Anasayfa / GENEL / Yalçın Küçük isim isim açıkladı; işte FETÖ’nün CHP’deki askerleri!
yalcin1

Yalçın Küçük isim isim açıkladı; işte FETÖ’nün CHP’deki askerleri!

CHP Milletvekili Barış Yarkadaş’ın “Ergenekon tutuklularının Tayyip Erdoğan’la anlaştığı” iddiasına, ismini verdiği Yalçın Küçük’ten çok sert yanıt geldi. Barış Yarkadaş’ın “CHP içindeki Cemaat askeri” olduğunu açıklayan Yalçın Küçük, “Bunlar Fetullah Gülen’in CHP içindeki mangasıdır. Onbaşı ise Gürsel Tekin’dir. CHP içinde Fethullah Gülen’in çavuşu, Kemal Kılıçdaroğlu adında birisi” ifadelerini kullandı.


CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, Halk TV’de canlı yayınlanan “Zamanın Ruhu” adlı programda, Ergenekon tutuklularının cezaevinden çıkmasının Erdoğan’la yapılan anlaşmanın sonucu gerçekleştiğini ileri sürerek şunları söylemişti:

“Tayyip Erdoğan 17-25 Aralık dosyalarının kapatılması, askerin arkasında durması karşısında Kürt politikasında değişikliğe gitmiştir. Burada bir takas yapılmıştır. İlişkinin başı oraya dayanır. Yalçın Küçük’lerin falan cezaevinden serbest bırakılması da, Tayyip Erdoğan’la yapılan anlaşmanın, uzlaşmanın sonucudur. Bir teslimiyet anlaşmasıdır o. Onlar Ergenekon tutuklularını bırakmıştır, bunun karşılığında Fethullah Gülen operasyonuna destek verilmesi için söz alınmıştır. Karşılığında da Kürt meselesinin değiştirilmesi ve 17-25 Aralık dosyalarının üzerinin örtülmesi konusunda uzlaşılmıştır.”

ONBAŞI GÜRSEL TEKİN, ÇAVUŞ KILIÇDAROĞLU

Ulusal Kanal’da Halil Nebiler’in sunduğu “Kalemler ve Kılıçlar” programında Yarkadaş’a yanıt veren Yalçın Küçük, Barış Yarkadaş’ın da aralarında bulunduğu bazı CHP’li milletvekillerinin “CHP içindeki Fethullah Gülen’in askerleri” olduğunu öne sürerek şunları söyledi:

“Özellikle son, çok enteresan seçimlerden sonra, sayımlardan sonra CHP içinde bir Fethullah grubu oldu. Eren Erdem, Barış Yarkadaş, Enis Berberoğlu, Utku Çakırözer, bunları Fethullah Gülen’in askeri olarak söyledim. Birkaç kişi daha var, isimlerini ağzıma almak istemiyorum. Burada gördüğünüz insanlar, bunlar Fethullah Gülen’in askerleridirler. Bunun için buraya gelmişlerdir. Bunlar bilinmeyen adamlardır. Bir şekilde gelmişlerdir. (…)Bunlar Fethullah Gülen’in CHP içindeki mangasıdır. Onbaşı ise Gürsel Tekin’dir. CHP içinde Fethullah Gülen’in çavuşu, Kemal Kılıçdaroğlu adında birisi.”

İzmir ve İstanbul’da yapılan ön seçimlerin “tartışmalı” olduğunu ve o seçimlerin incelenmesi gerektiğini iddia eden Yalçın Küçük, “Yüzde yüz aldı dediler. Yüzde yüz değil, yüzde elli bile almamışlardı. Bu usul yeni, bu oy verenler kim. Şimdiye kadar CHP’de bu yoktu.” dedi.

BU ÇOCUK 2007’YE KADAR BENİM YANIMDAN AYRILMAZDI

Yarkadaş’ın bir dönem kendi yanından ayrılmadığını söyleyen Küçük, “Bu çocuk 2007’ye kadar benim yanımdan ayrılmazdı. Evime de geldi, öbür tarafa da geldi. Bana Gürsel Tekin’le beraber Hasan Dağcı’yı anlattılar. Barış Yarkadaş’a Gürsel Tekin’in tahsildarı diyorlar. Gürsel Tekin arsa alır, arsa satar. Veznedar adammış. Hiçbir tahsili de yoktur” ifadelerini kullandı.

 

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

feto2

Teröristbaşının şifresi çözüldü

Teröristbaşı Gülen’in 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde Amerikan gazetesine verdiği röportajında kullanılan fotoğrafın şifreleri çözüldü. …

darbe

Allah’a değil Feto’ya tapan sapıklar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otele, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi saldırı düzenleyen 1’i …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir