Anasayfa / GENEL / ‘Yaşlı Kurt’le Ağaoğlu’nun Boğaz harbi!
agaoglu-ishak

‘Yaşlı Kurt’le Ağaoğlu’nun Boğaz harbi!

Ortaköy’de Alarko binasının bulunduğu Carlton arazisi İshak Alaton ve Ali Ağaoğlu arasında savaş çıkarttı.

Dün Habertürk gazetesine konuşan Alarko Holding kurucusu İshak Alaton’un Ali Ağaoğlu için kullandığı “Adam öyle çapaçul ki bunu yapınca çıkıp ‘Boğazın kralı benim’ diyor” ifadesine yanıt geldi. Ali Ağaoğlu, Alaton’un açıklamalarının kendisi tarafından yapılmadığına inandığını belirtirken, Alarko’nun elindeki 1/3 payı maliyetinin  3 katına satın almaya talip olduklarını açıkladı. Ağaoğlu, yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

HUKUKİ EHLİYETİ YOK

“Ortaköy Arazisi daha önce 3 kardeşin mülkiyetindeyken arazinin 1/3 payı Alarko tarafından akıl zayıflığı nedeniyle hukuki ehliyetinden yoksun olduğu iddia edilen bir kardeşten alınmıştır. Aile üyeleri tarafından yargıya taşınan bu iddia ile ilgili dava süreci devam etmektedir.Biz bu davanın hiçbir şekilde tarafı değiliz. Şirketler Grubumuz tarafından diğer iki kardeşin her birinin 1/3 payları gerçek değeri üzerinden bedeli de peşin ödenmek suretiyle satın alınmıştır. Ağaoğlu Grubu olarak Alarko’nun payını, aldığı bedelin 3 katına satın almaya talibiz. Ben, Ali Ağaoğlu olarak iş hayatım boyunca hiç kimsenin zaafından veya aczinden faydalanarak kelepir mal edinmedim. Ailemden aldığım iş ahlakının ve genel ahlak ilkelerimin gereğini de işimde harfiyen uyguladım.

Sayın İshak Alaton tarafından şahsımla ilgili açıklamanın kendisi  tarafından  yapıldığına inanmamaktayım. Ancak bu  açıklama kendisine  aitse de, yaşına hürmeten tebessümle karşılarım.”

MEDYAGUNDEM

alaton

Teröristbaşının acı günü!

Alarko Holding’in kurucusu ünlü işadamı İshak Alaton’un vefat ettiği öğrenildi. Alarko Holding’in kurucusu ünlü işadamı …

sabah-oz1

İstanbul’da FETÖ’yü kollayan bir hakim

SABAH, firari savcı Zekeriya Öz’ün beleş Dubai tatili faturasını cebinden ödemiş gibi göstermek için Ali …

fatura

İşte Fetocu kaçak savcıların ihraç gerekçesi

HSYK tarafından Zekeriya Öz’ün meslekten ihracına 4 gerekçe gösterildi. İlk gerekçe: Dubai tatili konusunda SABAH’ın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir