Anasayfa / GÜNDEM / TVNET’te ‘İstihbarat’ bombaları
mete-yarar3

TVNET’te ‘İstihbarat’ bombaları

Güvenlik politikaları uzmanı Mete Yarar, Öcalan için ilk emrin PKK’nın kuruluşundan 11 yıl sonra verildiğini söyledi

Özel Kuvvetler Komutanlığı’ndan emekli Binbaşı Mete Yarar, terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan’la ilgili ilk operasyon emrinin devlet tarafından 11 yıl gecikmeli olarak ilk kez 1995 yılında verildiğini söyledi.

Yarar, tvnet’te gazeteci-yazar Ferhat Ünlü’nün sunduğu İstihbarat adlı programda yaptığı açıklamada, ‘1984’te PKK eylemleri başladıktan sonra yıllarca Öcalan’la ilgili bir karar verilmemiş, ancak 1995 yılında bu karar verilmiştir. O zamana kadar devlet kurumları Öcalan’la ilgili operasyon planları yapmıştı. Ancak birbirlerinden haberleri bile yoktu’ dedi.

Programın diğer konuğu Sabah Gazetesi Özel İstihbarat Müdürü Abdurrahman Şimşek ise yeni bir Oslo sürecinin başladığını ifade etti. Şimşek, ‘Yeni Oslo süreci Mehmet Öcalan ve Osman Öcalan’ın söylemleriyle başladı. Mehmet Öcalan ağabeyinin çözüm süreci içinde olmak istediğini söyledi. Kamuoyu buna hazırlandı. Osman Öcalan ise Kuzey Irak’ta Öcalan’ın derin PKK’dan rahatsız olduğunu söylediğini biliyoruz. Bu durumda yeni Oslo süreci İmralı’dan başlayıp Kuzey Irak’a uzanabilir’ dedi. Şimşek MİT’in istihbarat anlayışı için ‘İstihbarat 1992 yılına kadar ithaldi. Sönmez Köksal döneminde Mehmet Eymür yerli istihbarat sistemini kurmaya çalışırken kendisini ABD’de buldu. Şimdi Hakan Fidan döneminde istihbarat tamamen yerlileştirilmeye çalışılıyor’ dedi. (Yeni Şafak)

MEDYAGUNDEM

meteyarar1

Karar yazarına alacak verecek saldırısı

Karar gazetesi yazarı güvenlik Uzmanı Mete Yarar’a silahlı saldırı soruşturması sürüyor. Edinilen ilk bilgilere göre, …

meteyarar1

FETÖ kanallarının aranılan ismi anti-FETÖ’cü olmuş!

17-25 Aralık sonrasında FETÖ’nün kanallarının aranan adamı Mete Yarar, şimdilerde şaşırtıcı şekilde FETÖ darbesini kınayıp …

can-cumhuriyet

İşte Can’lı Cumhuriyet’in FETÖ bağlantısı!

SABAH Gazetesi pazar ekin de bugün Ferhat Ünlü “Cemaatin Can’lı Cumhuriyeti” başlıklı yazısında Cumhuriyet’in arkasındaki ilişkileri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir