Anasayfa / ANALİZ / “Üst akıl” tetikçisi sen kimi kandırıyorsun?
soner-y1

“Üst akıl” tetikçisi sen kimi kandırıyorsun?

CHP’ye yeni Anayasa için TBMM’de “terör” estirten “akıl”, Soner Yalçın gibilere de şöyle tetikçilik yaptırtıyorlar.

medyagundem.com

Önce Sabah gazetesinde Hilal Kaplan’ın “CHP ara rejime oynuyor” başlıklı şu yazısındaki şu satırlara bakalım:

“Lafı uzatmaya gerek yok. CHP, halk iradesini ortadan kaldıracak bir ara rejim beklentisi içinde. İç savaş çağrılarının, ‘kan akacak’ tehditlerinin, toplumu ayrıştırmaya matuf söylemlerin ve Meclis’te sergiledikleri vahşi görüntülerin başka hiçbir açıklaması yok.
Neticede tamamen anayasal çerçevede, seçilmiş vekillerin verdikleri oylarla bir değişiklik yapılıyor. Üstelik o değişiklik, halkın önüne sandık konularak gerçekleştirilecek veya gerçekleştirilmeyecek. Kimsenin ‘at koşturur’ gibi anayasal değişiklik yaptığı yokken, CHP’nin sırf görüş farklılığından ötürü bu görüntülere sebep olduğunu düşünmek naiflik olur. Hele hele bu provokasyonu acizlik belirtisi diye küçümsemek veya dalgaya vurmak büyük hata olur.
CHP’nin stratejisi, ‘işlemeyen Meclis, işlevsiz demokrasi’ görüntüsü vermek, ‘kontrolsüz gerilim’ yaratmak ve bunu halk tabanına yaymaktır. Esas amaç, sandığın uzun süre söz konusu olmayacağı bir ara rejim kurulmasını sağlamaktır. Teşhisi doğru yaparsak, ‘tedavi’yi de doğru dinamikler üzerine inşa edebiliriz.”

CHP’ye akıl veren “odaklar”, aynı zamanda terörün, ekonomik saldırının da arkasındakiler. Hedef yeni Anayasa, yeni sistem ve elbette Erdoğan.

O “üst akıl” bakın Sözcü gazetesinde Soner Yalçın gibilere de şu satırları yazdırıyor:

“Bu siyasal çatışma-kutuplaşma nisan ayında yapılacak referanduma kadar sürerse ülke ekonomik krizde boğulur. Bu, tüm milletvekillerine ve halka anlatılmalıdır.
Sahi…
Abdullah Güller, Bülent Arınçlar neden suskun?
Mehmet Ali Şahin, Ali Babacan, Cemil Çiçek, Beşir Atalay, Ahmet İyimaya, Taner Yıldız gibi AKP’nin “akil adamları” Meclis’e yapılan dayatmaya nasıl boyun eğer?
Kimsede bir Abdüllatif Şener cesareti yok mu?
Kıbrıs görüşmelerinde olması gereken -Kıbrıs’tan sorumlu- Başbakan Yardımcısı -üstelik babası Kıbrıslı-Tuğrul Türkeş, Meclis’te kavga ayırıyor! Ne hale geldik?
Görünen:
AKP’nin kafası karışık, morali bozuk; ülkeyi yönetme kabiliyetini kaybediyor. Bu kafayla terörle, ekonomik krizle başa çıkamaz.
Acilen bu anayasa değişikliği dayatmasına son verilmelidir. En azından ertelenmelidir.
Bu ülkemizin çıkarınadır.”

Soner Yalçın gibi tetikçiler “ara rejim gelsin”, Türkiye darbe anayasasıyla yönetilsin, eski bağımlı, özgür olmayan Türkiye gelsin diye vuruyor.

Yalçın’ın yazısının tercümesi şu;

Abdullah Gül, Bülent Arınç, Ali Babacan gibi isimler niye Ak Parti’yi bölecek yeni bir hamle yapmıyor?

Ak Parti Anayasa’yı değiştirmeden darbe mi olacak, ara rejim mi kurulacak mutlaka engellenmeli. Ekonomik kriz korkusunu yayayım, milleti korkutayım.

Soner Yalçın bir etkin ajanıdır. İpini kimlerin tuttuğunun yorumunu da değerli okura bırakalım.

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

chp9

Bu bir dramdır; CHP’nin milyon yalanı elinde patladı

CHP mitingine 61 ilden 38 bin kişinin taşındığını belgeleyen liste ortaya çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği …

chp8

Bir CHP rezilliği

CHP’li vekiller sözde adalet yürüyüşü sonrası CHP’nin Maltepe’de yaptığı mitingin fotoğrafları yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kazlıçeşme …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir