Anasayfa / ANALİZ / Uyan Baransu güvendiğin FETÖ harcadı seni; Can Dündar kadar değerin yokmuş!
baransu3

Uyan Baransu güvendiğin FETÖ harcadı seni; Can Dündar kadar değerin yokmuş!

Mehmet Baransu’nun Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) avukatı Sercan Sakallı aracılığıyla yaptığı başvuru reddedildi. Baransu için bu karar ders olmalı.


MEDYAGUNDEM.COM- Fetocu terör örgütünün en kirli işlerini yaptırdığı “bavulcu” ya da “tetikçi” Mehmet Baransu, Silivri’deki hücresinde durup düşünmeli; “beni kullanıp peçete gibi attılar” diye.

FETÖ Can Dündar’a verdiği desteğin zerresini Baransu’ya göstermedi.

Baransu yalandan bir iki haberle desteklenir gibi yapıldı.

Anayasa Mahkemesi’nin bugün vereceği karar öncesi “elimizden geleni yaptık olmadı” demek için aralarında Hasan Cemal, Prof. Baskın Oran, Murat Belge,Yasemin Çongar, Cengiz Çandar ve Yavuz Baydar’ın da bulunduğu 70 paralel gazeteci ve yazara Mehmet Baransu’nun tutuksuz ve adil yargılanması için çağrı yaptırtıp imza kampanyası başlattı.

Ama Can Dündar ve Erdem Gül’e tahliye yolunu açıp vatan hainlerini ve casusların suç ortağı olmayı göze alan Anayasa Mahkemesi’ni paralel örgüt Baransu için devreye sokmadı. FETÖ istese Baransu için de olumlu bir karar çıkabilirdi.

FETÖ Baransu için Anayasa Mahkemesi’ni ya da AYM’deki adamlarını ateşe atmadı. Daha büyük operasyonlar için bugün Baransu’ya tahliye yolunu açarak paralel AYM damgası yememesi için tetikçisi Baransu’yu harcadı.

15 aydır tutuklu olan Baransu şimdi iki elinin arasına başını almalı ve FETÖ’nün kendisini nasıl harcadığını iyi görmeli.

Baransu için tek kurtuluş yolu belki de itirafçı olmaktır.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir