Anasayfa / GENEL / Yalan yazdıkça ve çarpıttıkça batıyorsunuz Fetocular!
tokala

Yalan yazdıkça ve çarpıttıkça batıyorsunuz Fetocular!

Fetocu terör örgütü medyası her fırsatta yalan ve çarpıtmalarla gerçeklerin üzerini örtüp, algı operasyonları yürütüyor. Son yalanı Günün Yalanları sitesi deşifre etti.


Cumhuriyet Gazetesi 16 Kasım 2015 tarihinde Antalya’da düzenlenen G20 Liderler Zirvesi ile ilgili yaptığı bir haberde, zirveye katılan dünya liderlerinin aile fotoğrafı çekimi öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile tokalaşmayıp ABD Başkanı Obama ile el sıkıştıklarını iddia etti.  Cumhuriyet Gazetesi, liderlerin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile tokalaşmayıp ABD Başkanı Obama ile el sıkışmaları hadisesini, liderlerin Erdoğan’ı önemsemeyerek es geçtikleri, Erdoğan’ı görmezden geldikleri iddiası ile sundu. Aynı hadiseyi Meydan Gazetesi yine aynı doğrultuda haber yaparak paylaştı.

Ancak G20 Liderler Zirvesi dikkatle incelendiğinde, Cumhuriyet Gazetesi’nin fotoğraf çekimi öncesinde liderlerin Erdoğan ile tokalaşmayıp Obama ile el sıkışmaları hadisesini çarpıtarak, Erdoğan’ın es geçildiği algısı yarattığı anlaşılmaktadır. Cumhuriyet’in bahsedilen hadiseyi çarpıttığını, resmi protokol prosedürü de ortaya koymaktadır.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, protokol gereği Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi’ne katılan konuk liderleri resmi törenle karşılamış ve her biri ile tek tek el sıkışmıştır ve böylece Cumhurbaşkanı Erdoğan resmi protokole uygun olarak davranmıştır. Cumhurbaşkanı Erdoğan bütün konuklarını resmi törenle karşılayıp her biri ile tek tek tokalaştığından ötürü, aile fotoğrafı çekimi için alana geçildiği sırada konuk liderlerin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile tekrar tokalaşmamalarının Cumhurbaşkanlığı kaynaklarınca protokol gereği olağan olduğu ifade edildi.

Dolayısıyla Cumhuriyet Gazetesi tokalaşmama hadisesini, Erdoğan’ın önemsenmediği şeklinde haber yaparak olayı çarpıtmıştır.

Tarih:
Pazartesi, 16 Kasım, 2015
Kuruluş:
Doğru Haber Görseli:
dogru_0
(gununyalanlari.com)

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir