Anasayfa / GENEL / Ve Avrupa’dan çöküş sinyalleri gelir!
almanya

Ve Avrupa’dan çöküş sinyalleri gelir!

Almanya’nın en büyük bankası olan Deutsche Bank, içinde bulunduğu krizden çıkmak için 200 şubesini kapatacağını duyurdu.


HER DÖRT ŞUBEDEN BİRİ KAPANACAK

Banka tarafından dün yapılan açıklamaya göre, belirledikleri strateji gereğince her dört şubeden biri kapatılacak.Buna göre 723 şubenin 188’i bu yılın sonbaharından başlamak üzere 2017 yılının bahar ayına kadar kapatılmış olacak. Kalan 535 şubede ise verimliliği arttırmak için önlemler alınacak.

4 BİN KİŞİNİN İŞİNE SON

Deutsche Bank Yönetim Kurulu Başkanı John Cryan, geçtiğimiz sonbaharda yaptığı açıklamada, 4 bin çalışanın işine son verileceğini açıklamıştı.

Bu çerçevede 2018 yılına kadar bireysel ve kurumsal müşteri temsilcilerinden 2 bin 500 kişinin işine son verilecek. Diğer işten çıkarmaların ise bankanın farklı birimlerinden olacağı bildirildi.

Hangi şubelerin kapatılacağı konusunda sendika temsilcileriyle görüşmelerin sürdüğü ve detayların önümüzdeki dönemde açıklanarak çalışanlara bildirileceği öğrenildi.

EN BÜYÜK BANKA

145 yıllık geçmişe sahip Deutsche Bank, hem ciro hem de personel sayısı bakımından Almanya’nın en büyük bankası durumunda.

TÜRKİYE İÇİN İFLAS ÇAĞRISI YAPMIŞLARDI AMA…

Küresel kriz sürecinde Deutsche Bank, IMF’den büyük kredi isteyecek ülkelerin başına Türkiye’yi koymuş ve “Nakit sıkıntısı nedeniyle Türkiye, 90 milyar dolara ihtiyaç duyabilir” iddiasında bulunmuştu. Fransız Le Monde, İngiliz Financial Times gibi gazeteler raporu “Türkiye felakete doğru koşuyor” şeklinde haberleştirmişti.

MEDYAGUNDEM

ab2

AB’nin ikiyüzlülüğünü yüzlerine vurduk

Avrupa Birliği Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve AB Bakanı Ömer Çelik …

avrupa

AB’den küstah açıklama

Suriyeli sığınmacıları her seferinde siyaset malzemesi haline getiren AB’nin Genişlemeden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn, Türkiye …

erdogan2

Yiyorsa şimdi Erdoğan’ın yüzüne söyle Juncker!

Geçtiğimiz aylarda Türkiye hakkında “AB’ye girmesi on yıldan fazla sürer” gibi ifadeler kullanan Juncker, bugün …

1 Yorum yapıldı

  1. beter olun inşallah! siz ancak pastanız daralınca birbirinizi yersiniz yamyamlar..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir