Anasayfa / GENEL / Üçü bir arada terör!
teror

Üçü bir arada terör!

FETÖ-PKK-DEAŞ ittifakının delili Mardin’de bir FETÖ’cünün evinden çıktı. Hücre evdeki zulada küçük bir cephaneliğin yanı sıra PKK ve DEAŞ armaları ile örgütsel belgeler ele geçirildi.

Mardin’de FETÖ’ye ait bir hücre eve düzenlenen operasyonda, terör örgütünün PKK ve DEAŞ’la nasıl bir kirli ittifak içinde olduğu bir kez daha gözler önüne serildi. Hücre evde, üç terör örgütüne ait materyallerin yanı sıra çok sayıda silah bulundu. Elde edilen deliller FETÖ’nün, diğer terör örgütleri PKK ve  DEAŞ’la birlikte yeni bir yapılanma arayışına girdiğinin göstergesi oldu.

CEPHANELİK GİBİ

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında, Emniyet Müdürü Hasan Onar’ın koordinasyonunda FETÖ üyesi Sabrinaz B., evine düzenlenen operasyonda gözaltına alındı. Evde yapılan aramada ele geçen silah ve örgütsel doküman ise polisi şoke etti. Hücre evde, 2 Kalaşnikof otomatik tüfek, bir av tüfeği, 2 şarjör ve 319 fişek bulundu. Bir FETÖ operasyonunda ilk defa uzun namlulu silahlar ele geçirildi. PKK ve DEAŞ’lı teröristlerin sahip olduğu Rus yapımı Kalaşnikof marka uzun namlulu silahların, daha önce hangi bir eylemde kullanılıp kullanılmadığı yapılan balistik inceleme sonucu belli olacak. Aramada çok sayıda cep telefonu, SIM kartlar, hard diskler, flash bellek, hafıza kartları da bulundu.

ELEBAŞLARI BİR ARADA 

Hücre evde FETÖ’nün elebaşı Fetullah Gülen’e ait olanların yanı sıra teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın kitapları, PKK ve DEAŞ’ın armaları ve örgütsel simgeler de ele geçirildi. Sabrinaz B..’nin, TPKK ve DEAŞ’lı isimler ile yaptığı bağlantılar, görüşmeler ve telefon kayıtları mercek altına alındı.

ÇATIŞIN TALİMATI VERMİŞ

Daha önce Afyon’da FETÖ’ye ait bir okulda yöneticilik yaptığı öğrenilen Sabrinaz B., ilk ifadesinde ‘Silahlar ve örgütsel doküman bana ait’ dedi. Ancak, “Bir okul yöneticisine bu silahların ne işi var” sorularına yanıt veremedi. Teröristbaşı Fetullah Gülen’in, örgüt üyelerine “Evinize gelen polislerle çatışın” talimatı verdiği de Sabrinaz B.’nin ifadelerinde ortaya çıktı.

YENİ YAPILANMA

Fetullahçı Terör Örgütü’nün, MİT’in istihbarat faaliyetleri, arka arkaya düzenlenen operasyonlar ve çok sayıda açılan dava ile deşifre olan Türkiye yapılanmasını da yenilediği ortaya çıktı. Bu kapsamda, örgütün deşifre olan sözde ‘İl İmamları’nın yerine başka illerden isimler atadığı belirlendi. Mardin’de Sabrinaz B.’nin yanı sıra, örgütün ildeki ilk sorumlusu olan ‘Sadık’ kod adlı Selim Ç. ve üç yardımcısı da gözaltına alındı.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir