Anasayfa / ANALİZ / Vatan haini FETÖ’den Türk turizmine sabotaj
turizm-feto

Vatan haini FETÖ’den Türk turizmine sabotaj

“Cemaat devleti” kurup, kumpaslarla devleti itibarsızlaştırmaya çalışan Fetullahçı terör örgütü / Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY), sistematik olarak yürüttüğü algı operasyonuna bir yenisini daha ekledi. Örgüt yeni kumpas planını turizm sektörü üzerinde kurmaya çalışıyor. Çünkü turizm sektörü 100 milyar dolarlık hacmi ve yıllık 34 milyar dolarlık geliriyle ülkemiz ekonomisinin önemli bir katma değerini oluşturuyor.


MEDYAGUNDEM.COM- Geçtiğimiz aylarda meydana gelen terör saldırılarından nemalanmaya çalışan örgüt, kendisine bağlı basın organları aracılığıyla Türkiye’yi dünya nezdinde itibarsızlaştırmaya çalışarak, yabancı turistlere adeta “Türkiye’ye gelmeyin” mesajı veriyor.

Paralel yapıdan akıllara ziyan hainlik

Paralel yapının yeni amacı algı operasyonu yapıp ülkemiz turizmine zarar vermek. Örgüt, yaptığı haberlerle adeta ülkemizi yurt dışına jurnalliyor. Paralel yapı bunları yabancı istihbarat örgütlerine de servis ediyor. Bu şekilde ülkemiz turizmini baltalamayı hedefliyor ve ülke kaybetsin istiyorlar.

İçimizdeki Ruslar

Paralel yapının basın organlarında Sultanahmet saldırısının hemen ardından ülke turizmini baltalamaya yönelik haberler ardı ardına sıralandı. 13 Ocak 2016 tarihli Zaman gazetesinde “Sultanahmet boşaldı, Turizmciyi korku sardı” ve aynı gün Meydan gazetesinde “Turizmde iptaller anında başladı” haberlerinde ve Zaman gazetesinin 15 Ocak 2016 tarihli nüshasında “İsviçre ve G. Kore’den Türkiye’ye sehayat uyarısı” başlıklı haberinde bu açıkça görülüyor. Son olarak 1 Şubat tarihli Zaman gazetesi manşetinden “1300 otel satılık” başlığıyla ve Meydan Gazetesi de aynı gün ilk sayfasından “Turizme 2. Darbe Almanlardan” başlığıyla verdiği haberlerde bu algıyı oluşturmaya çalıştı.

Olumlu mesajlara yer yok

Paralel yapı üst üste bu haberleri yaparken, yurt dışından ülkemiz turizmine dönük yapılan olumlu açıklama ve haberlere hiç yer vermedi. Yaşanan terör saldırılarının ardından, ABD Başkanı Obama Antalya’daki G-20 zirvesini “Efsane Misafirperverlik” olarak nitelemişti. Dünyanın en önemli seyahat dergilerinden CondeNastTraveler’ın baş editörü ise İstanbul için ‘Yarın olsa yine giderim’ ifadesini kullanmış ve turistlere Türkiye’ye rahatça gidebilirsiniz mesajı vermişti. Türkiye; Dünyanın en çok turist çeken 6. Avrupa’nın ise 4. Ülkesi konumunda.

İşte Zaman, Meydan gibi FETÖ gazetelerinden ihanet belgeleri:

turizm1

turizm2 turizm3 turizm5 turizm6 turizm7

turizm8 turizm9

 

 

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir