Anasayfa / GENEL / Yalanın batsın Coni, nokta!
bassj1

Yalanın batsın Coni, nokta!

Ankara’daki ABD Büyükelçiliği bir açıklama yaparak, YPG, PKK ya da DEAŞ’a hiçbir desteklerinin olmadığını(!) iddia etti.

Ortadoğu’da ilerleyen süreçlere göre çeşitli gruplara destek olan, destek olduğu grupları terör örgütlerinden seçen ABD’nin Suriye’deki rolünü dün Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkça söyledi.

ERDOĞAN AÇIKÇA SÖYLEDİ: KOALİSYON TERÖR ÖRGÜTLERİNE DESTEK OLUYOR
Erdoğan, ABD’nin başını çektiği koalisyon güçleri için “asıl onlar terör örgütlerine destek oluyor” demişti.

Ankara’daki ABD Büyükelçiliği yazılı bir açıklama yayınlayarak bu iddiaların yalan olduğunu(!) belirtti, “YPG’ye PKK’ya silah vermiyoruz, nokta” dedi.

Oysa ki PKK ve YPG’nin son dönemde kullandığı silahların tamamına yakını Amerikan yapımı…

mcgurk1

Amerikan Elçiliği açıklama yaptı: YPG’ye silah vermiyoruz
(Obama’nın özel temsilcisi McGurk Kobani’de YPG’den ödül alırken)

İŞTE ABD ELÇİLİĞİ TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMA
IŞİD Karşıtı Operasyonlara Dair Türk Basınındaki Yanlış Bilgilere İlişkin Gerçekler

“PKK’YA SİLAH VERMEDİK, NOKTA”
ABD hükümeti Daeş’i desteklememektedir. ABD hükümeti geçmişte Daeş’i yaratmamıştır veya desteklememiştir. ABD hükümetinin Daeş’e destek verdiği yönündeki iddialar doğru değildir. ABD hükümeti, YPG veya PKK’ya silah ya da patlayıcı sağlamamıştır, nokta.

“TÜRKİYE GİBİ, BİZ DE IŞİD’LE MÜCADELE EDİYORUZ”
Bizler, PKK’nın terör saldırılarını ve Türkiye’de gerçekleştirdiği menfur şiddet eylemlerini tekrar tekrar kınadık. IŞİD’e karşı yürütülen harekat boyunca yaptığımız gibi, IŞİD’i yenme çabalarımızı nasıl artırabileceğimizi ve iki ülke halkını da tehdit eden bu belayı nasıl ortadan kaldırabileceğimizi belirlemek için, Türk hükümetindeki muhataplarımızla yakından çalışmayı sürdürüyoruz. Bu aynı zamanda, El Bab çevresinde IŞİD’le mücadele eden Suriye muhalefetini ve Türk güçlerini en iyi nasıl destekleyebileceğimize ilişkin süregelen görüşmelerimizi de içermektedir.

“TÜRKİYE’NİN YASINI TUTUYORUZ”
Tıpkı Türkiye gibi, ABD de IŞİD destekçilerinin saldırılarına maruz kalmıştır. Bizler, Türkiye Cumhuriyeti’nin, gerek bu tehdit gerekse başka terör tehditleri karşısında vermiş olduğu kayıpların yasını tutmaktayız.

abd-elcilik

MEDYAGUNDEM

yunan

Krizin altından ABD çıktı

3 Temmuz 2017’de, Türk bandıralı ticaret gemisine Yunan Sahil Güvenlik botundan ateş açılmış, Yunan tarafı …

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

1 Yorum yapıldı

  1. hadi oradan. terörist ve terör sevici kararkterinizi ve bölge ülkelerindeki siyasi/medya/işadamı/güvenlik görevlisi…yerli işbirlikçi-ajanlarınız artık KABAK GİBİ ORTADA.!!!! Kore’deki şehitlerimizin kemiklerini sızlattınız. Sizin gibi olçakları kurtarmak için mi temiz kanlarını ve değerli canlarını verdiler??? sahi…kendi toplumuna, ülkelerine, din kardeşlerine ve bölge ülkelerine İHANET ETMELERİ için Guantanamoda eğittiğiniz kürt ajanlar n’oldu?????? Aralarında salih müslim’de var mıydı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir