Anasayfa / GENEL / Vatan’ın manşeti yalan çıktı
vatan-necdet1

Vatan’ın manşeti yalan çıktı

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’in, Yüksek Askeri Şura öncesinde terfi sırasındaki 39 general ve amirali, tutuklu bulundukları Hasdal Cezaevi’nde ziyaret ettiği öne sürüldü.

Vatan gazetesi yazarı Murat Çelik, köşesinde kaleme aldığı yazıda, Necdet Özel’in son ziyaretini Nisan ayında gerçekleştirdiğini ifade etti.

Gazeteci Çelik, Org. Özel’in yanında Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Yalçın Ataman’ın olduğunu belirtti.

Murat Çelik, görüşmenin ardından Genelkurmay Başkanı’nın 1 Mayıs’ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la üç saatten fazla süren görüşme yaptığını da ileri sürdü.

Ancak Çelik’in yazdığı, Vatan’ın da manşet yaptığı iddia yalan çıktı. Genelkurmay bir açıklama yaparak haberi yalanladı.

Açıklamada şöyle denildi:

“06 Temmuz 2012 tarihli Vatan Gazetesinde; Sayın Genelkurmay Başkanı ile ilgili olarak, “Hasdal’a Gizli Ziyaret” başlığıyla verilen haber asılsızdır.

Sayın Genelkurmay Başkanı; yasaların kendisine yüklediği sorumluluk ve vefa duygusunun gereği olarak, göreve başlamasını müteakip, 31 Ekim 2011’de Hasdal’daki silah arkadaşlarını ziyaret etmiş, ancak ikinci bir ziyaret olmamıştır.

Haberin, Sayın Başbakan ile yapılan görüşme ve Yüksek Askerî Şura’nın Ağustos ayı olağan toplantısıyla ilişkilendirilmesi doğru ve dürüst habercilik ilkesi ile bağdaşmamaktadır.”

MEDYAGUNDEM

necdet

Hürriyet’ten Erdoğan’a DEAŞ iftirası

Hürriyet gazetesi bugün CHP’li bir vekil üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iftira attı. Hürriyet’te Turan …

baykal4

Baykal Stockholm sendromuna yakalandı!

Vatan gazetesi yazarı Murat Çelik, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’la yaptığı röportajı bugünkü köşesine taşıdı. …

erdogan-cozum2

Erdoğan’dan FETÖ yapımı o alçak manşetlere tepki

Fetullahçı terör örgütü hem PKK ile iş tutuyor, hem de çözüm sürecini PKK’ya bir taviz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir