Anasayfa / GENEL / Yalancının mumunu Akit söndürdü!
akit-gezen

Yalancının mumunu Akit söndürdü!

Kur’an ayetleri önünde ahlaksızca sergilenen oyunu inkar eden ve “Biz o mekanı 9 ay önce boşalttık” diyen Müjdat Gezen’i, ele geçirdiğimiz afiş yalanlıyor.

Afişte, 12 Mayıs 2012’de, “Bir Şehnaz Oyun” adı ile sahnelenen rezil oyunun gösterim yeri olarak İzmir Müjdat Gezen Sanat Merkezi gösteriliyor…

İzmir’de kendi adına faaliyet gösteren Sanat Merkezi’nde Kur’an-ı Kerim’e rezilce saygısızlık yapılan tiyatro oyunları sahnelendiğini ortaya koyan haberimiz üzerine bir açıklama yapan Müjdat Gezen, tepkiler karşısında çareyi “inkar etmekte” buldu! Gezen’in ileri sürdüğü argüman “Biz o mekanı 9 ay önce boşalttık” oldu.

AKİT AFİŞİNE ULAŞTI

Müjdat Gezen’in kelime oyunlarıyla tepkilerden kurtulmaya çalıştığını, söz konusu oyunun afişiyle gözler önüne seriyoruz. Ulaştığımız afişten görüleceği üzere oyunun adı “Bir Şehnaz Oyun”. Yazarı Turgut Özakman, Yönetmeni ise Simge Geren. Oynandığı tarih 12 Mayıs 2012. Yer, İzmir Müjdat Gezen Sanat Merkezi. Yani oyun, Sanat Merkezi’nin Müjdat Gezen’in sorumluluğunda olduğu dönemde sahnelenmiş.

“AYIPTIR SÖYLEMESİ BİR DE GÜNAH”

Müjdat Gezen şu açıklamalarda bulundu:

“Böyle bir oyun oynanmadı. Benim okulumda böyle bir oyun oynanamaz. Ben dine saygılıyım. Böyle bir şey olmadığına dair Allah üzerine yemin ederim. Ayıptır söylemesi birde günah. Kur’an-ı Kerim sayfasında rakı sofrası! Bunu hangi edepsiz yapmışsa onları bulun siz. Benim ne alakam olabilir kardeşim böyle bir rezillikle. Müjdat Gezen böyle bir sofra kurdurmaz. İzin vermem.”

 “ORAYI BASARDIM”

Türlü rezillikler içeren Simge Geren’in yönettiği, “Bir Şehnaz Oyun” adlı oyunun kendi Sanat Merkezi’nde sahnelendiği; Oyun’un afişlerinden de bunun açıkça görüldüğü; sahnede bulunan oyunculardan birçoğunun kendilerini Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin çalışanları olarak tanıttıkları yönündeki bilgileri hatırlatmamız üzerine Gezen şöyle devam etti: “Benim öğrencilerim 22 senedir böyle bişey yapmadı da şimdi mi yapıyorlar? Yahudilerden emir geldi galiba! Ben dine saygılıyım kardeşim. Böyle bir şey olmuş olsa ben orayı basmaz mıydım? Böyle bir oyuna müsaade etmezdim.”

“İŞLETME HAKKINI DEVRETTİM”

Kendi Sanat Merkezi’nde böyle bir oyun oynanmadığında ısrar eden Gezen, ailesinde birtakım hacılar bulunduğu gibi söylemlerle aslında dine ne kadar saygılı olduğunu anlatmaya devam ettikten sonra, Ankara ve İzmir Sanat Merkezlerini kapattığını, İzmir Sanat Merkezi’nin 9 aydır kapalı olduğunu; kapalı bir Sanat Merkezi’nde nasıl böyle bir oyun oynanmış olabileceğini anlamadığını söyledi. Oyunun Mayıs 2012 tarihinde oynanmış olduğunu hatırlatmamız üzerine sorumluluğu üzerinden atmaya çalışan Gezen, İzmir Sanat Merkezi’nin işletme hakkını Tansel Aksoy adlı kişiye devrettiğini söyledi.

iste_inkar_ettigi_oyunun_afisi_h5485.jpg

FOTOĞRAFLARA RAĞMEN İNKARDA ISRAR ETTİ

Böyle bir rezilliğin anında müdahale edilmesi gereken bir olay olduğunu kabul eden Gezen, görüşmenin devamında böyle bir oyun oynanmadığında ısrar etmeye devam etti. (Yeni Akit)

MEDYAGUNDEM

arena

Bu utanç da sana yeter Saadet!

16 Nisan referandumunda hayır cephesinde birleşen Saadet ve CHP kitleleri arasından bu aralar su sızmıyor. …

mujdat

Müjdat Gezen tiyatrosu; herif İslamcı değil ayyaş çıktı

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne alkollü olarak saldırdığını itiraf eden şahıs tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edildi. …

ozdil

Rezil herifler!

Müjdat Gezen ve Yılmaz Özdil, Halk TV’de Nilhan Osmanoğlu hakkında belaltı muhabbeti yaptı. Sultan 2. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir