Anasayfa / GENEL / Üç maymunu oynadılar!
maymun

Üç maymunu oynadılar!

İstanbul merkezli paralel yapı operasyonu kapsamında gözaltına alınan aralarında Samanyolu Medya Grup Başkanı Hidayet Karaca ile Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, eski İstanbul Asayiş Şube Müdürü Ertan Erçıktı, eski Hakkari Emniyet Müdürü Tufan Ergüder, eski Siirt Emniyet Müdürü Mutlu Ekizoğlu’nun da aralarında bulunduğu 18 kişi dün savcıya ifade verdi.


Şüpheliler ifadelerinde 3 maymunu oynayarak savcının sorduğu sorulara bilmiyorum, görmedim, duymadım cevabını verdi. Eski Emniyet Müdürü Tufan Ergüder, cemaatin TV kanallarında ‘Tahşiye’ grubu hakkında  detaylı bilgiler verirken Savcı İrfan Fidan’ın  sorularını geçiştirdi. Fethullah Gülen’i tanımadığını, Samanyolu TV izlemediğini öne süren Ergüder, soruşturmada gözardı edilen detaylarla ilgili sorulara da “Bilgim yok” cevabını verdi.
Hidayet Karaca da savcılıktaki soruları genel olarak ‘bilmiyorum ve duymadım’ diye geçiştirdi.

GÜLEN’İ SOHBETİNİ DİNLEMEM!

İfadesinde Fethullah Gülen’in herkul.org’da sitesindeki sohbetlerini takip etmediğini iddia eden Karaca, Gülen’in grubun yayın politikasında hiçbir etkisinin olmadığını ileri sürdü. Genel Müdürü olduğu televizyonun yayınlarıyla ilgilenmediğini söyleyen Karaca, dizilerin tümüyle Ser Film A.Ş. ve senaristlerin sorumluluğunda olduğunu iddia etti. Karaca, Gülen’in soruşturmaya konu olan ‘İrtica paranoyası’ başlıklı Tahşiye Yayınevini hedef gösterdiği konuşmasını da dinlemediğini iddia etti ve bu konunun Gülen’e sorulması gerektiğini söyledi. Ekrem Dumanlı’nın CNNTürk röportajındaki ‘dizilerde Fethullah Gülen’in talimatının ve onayının alındığı’ ifadelerini de reddeden Karaca, kimseden talimat almadıklarını ileri sürdü.

(YENİ ŞAFAK)

MEDYAGUNDEM

ekremd2

Ekrem itini göz göre göre kaçırtmışlar!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın firari Ekrem Dumanlı’nın da arasında bulunduğu 13 şüpheliyi takip etmesi için İstanbul …

kemal

KK FETÖ’nün kuryesi mi?

Siyasiler bayramı memleketlerinde geçiriyor. O siyasilerden biri de eski TBMM Meclisi Başkanı ve AK Parti …

ekrem2

O masada CHP ile FETÖ arasında bir kurye var!

Siyasiler bayramı memleketlerinde geçiriyor. O siyasilerden biri de eski TBMM Meclisi Başkanı ve AK Parti …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir