Anasayfa / GENEL / Yapılır yapılır da Ahmet Hakan tetikçisine bu olur mu Güneş?
gunes-ahc

Yapılır yapılır da Ahmet Hakan tetikçisine bu olur mu Güneş?

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, ‘Pijamalı kabul’ olarak tarihe geçen Mesut Yılmaz Aydın Doğan görüşmesini ‘geçmiş olsun ziyareti’ şeklinde göstermeye çalıştı.


KÖŞE yazılarından çok patronunun özel davetlerinde garsonluk yapmasıyla gündeme gelen Ahmet Hakan, patronu Aydın Doğan’ı masum göstermek adına kamuoyunu yanıltmaya çalıştı. Aydın Doğan’ın dönemin başbakanı Mesut Yılmaz’ı pijamayla kabul ettiği ve bakanların belirlendiği toplantıyı ‘geçmiş olsun ziyareti’ şeklinde göstermeye kalktı.

gunes-ahc2

PİJAMA DEĞİL KOT

Seçilmiş hükümetleri manşetleri ile tehdit eden medya patronu Aydın Doğan’ı “kalemi ve köşesi yok” diyerek mağdur göstermeye çalışan Ahmet Hakan, Doğan’ın aleyhine çıkan haberler karşısında kendini savunamadığını iddia etti. Mesut Yılmaz’ın ziyaretinde Aydın Doğan’ın pijamayla değil kot pantolonla karşıladığını, ziyaretin ise siyasetin dizayn edildiği bir toplantı değil geçmiş olsun dileklerinin iletildiği bir konuşmadan ibaret olduğunu öne sürdü. Sonraki yıllarda “Pijamalı kabul” olarak anılacak ziyaret, Aydın Doğan ve ekibinin Erbakan hükümetini devirdiği 28 Şubat Postmodern Darbesi’nin hemen sonrasında gerçekleşmişti. Cumhurbaşkanı Demirel de hükümeti kurması için Tansu Çiller yerine Mesut Yılmaz’ı görevlendirmişti. Seçilmiş hükümetlerin manşetle indirildiği dönemde, hükümeti kurma görevi verilen Mesut Yılmaz, soluğu medya patronu Aydın Doğan’ın yanında almıştı.

KABİNE DOĞAN’A SUNULDU

Ahmet Hakan’ın ‘geçmiş olsun ziyareti’ şeklinde göstermeye çalıştığı toplantı tam 6 saat sürmüş, yeni hükümetin şeklinin belirlenmesinin ardından Doğan, Yılmaz’ı kapıya kadar uğurlamıştı. Ziyaretin ertesi günü yeni kabinenin tam listesini ilk defa Hürriyet Gazetesi yayınlamış, diğer tüm basın kuruluşları ancak sonraki gün listeyi kamuoyuna sunabilmişlerdi.

Telefondan bakana talimat

Manşetlerle hükümetleri tehdit eden Aydın Doğan, emirlerini Ertuğrul Özkök üzerinden bakanlara iletiyordu. Döneminin bakanı Güneş Taner’e telefon üzerinden talimat veren Özkök’ün telefon görüşmesi ortaya çıkmış, kamuoyunda büyük yankı uyandırmıştı. Ahmet Hakan’ın, ‘karton fabrikası pazarlığı’nı konu alan ve Bakan Taner ile Başbakan’ı aşağılayan telefon görüşmesini patronuna sorup soramayacağı ise merak konusu oldu.

(GÜNEŞ)

MEDYAGUNDEM

murat

Aydın Doğan’dan KK’nın FETÖ yürüyüşüne “yazar” hizmeti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasına PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerini alarak FETÖ için yaptığı …

arman6

Ayşe Arman’ı da kov Aydın Doğan!

İrfan Değirmenci’yi siyasi pozisyon aldığı için kovan Aydın Doğan aynı kural ihlali yapan Ayşe Arman’ı …

kemal

Ağzındaki baklayı çıkardı; işte kaos itirafı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, toplumu karşı karşıya getirebilecek eylemler yapabileceklerini söyledi. Kandil’in de destek …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir