Anasayfa / GENEL / Tutuklu paralel polis şefinden zırvalar; gazeteci dinlemek suç değil
ali-fuat

Tutuklu paralel polis şefinden zırvalar; gazeteci dinlemek suç değil

Gülen Cemaati’nin Emniyet içindeki yapılanmasına yönelik olduğu iddiasıyla 22 Temmuz’da başlatılan operasyonda tutuklanan İstihbarattan sorumlu eski İstanbul Emniyet müdür yardımcısı Ali Fuat Yılmazer, gazetecilerin dinlenmesinin suç olmadığını savundu.

Metris Cezaevi’nden avukatı aracılığıyla Radikal’den İsmail Saymaz’ın sorularını yanıtlayan Yılmazer, yasadışı dinleme iddialarıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Altında imzasının bulunduğu birçok dinleme kararını hatırlamadığını öne süren Ali Fuat Yılmazer, gazeteci Fikret Bila’nın ‘Fikri’, Fatih Altaylı’nın ‘Fatih Altay’ ve Oray Eğin’in ‘Oray Eğik’ sahte adlarıyla dinlenmesi hakkında ilginç bir yorum yaptı:

“Gazetecilerin dinlenmesini suç olarak kabul edebilecek bir durum söz konusu değildir. Bu dinlemeleri hatırlamıyorum ve dinleme içeriklerine ilişkin benim önüme herhangi bilgi getirilmiş değildir.”

Yılmazer’in ”Bu dinlemelerin gerçekten de yapılmış olduğundan çok emin değilim” demesi de dikkat çekti.

TAKMA İSİM DEĞİL YAZIM HATASI

Eski Emniyetçi, gazetecilerin dinleme işlemlerinde takma isimleriyle anıldığı tezini de reddedip “Bu dinlemelerin yapıldığını varsayarsak, ‘Fatih Altay’ ve ‘Oray Eğik’ öyle anlaşılıyor ki, yazım hatasından kaynaklı bir durumdur, bir gizleme kastı olması asla söz konusu değildir” diye konuştu.

İYİ NİYETLİ BİR DÖNEMDİ

İş adamı Aydın Doğan’ın kullandığı telefonun ‘Ahmet Doğan’ adıyla Ergenekon soruşturma kapsamında dinlenmesi hakkında da konuşan Yılmazer, dinlenen herkesin Ergenekoncu olmadığını sadece şüpheli bir ilişki görüldüyse takibe alındığını belirtip kendini şöyle savundu:

“Ergenekon’un yapısını düşününce bu durumu normal karşılamak lazım. Yasal olarak suç değildir. İyi niyetli bir çalışma dönemidir, hiçbir şekilde kişisel ya da örgütsel amaçlı bir girişim, istismar söz konusu değildir.”

MEDYAGUNDEM

alifuat

Kumpascıbaşı FETÖ’cüye şok!

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davaları kapsamında tutuklu olan İstanbul Emniyet Müdürlüğü eski İstihbarat …

alifuat1

FETÖ’cü babanın FETÖ’cü kızından cephane çıktı

Gözaltına alınan FETÖ sanığı Ali Fuat Yılmazer’in kızı Fatma Saadet Yılmazer, İstanbul’a gönderildi. Sakarya’da, Fetullahçı …

alifuat

Asılacak FETÖ’cü it soyu hala tehdit ediyor!

İki kızı da Bylock kullandığı için gözaltına alınan, FETÖ’den tutuklu eski İstihbarat Daire Başkanlığı Şube …

2 Yorumlar

  1. Şirin Babaya İksir Ismarlayaydın

    Ulan sen ne salaksın be! Rezildin kendini daha da çok rezil ediyorsun! Yok yazım hatası, yok bakmadım, kontrol etmedim, yok o kadar evrak içinde gözden kaçmış…amaaan! Salak Salak! Bırakın devletin önemli bir kuruluşunda, önemli bir mevkisini işgal etmiş birini, sokaktaki sıradan bir insanın bile kullanmayacağı ifade tarzları, bu tarz ifade kullanacak insanın aklından şüphe etmek gerekir. Geçen gün Motor Ertuğrulcukumu tehdit twitlerinde, AvanakAvni-FuatAvni edebiyatındaki yazı, mantık tarzınla hiç uyuşmuyor Gargamel Ali Fuat! İçeri alınınca hafızanı mı kaybettin goççum? Hafızanın yerine gelmesi için Şirin Babaya bir iksir ısmarlasaydın! Muska-tıska da olabilir. Senin acilen Pensilvanya’daki Şirin Babaya iksir ısmarlaman gerekir. Aydın Doğan’ı dinle dinle ver şantajın gözüne, ondan sonara da iyi niyetliydi de! Yavvv heee hee he Gargamel Ali Fuat he!

  2. Nazlı nazlı zırvalıyor bunlar. Hepsi aynı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir