Anasayfa / MAGAZİN / Ünlü sunucudan tehdit ve şantaj davası
hulya-aydin

Ünlü sunucudan tehdit ve şantaj davası

Arkadaş ortamında tanıştığı Yılmaz S. isimli kişinin taciz, tehdit ve hakaretlerine maruz kaldığını öne süren ünlü sunucu Hülya Aydın savcılığa başvurdu. Yılmaz S. hakkında 8 yıla kadar hapis istendi.

Haber spikeri ve program sunucusu Hülya Aydın’ı telefonla aşk, duygu ve sitem dolu mesajlarla taciz ettiği, sonrasında lezbiyenlikle suçladığı ileri sürülen Yılmaz S. hakkında 8 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İddianameye göre Hülya Aydın, Yılmaz S. ile bir arkadaş ortamında tanıştı. Arkadaş olarak gördüğü şüpheli Yılmaz S. bir süre sonra sevgilisiymiş gibi davranmaya, mesajlar atmaya başladı. Aydın, şüpheliden peşini bırakmasını istedi. Ancak Yılmaz S. telefonla aşk, duygu ve sitem yoğunluklu mesajlar atmaya başladı. Aydın, şüphelinin attığı mesajların hiçbirine cevap vermedi. Yılmaz S. “Seni sevdim. İnadım inat kardeşlerime de söyledim, varmazsan seni kaçıracağım. Senin M.B. isimli kadınla ilişkin var. Yazık yazık ailen olmuş lezbiyenler. Allah korumuş beni senden. Senden her şey beklenir” şeklinde mesaj da attı. Ayrıca gazete ve televizyonlarda lezbiyen olduğuna dair haberler yaptıracağı konusunda şantaj ve tehdit mesajları da gönderdi.

‘SAĞLIĞIM BOZULDU’
Şüphelinin çektiği mesajlar yüzünden psikolojisinin bozulduğunu savcılık şikâyetinde anlatan Aydın’ın ifadesinde “Yılmaz S.’nin bana yoğun ilgisi olduğunu fark ettim. Bana evlenme teklifi edince evlenemeyeceğimizi ve birlikte olamayacağımızı söyledim. Şüpheli bu durumu kabullenememiş olacak ki hiçbir şey olmamış ve onun sevgilisiymişim gibi bana 4 ay boyunca telefonla, sosyal paylaşım siteleri üzerinden ortak arkadaşlarıma taciz, iftira ve onurumu zedeleyen mesajlar attı. Bana lezbiyen iftirasını attı. Hatta ortak arkadaşlarıma ‘Bombayı patlatıyorum, lezbiyen ilişki yaşıyor ve basına vereceğim’ dedi. Bu iftiralar ruh sağlığımı bozdu. Çalışma hayatımı ciddi yönde etkiledi. Asla kabul edemediğim, namusuma ve onuruma dil uzatan şüphelinin iftira, hakaret ve şantajı beni rahatsız etti. Ailem, arkadaşım, seyirciler ve öğrencilerimin nezdinde beni zor durumda bırakacağına inandığım bu kişiden şikâyetçiyim ve uzlaşmak istemiyorum” dedi. Soruşturmayı tamamlayan savcılık, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde Yılmaz S. aleyhinde “Şantaj, tehdit, hakaret ve kişilerin sükûnunu bozma” suçlarından 2 yıldan 8 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. Mahkeme, tutuksuz yargılanan ve ilk duruşmaya katılmayan Yılmaz S.’nin ikinci duruşmaya da katılmaması halinde polis zoruyla getirilmesini kararlaştırdı.  (SABAH)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir