Anasayfa / GENEL / Vatan yazarı Mutlu utanmadı böyle yalan yazdı
vatan-mustafa

Vatan yazarı Mutlu utanmadı böyle yalan yazdı

Daha önce yazdığı çarpıtma bilgilerle okuyucusunu yanlış bilgilendiren Vatan gazetesi köşe yazarlarından Mustafa Mutlu, yine aynı yola başvurdu.

ÇOCUKLAR BİLE ARINÇ’I GÖRDÜ MUSTAFA MUTLU GÖREMEDİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla TBMM Başkanı Cemil Çiçek başkanlığındaki heyet, Anıtkabir’i ziyaret etti. Bu ziyaret üzerinden Ak Parti Hükümeti’ne vurmak isteyen Mustafa Mutlu, okuyucuna büyük bir saygısızlık yaparak yalan söyledi. Anıtkabir’deki törenlere Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun katılmadığını iddia eden Mustafa Mutlu belli ki kendisi Anıtkabir’deki törenleri izlememiş. Yazar Mutlu bu törenleri izlemiş olsaydı, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın hükümeti temsilen en önde törene katılmış olduğunu görecekti.

HEM ŞİMŞEK HEM DE EROĞLU ORADAYDI

Mutlu’nun verdiği yanlış bilgiler bununla da sınırlı değil. Mutlu’ya göre dünkü törenlere Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da katılmamıştı. Oysa iki bakan da törenlere katılmıştı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın sağlık problemine değinmeyen ve sanki Erdoğan’ın keyfiyetten törenlere katılmadığının imasını veren Mutlu yanıltmaya devam ediyor…

MUTLU YANLIŞ BİLGİ VERMEYE DEVAM EDİYOR

Mutlu yazısının son bölümünde hükümete vurmak için Kürt siyasetçi Şerafettin Elçi için 26 Aralık 2012 tarihinde TBMM’de düzenlenen törenine göndermede bulundu. MHP’nin katılmadığı bu törende yazar Mutlu’ya göre Bakanlar Kurulu tam kadro bu törendeydi. Oysa gerçekte öyle değildi.

Mustafa Mutlu göz göre göre yalan söyledi

ELÇİ’NİN CENAZE TÖRENİNDE HANGİ BAKANLAR YOKTU?

Başbakan Yardımcıları Beşir Atalay, Bülent Arınç, Bekir Bozdağ, Ali Babacan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün katıldığı törende Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Ulşatırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış gibi bakanlar katılmamıştı.

Bakalım bu yanlış bilgilerden dolayı Mustafa Mutlu, okuyucusundan özür dileyecek mi? (haber 7)

MEDYAGUNDEM

silivri1

Pensilvanya polisleri Silivri’de böyle karşılanmış; evinize hoşgeldiniz!

Ergenekon davasından tahliye olan gazeteci Deniz Yıldırım ve emekli Albay Hasan Atilla Uğur’un tahliye olmadan …

ilhan

Washington’daki paralel tetikçi Vatan’dan kovuldu!

MEDYAGUNDEM.COM- Demirören ailesinin sahibi olduğu Vatan gazetesi çok önemli bir operasyona ima atarak, gazetenin Washington temsilcisi …

ruhat-mengi6

Vatan’ın “laikçi teyze”sini kovdular!

Vatan Gazetesi’nde Can Ataklı ve Mustafa Mutlu’nun ardından bir köşe yazarı daha kovuldu. Bu kez …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir