Anasayfa / GÜNDEM / Vakıfbank’tan Acun’a Survivor uyarısı
acun4

Vakıfbank’tan Acun’a Survivor uyarısı

Survivor’da ING Bank’ın ürünlerini tanıtan Acun Ilıcalı’ya reklam anlaşması yaptığı Vakıfbank’tan uyarı geldi. Ünlüler ile gönüllülerin birleşme partisinin de olduğu bu haftaki programda son kez ING Bank ürünlerini tanıtan Acun’un Vakıfbank’tan özür dileyip “Çekimleri daha önce yapmıştık. Bundan sonra Survivor’da ING’nin tanıtımını ben yapmayacağım” dediği öğrenildi.

Malum son zamanların en çok izlenen yarışma programı Survivor. Ünlüler ile gönüllülerin nefes kesen mücadelesi her hafta milyonlarca kişiyi ekran başına kitliyor. Biz de ailecek Survivor fanatiklerindeniz. Başta Mustafa Topaloğlu, Alp Kırşan, Almeda, Cevher olmak üzere oyunları kimin kazanacağını merakla izliyoruz. Bu kadar büyük bir prodüksiyonun finansmanı da kolay değil. Acun Ilıcalı da bu işin piri. İzliyicinin nabzını tutmayı bilen ve reytinglerde sürekli üst sıralarda yer almayı başaran Acun Ilıcalı, Survivor için de önemli sponsorlarla anlaştı. ING Bank da bunlardan biri. Geçen hafta Survivor’da Ilıcalı’nın ING Bank’ın Turuncu Hesap ile ilgili tanıtımını izlerken aklıma Vakıfbank reklamları geldi. Acun Ilıcalı, ‘Halden anlayan banka’ sloganıyla Vakıfbank’ın yeni reklam yüzü olmuştu. Ancak Survivor’da ING Bank’ın Turuncu Hesap ürününün tanıtımını yapıyordu. Bir an aklıma şu soru geldi: Turkcell reklamlarında oynayan Şahan Gökbakar bir projesinde diğer GSM operatörleri Avea ya da Vodafone’nun ürünlerini tanıtabilir mi? Tanıtsa ne olur? Acun’un yaptığı etik mi?

Şahan Gökbakar örneğinden yola çıkarak şunu belirtmekte fayda var. Gökbakar’ın Recep İvedik filmine diğer operatörler sponsor olabilir. Ama bir firmanın reklam yüzüyken aynı sektörde başka bir şirketin ürünlerini tanıtması ‘reklam yüzü’ anlaşması yaptığı firmayı rahatsız edebilir.

Gelelim Acun’un Vakıfbank’ın reklam yüzüyken Survivor’da sporsor olan ING Bank’ın ürünlerini tanıtmasına.

Konuyu biraz araştırdıktan sonra Vakıfbank’ın da bu durumdan rahatsız olduğunu ve Acun’u Survivor’da ING Bank ürünlerinin tanıtımını yapmaması konusunda geçen hafta başında uyardığını öğrendim. Acun, ING Bank’la sponsorluk anlaşması yaparken “Ürünlerin tanıtımını ben yaparım” demiş. Ancak Vakıfbank’la yaptığı anlaşmada da başka bir bankanın reklamlarında oynamama maddesi de bulunuyormuş. Vakıfbank’ın Acun’u uyardığını öğrendikten sonra Survivor’ın hafta sonu ING Bank’ın sponsorluğunda yapılan birleşme partisini merakla izledim. Acun bakalım, uyarıya rağmen ING Bank ürünlerini tanıtmaya devam edecek miydi? Evet, Acun yine Turuncu Hesap tanıtımı yaptı. Ancak bu haftaki tanıtım Vakıfbank’ın bilgisi dahilinde gerçekleşmiş. Parti ile ilgili olarak daha önceden çekim yapılmış olması nedeniyle Vakıfbank, ‘son olmak’ koşuluyla iyi niyet göstermiş.

Peki bundan sonra Acun, Survivor’da ING Bank ürünlerini tanıtmaya devam edecek mi? Hayır. Vakıfbank ile yaptığı görüşmelerden sonra Acun, özür diledikten sonra Survivor’da bir daha ING Bank ürünlerinin tanıtımını kendisinin yapmayacağının sözünü vermiş.

Birleşme sonrasında Survivor, benim için iki kat heyecanlı oldu. ‘Adadan kim ayrılacak kim kalacak’ın yanında Acun tekrar ING Bank ürünlerini tekrar tanıtıp tanıtmayacağını da merakla izleyeceğim… (Ufuk Korcan/Vatan)

MEDYAGUNDEM

acun1

“Evet” zincirini Acun kırdı!

Futbol dünyası, sanatçılar ve televizyoncular kısa video çekimleriyle referanduma Evet kampanyası başlattı Acun’un katılmaması dikkat …

baha

4 yaşındaki çocuğun hakkını FETÖ’ye nasıl yedirdin Acun?

Tutuklanan komedyen Atalay Demirci, ifadesinde FETÖ’nün kariyerine olan etkisinin büyük olduğunu söyledi. FETÖ’nün darbe girişiminin …

acun-atalay1

Şok iddia; FETÖ Acun’un programını nasıl yönetti?

Türkiye günlerdir “komedyen” Atalay Demirci’nin FETÖ ile gizli kapaklı muhabbetini konuşuyor. Oda TV de şok bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir