Anasayfa / GENEL / Ulusolcularla Pensilvanya müritleri kol kola
metiner

Ulusolcularla Pensilvanya müritleri kol kola

A Haber’de Nihan Günay’ın sunduğu Arka Plan’a katılan AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, yaklaşan HSYK seçimleri için çarpıcı açıklamalarda bulundu. ‘Paralel Yapı’nın tutunduğu son dalın HSYK olduğunu söyleyen Metiner, “Emniyeti ele geçirdiler, yargıyı ele geçirdiler, eğer MİT’i de ele geçirmiş olsalardı bir ‘Gülen devleti’ oluşacaktı. Kaskatı bir diktatörlük rejimi. Şimdi YARSAV’la ‘Cemaatsav’ kol kola geziyor. Kimsenin kuşkusu olmasın; seçimlerin sonuçları ne olursa olsun, yargıdaki ‘paralel yapı’yı paramparça edeceğiz” dedi.

YARSAV-CEMAATSAV KOL KOLA

Bu paralelcilerde oyun çok. Biz oynadıkları oyunu bildiğimiz için başkalarına da ne tür oyunları oynadıklarını kestirmekte zorlanmıyoruz. Ama bir süre birbirleriyle oynamaya devam etsinler. YARSAV’la ‘Cemaatsav’ kol kola girsin, ‘ulusolcular’ ile Pensilvanya müritleri kol kola gezsin, eski Türkiye’yi yaşatabilecekler mi acaba bakıyoruz. 2010’da vesayet el değiştirdi. Oysa biz vesayetin kendisini değiştirmek için yola çıkmıştık. Şimdi anlıyoruz ki Pensilvanya’daki ‘Mehdi’ diye anılan zat ve müritleri, emniyeti ele geçirmiş, devletin kritik mevkilerini ele geçirmiş ve sıra yargıya gelmişti. Çünkü HSYK’da da vesayetin el değiştirmesiyle birlikte yargıyı zapturapt altına almak çok daha mümkün hale gelecekti. Yani MİT’i de ele geçirmiş olsalardı bir ‘Gülen devleti’ oluşacaktı. Kaskatı bir diktatörlük rejimi. Şimdi “diktatör” diyorlar ya, esas diktatörlüğün ne demek olduğunu o zaman görecektik. Çok şükür ki buna imkan sağlanmadı. 

KİMSE SİYASET KURUMUNU YABANA ATMASIN

AK Parti’nin bir iddiası var; biz askeri ve bürokratik vesayetin kendisini ortadan kaldıracağız. 2010 referandumunda çoğulcu bir HSYK tasarlarken Anayasa Mahkemesi’nin devreye girmesiyle ne yazık ki bu şansı kaçırdık. Dolayısıyla ‘paralel’ bir HYSK’nın oluşmasına, yargı üzerindeki ‘paralel’ tahakküme şahit olduk. HSYK seçim sonuçlarından kuşkumuz yok. Ama tut ki başka türlü gelişti. Siyaset kurumunun elindeki seçenekleri kimse yabana atmasın.  Yeni Türkiye’de, yeni vesayet türlerine asla izin vermeyeceğiz. Kimsenin şüphesi olmasın; HSYK’daki bu ‘paralel yapı’yı paramparça edeceğiz. Bakınız bu hamasi gibi görünen bir cümle olarak anlaşılabilir. Bizim hamaset yapmadığımızı herkes bilir, AK Parti asla hamaset üzerinden siyaset yapmaz, arkasında durmayacağı bir söz vermez ve yeri geldiğinde de sözünü tutar. Türkiye’de ‘paralel yapı’ya izin vermeyeceğiz. Devletin kurumlarından yerleşmiş olan bu yapıları hukuk içinde tavsiye edeceğiz. Yargı tutundukları en son dal.

MEDYAGUNDEM

kemal-feto1

FETÖ’cü cuntanın başbakanı!

AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, 15 Temmuz darbe girişimin başarılı ulaşması halinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun …

katar2

Peki terörü besleyip destekleyen ABD ne olacak?

AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, bazı Arap ülkelerinin Katar ile tüm diplomatik ilişkileri kesme …

kemal-feto1

İşte FETÖ’nün siyasi ayağı!

AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner 15 Temmuz darbe girişiminin siyasi ayağının Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir