Anasayfa / GÜNDEM / Vatan’ın manşetine Aile Bakanlığı’ndan “çarpıtmayın” açıklaması
vatan-cocuk

Vatan’ın manşetine Aile Bakanlığı’ndan “çarpıtmayın” açıklaması

İstanbul, Taksim’deki kapatılan çocuk rehabilitasyon merkezine ilişkin Vatan Gazetesinin bugün  manşetinde yer alan “Çocuklarımız Kime Emanet”  başlıklı habere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan bir açıklama yapıldı.

Vatan’ın haberindeki çarpıtmalara dikkat çekilen Bakanlık açıklaması şöyle:

“Bakanlığımız, çocuklarımızın ihmal ve istismarına yönelik en küçük ihbar ve ihtimali dahi titizlikle değerlendirmekte ve gereğini yapmaktadır.

Habere konu iddialara ilişkin ilk çalışma Bakanlık tarafından gerçekleştirilmiş, ilgili kolluk birimleri ve idari merciler harekete geçirilmiş, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuş ve gereğinin yapılması istenmiştir. Ayrıca kuruluş yöneticileri görevlendirilen müfettişin teklifi sonucu görevden uzaklaştırılmış, hizmet alımı personelinin kuruluşla ilişiği kesilmiştir.

Habere konu olan kuruluş; cinsel istismar mağduru çocuklardan, kolluk birimlerince veya adli mercilerce gönderilenlerin kabulünün yapıldığı ve çocuk hakkında sunulacak hizmet modelinin belirleninceye kadar kısa süreli barındırıldığı kuruluştur.

Bakanlığımız çocuklar konusunda taraf olup, çok hassastır. Çocuklarımıza yönelik en küçük ihmali kabul etmemiz mümkün değildir. Yapılan yanlış davranışlar cezasız kalmadı ve kalmayacaktır. Bu konuda en ufak bir tereddüde mahal yoktur.

Yargı süreci devam eden bir konunun olay yeni gerçekleşmiş gibi kamuoyuna aktarılması ve sanki gereken yapılmamış gibi bir algı oluşturulması kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Söz konusu olayda Bakanlığımız baştan itibaren inisiyatif almış ve yanlış yapan kurum personeli hakkında gereğini yapmış ve yapılmasını sağlamıştır.

Bununla birlikte kurumumuzda özveri ile mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan binlerce personel de bulunmaktadır.Yapılan haberlerin özverili çalışan personel ile istismara uğradığı gerekçesi ile kurumumuza gönderilen ve rehabilitasyon süreci devam eden diğer bütün çocuklarımızı zan altında bıraktığı unutulmamalıdır. 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

MEDYAGUNDEM

aile

Aile Bakanlığında paralel temizlik

Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararlarına göre, Kilis, Sivas, Samsun, Düzce, Adana, Ağrı, Antalya, Kars, Yozgat, …

ilhan

Washington’daki paralel tetikçi Vatan’dan kovuldu!

MEDYAGUNDEM.COM- Demirören ailesinin sahibi olduğu Vatan gazetesi çok önemli bir operasyona ima atarak, gazetenin Washington temsilcisi …

vatan-hamile-cocuk

Vatan’ın “çocuk tecavüzü” haberine Bakanlık’tan açıklama

Bugün Vatan gazetesine yer alan, “Utan devlet baba ‘dede’ olacaksın” haberindeki bazı iddiaları  Aile ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir