Anasayfa / GENEL / “Tuzluk Partisi”nde dakika bir gol bir!
tuzluk2

“Tuzluk Partisi”nde dakika bir gol bir!

“Paralel yapı”ya yakınlığıyla bilinen Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal’ın liderliğinde kurulan ‘Demokratik Gelişim Partisi’nden ilk ayrılan isim Fevzi Bubilik oldu.

Fevzi Bubilik, DGP’yi ilk toplantıdan sonra bıraktığını açıkladı. İlk etapta İdris Bal’a parti ile alakalı bazı tereddütleri olduğunu söylediğini ve partinin bir grup endeksli olmayacağına dair garanti aldığını belirten Bubilik, daha birinci toplantıda bir emrivaki ile karşılaştıklarını ifade etti.

samar3

PARTİDE DEMOKRATİK BİR ORTAM YOK

Başkanlık Divanı’nı oluşturma konusunda itiraz ettiğini söyleyin Fevzi Bubilik, toplantıda yaptığı itiraz sonrasında İşadamı Kani Kudu ile tartıştıklarını ve Kudu’nun kendisine ‘fitneci’ diyerek hakaret ettiğini ifade etti. Parti ile ilgili bir takım kararların oldu bittiye getirilerek alındığını ve partide demokrat bir ortam olmadığını söyleyen Fevzi Bubilik, sonrasında istifa ettiğini belirtti.

“Daha Kurucular Kurulu‘nun tamamı oluşmadan karar alamazsınız, bu demotratik olmaz” diyen Fevzi Bubilik, parti toplantısındaki tavrın ve tutumun iyi olmadığını ve İdris Bal’ın ötesinde partiye etki eden bir gücün olduğunu iddia etti. İdris Bal’ı yakın bir zamanda tanıdığını ifade eden Fevzi Bubilik, Bal’la bir sorunu olmadığını buna rağmen Bal’ın gücünün yetmediği bir takım şeylerin olduğuna üzülerek şahit olduğunu dile getirdi.

(stargazete.com)

MEDYAGUNDEM

idris1

Gülen örgütü “tuzluk” İdris’i sattı o da bombaladı!

Kütahya Milletvekili İdris Bal kurucusu ve Genel Başkanı olduğu Demokratik Gelişim Partisi’nden Gülen örgütü hakkında …

idrisbal1

Alacaklıları peşine düştü İdris Bal kayıp!

Demokratik Gelişim Partisi’nin (DGP) Çankaya’da bulunan merkez binası boşaltıldı. 60 il başkanı ise görevinden istifa …

idris

Batan “tuzluk partisi”ni terkeden terkedene!

İdris Bal’ın “tuzluk partisi” olarak ifade edilen partisi DGP’nin İstanbul İl Başkanı istifa etti. Demokratik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir