Anasayfa / GENEL / Uslu operasyon korkusundan ortalıktan kayboldu!
uslu2

Uslu operasyon korkusundan ortalıktan kayboldu!

Paralel çeteyi operasyon korkusu sardı. Gülen’in prenslerinden olan Emre Uslu da yurt dışına kaçtı. Tişört giyinip gözaltına alınan polislere destek mesajları attı! Ancak TAKVİM’in haberinden sonra adeta sırra kadem bastı. Sosyal medyada bile izine rastlanmadı.

Türkiye, paralel çetenin marifetleriyle sarsıldı. Fethullah Gülen ve örgütünün yaptığı darbe planı, ortaya çıktı. Paralel çetenin komplolarında başı çeken aktör ise Emre Uslu’ydu. Bir dönem Polis Akademisi’nde öğretim görevlisi olan Komiser Emre Uslu, adeta Gülen’in sözcüsü haline geldi. Paralel çeteyi yıllarca devlete karşı kışkırttı. Kendisini eski ülkücü ve yeni liberal olarak tarif eden Emre (Emrullah) Uslu, 30 Mart seçimleri öncesi ise soluğu Belçika’nın başkenti Brüksel’de aldı.

uslu-takvim2

HERKES ONU BRÜKSEL’DE SANIYORDU AMA…
Hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nda “MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Dışişleri Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu’nun katıldığı toplantının ses kaydını internet ortamına yaymak” iddiasıyla dava açıldı. Türkiye’deki paralel arkadaşları onu Brüksel’de sanarken o çoktan okyanus ötesine kaçmıştı. Gözaltındaki polis arkadaşları casusluktan ifade verirken o hocasının yanında, ABD’de keyif çatmaya başladı. Uslu, New Jersey’deki bir MALL’da (AVM) alışveriş yaparken TAKVİM objektiflerine yakalandı. Yanında eşi ve çocukları da vardı. Sonra da paralelci polislerin kelepçe şovunun yer aldığı tişörtü giyinip destek mesajları attı. Ancak TAKVİM haber yapınca sırra kadem bastı.

SUS PUS OLDU…
Normal zamanlarda sosyal medyada kuş gibi şakıyan Uslu, ortaya çıkmadı. Her gün Twitter’da destanlar yazarken bir anda sus-pus oldu, resmen sanal alemden de kaçtı! Hatta yakın arkadaşları Mehmet Baransu, Önder Aytaç, Hakan Şükür ve Zekeriya Öz de konuyla ilgili bir açıklama yapmadı. Emrullah ya da Emre Uslu’nun düştüğü bu durum, “İşte böyle Uslu dur, ortalığı karıştırma” yorumlarına yol açtı…

KORKUP KAÇANA BAK

Takvim’in haberinden sonra sesi kesilen ve uslu duran Uslu, sanal alemde gündem oldu. Gazeteci Nedim Şener de Uslu’yu unutmadı. İftiralar yüzünden hapis yattığını söyleyen Nedim Şener, Twitter hesabında Uslu’nun ABD keyfi için şunu yazdı: “Operasyon kokusunu aldıktan sonra korkup kaçanın giydiğine bak”.

GÜLENCİLER’E BİR KÖTÜ HABER DE RUSYA’DAN
ABD’deki okulları ve eğitim kurumları ardı ardına kapanan ya da soruşturma geçiren Fethullah Gülen Cemaati’ne bir darbe de Rusya’dan geldi. “Atlantik Uluslararası Eğitim Merkezi” adıyla Moskova’da faaliyet gösteren cemaat kurumunun izinleri Rusya Eğitim Bakanlığı tarafından iptal edilerek, kurumun bütün faaliyetlerine son verildi. Moskova Eğitim Müdürlüğü’nün yayımladığı tebliğde, 27 Haziran 2014 itibarıyla Atlantik’in kentteki bütün faaliyetlerine son verildiği ve izinlerinin de iptal edildiği duyuruldu. Rusya hükümeti, daha önce de Gülen Cemaati’nin ülkedeki okullarını kapatmıştı  (TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

teror

CHP bu alçak teröristlerle yürüyor!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözde adalet yürüyüşü adı altında planladıkları kirli tezgah gün geçtikçe …

uslu1

FETÖ’cü firari teröristten Başbakan’a ölüm tehdidi

FETÖ’nün tetikçisi, firari Emre Uslu sosyal medyadan Başbakan Binali Yıldırım’a tehditler savurdu. Uslu, trafik kazasında …

uslu1

FETÖ’nün kuduz köpeği dolandırıcı çıktı!

Emrullah Uslu’nun, master ve doktora eğitimi bahanesiyle yurt dışında geçirdiği süre boyunca devlete yüklü borç …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir