Anasayfa / ANALİZ / Yakışıyor mu AKŞAM size yalan haber?
aksam-trt

Yakışıyor mu AKŞAM size yalan haber?

MEDYAGUNDEM-COM- Dün bazı internet siteleri, bugün de Akşam gazetesi yeni TRT Genel Müdürü olarak Şenol Göka’yı ilan etti. Dün Hadi Özışık’ın sahibi olduğu İnternethaber sitesi “Yeni TRT Genel Müdürü’nü açıklıyoruz” haberiyle Şenol Göka’nın ismini gündeme getirdi. Haber kısa süre sonra yayından kaldırıldı. Çünkü işin aslı başkaydı.

trt1

İbrahim Şahin’den boşalan TRT Genel Müdürlüğü için yarış daha yeni başlıyor.

İbrahim Şahin’in Samsun Valisi olarak atanmasından sonra, TRT Genel Müdürlüğü için 4 aday başvuru yaptı. Başvuranlar arasında, Genel Müdür Yardımcıları Şenol Göka, İbrahim Eren ile TRT haber Dairesi Başkanı Nasuhi Güngör ve İsmail Yüksek bulunuyor.

Üst Kurul toplantısında alınan karara göre, TRT Genel Müdürlüğü için başvurusu süreci pazartesi günü Resmi Gazete’de yayınlanacak. 15 gün süre ile başvurular alınacak.

Başvurular arasından veya Üst Kurul üyelerinin aday göstermesi ile üç isim seçilerek Başbakanlığa gönderilecek. Bakanlar Kurulu’ndan çıkan tek isim ise Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın onayına sunulacak. “Üçlü kararname” ile süreç tamamlanmış olacak.

AKŞAM NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR?

Akşam gazetesi tüm bu gerçeklere rağmen bugün yayınladığı yalan haberle TRT Genel Müdürü’nün Şenol Göka olduğunu kesin bir dille yazdı. Haber sorunlu olduğu kadar TRT Genel Müdürlüğü için yarışta şık olmayacak bir “operasyon” olarak algılandı.

Ya Adı İbrahim Eren, Nasuhi Göngör ile birlikte TRT Genel Müdürlüğü adaylığı için geçen Şenol Göka adına birileri medya desteğiyle yarışta öne çıkmak için hamle yapıyor, ya da Akşam gazetesi yalan haberle bir gazetecilik ayıbına imza attı.

TRT Genel Müdürlüğü için sürecin  nasıl işlediği bilinmesine rağmen bu tür haberler yayınlanması ne centilmenliğe, ne adalete, ne de rekabete sığmadı.

MEDYAGUNDEM

trt1

TRT’de 8 daire başkanı görevden alındı

TRT’de geçen hafta Şenol Göka’nın istifasının ardından dün de 8 daire başkanı görevden alındı. TRT’de …

trt1

TRT Genel Müdürü istifa etti

TRT Genel Müdürü Şenol Göka istifa etti. Göka’nın dilekçesinde, ‘gördüğüm lüzum üzerine istifa ediyorum’ yazdığı …

trt1

FETÖ’nün TRT inine yeni operasyon

FETÖ’nün TRT’deki yapılanmasına yönelik Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada 38 kişi hakkında gözaltı kararı alındı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir