Anasayfa / GENEL / Twitter ve mahkemeler Aydın Doğan’a çalışıyor!
dogan-suc2

Twitter ve mahkemeler Aydın Doğan’a çalışıyor!

Cumhurbaşkanı’na hakareti “ifade özgürlüğü” olarak yansıtan, kendisi olunca ‘hakaret’ diyen Aydın Doğan, gazeteci Uygur’un twitter hesabını jet hızıyla kapattırdı.


Doğan Medya Grubu’nun ifade özgürlüğüyle ilgili ikircikli tutumu bir kez daha gün yüzüne çıktı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesine yönelik küfre varan ağır hakaretleri bile “ifade özgürlüğü” olarak yansıtmaya çalışan Hürriyet gazetesi, sıra kendi patronuna gelince şahin kesildi.

Hürriyet gazetesi, Aydın Doğan’a yönelik twitter üzerinden yapılan eleştirilerin mahkemeye taşınmasını ve ifade özgürlüğü kapsamında görüş beyan eden kişilerin mahkeme kararıyla nasıl linç edildiğine yerverdi.

Güneş Yazarı Kayahan Uygur, Radikal Gazetesi’ndeki Ümit Kıvanç’ı PKK’yı haklı gören, operasyonlardan devleti sorumlu tutan yazısını nedeniyle twitter mesajıyla eleştirdi. Bunun üzerine Doğan Grubu, Kayahan’a dava açtı. Star’a konuşan Uygur, “Ben attığım mesajımda ‘Doğan hiçbir şeyden dava edilmese bile bu yazının gazetesinde yayınlanmasından dava edilebilir’ diye tespitte bulundum. Beni dava ettiler. Twitter’den mesaj geldi, ‘Hesabınız donduruldu ama bunu ifade özgürlüğü olarak görüyoruz ve itiraz edeceğiz’ denildi. Twitter bu konuda hassas ama gazeteleri, televizyonları olan Doğan, ifade özgürlüğümü kısıtladı” diye konuştu.

Aydın Doğan’a yönelik eleştiriyi bile hakaret sayan Hürriyet, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik ağır ithamları ‘ifade özgürlüğü’ olarak yayınlıyor. Bu iki yüzlü tavrın bir başka örneği de Mihriban Türk oldu. Aydın Doğan’ı eleştirdiği için 109 gün adli para cezası alan Türk, Hürriyet’teki haberde resmen linç edildi.

HANİ İFADE ÖZGÜRDÜ

Twitter hesabı kapatılan Mihriman Türk’le ilgili haberde fotoğrafın altına “5 yıl denetime tabi” başlığı dikkat çekti. Aynı Doğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret edenleri savunarak kişilerin yaşı ve öğrenim durumlarını bahane gösterip ifade özgürlüğü çığırtkanlığı yapması tam bir iki yüzlülük olarak değerlendirildi.

Doğan’a kıyak çeken Twitter’a 150’bin TL ceza

Türkiye’nin paylaşımlarla ilgili taleplerini görmezden gelen sosyal paylaşım sitesi Twitter, Aydın Doğan’ın kendi şahsı için yaptığı talebe jet hızıyla yanıt verdi. Çifte standart uygulayan twitter’a, mahkeme kararlarına rağmen ‘teröre teşvik eden’ paylaşımları engellemediği gerekçesiyle Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından tarihte ilk defa idari para cezası kesildi. 150 bin TL’lik idari para cezası Twitter’e tebliğ edildi

(STAR)

MEDYAGUNDEM

murat

Aydın Doğan’dan KK’nın FETÖ yürüyüşüne “yazar” hizmeti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasına PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerini alarak FETÖ için yaptığı …

arman6

Ayşe Arman’ı da kov Aydın Doğan!

İrfan Değirmenci’yi siyasi pozisyon aldığı için kovan Aydın Doğan aynı kural ihlali yapan Ayşe Arman’ı …

chp1

Aydın Doğan ve tetikçileri bu habere itibar etmedi!

Star gazetesinde Ahmet Kekeç’in “FETÖ’nün CHP imamı Enis olamaz” başlıklı yazısı şöyle… Şimdi neden sustuğunu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir