı bayat oyunlardan hep sonuç alabiliyorlar ne yazık ki

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir