Anasayfa / GENEL / Yardımlar çığ gibi büyüyor
suriye-yardım

Yardımlar çığ gibi büyüyor

“Kış Geldi…Suriye İçin Bir Ekmek, Bir Battaniye” kampanyası kapsamında Düzce’de 8 gün içinde 6 tır yardım toplandı.

Düzce Belediye meydanında 3 Ocak’ta başlatılan kampanyanın 13 Ocak’ta son ereceğini ve toplanan yardımların 14 Ocak Pazartesi günü Suriye’ye doğru yola çıkacağını ifade eden İHH İnsani Yardım Vakfı Düzce Şube Başkanı Ali Kasım, AA muhabirine yardımların Suriye’deki İHH depolarına ulaştırılarak Suriyelilere dağıtılacağını söyledi.

Kasım, ”8 gün içinde 6 tır yardım topladık. Bu tırlardan 5 tanesi un 1 tanesi de battaniye ile dolmuş durumda. Yola çıkmamız için yaklaşık 3 günümüz var ve biz bu yardımların son güne kadar artarak devam edeceğine inanıyoruz” diye konuştu.

Düzce’deki sanayici ve iş adamlarının kampanyaya katılım sağladıklarını vurgulayan Kasım, şöyle konuştu: ”Düzce Sanayi Odası, sivil toplum kuruluşları, iş adamlarımız, esnaflarımız kampanyamıza çok büyük destek veriyor. Düzceliler afetlerden dolayı yardım yapmaya alışık, bu zor durumlarda insanların yardımına koşmaya alışık durumdalar. İnşallah yardımlarımız yerine ulaşacak ve oradaki kardeşlerimizin yüzünü güldüreceğiz.”

Sivas’ta kampanyaya destek çağrısı

Sivas’ta faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri de ”Kış Geldi… Suriye İçin Bir Ekmek, Bir Battaniye” kampanyasına destek çağrısında bulundu.

Kentteki sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, Sivas Öğretmenevi’nde bir araya geldi.

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı Sivas Şubesi Başkanı Özcan Duman, yaptığı açıklamada, insanlık dramının yaşandığı Suriye’de bir derde deva olmak için çaba gösterdiklerini dile getirerek, yardımların öncelikli hedefinin sivil halk olduğunu belirtti.

Tarihi Taşhan’da 12-20 Ocak tarihleri arasında Suriye yararına kermes açacaklarını duyuran Duman, kentin çeşitli yerlerinde kurulacak stantlarda vatandaşların bağışlarını kabul edeceklerini bildirdi.

Kırıkkale Valiliği hesap açtı

Kırklareli Valiliği de kampanya kapsamında hesap numarası açarak, destek çağrısında bulundu.

Kırklareli Valiliği’nce açılan hesap numaraları şöyle:

”Kırklareli Halk Bankası Şubesi:

TL Hesabı: TR41 0001 2009 5520 0005 0000 63

Dolar Hesabı: TR06 0001 2009 5520 0058 0011 05

Avro Hesabı: TR12 0001 2009 5520 0058 0010 94”

MEDYAGUNDEM

suriye-kampanya

Bu sese kulak ver!

Türkiye’deki sivil toplum kuruluşlarının ülkelerindeki iç savaştan etkilenerek evlerinden göçe mecbur kalan Suriyeliler’e yardım amacıyla …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir