Anasayfa / GENEL / TÜSİAD koca kulağın üstüne yattı!
tusiad2

TÜSİAD koca kulağın üstüne yattı!

“Ortada paralel yapı göremiyorum” diyen Patronlar Kulübü’nün damat başkanı Haluk Dinçer için koca kulağın VIP listesini topladık. İllegal dinlenenler arasında birçok TÜSİAD üyesi var.


Kendi derneğinin 3 ay önceki açıklamalarını hiçe sayarak “Ben ortaya çıkmış bir paralel devlet görmüyorum. Somut bir şey yok” diyen TÜSİAD Başkanı Haluk Dinçer’i bizzat üyelerinin de bulunduğu dinleme listeleri yalanladı. Devlet içerisindeki kritik noktaları ele geçiren paralel yapı, uydurma terör örgütlerini kullanarak, sahte isimlerle bugüne kadar onlarca TÜSİAD üyesini dinledi. Dinçer’in illegal dinlemelerle işadamlarını tehdit eden Paralel Yapı’yı inkar etmesi de Stockholm Sendromu’nu (katiline aşık olma) hatırlattı.

ARKADAŞLARI İBDA-C’Cİ OLDU

SABAH’ın önceki gün ortaya çıkardığı, Paralel Yapı’nın Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’ndan (TİB) sildiği ancak kapatılan Özel Yetkili Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nin arşivinde bulunan kayıtlarda Patronlar Kulübü’nün birçok önemli ismi yer alıyor. 2007-2012 tarihleri arasında gerçekleşen dinlemelerde Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç (organize suç), Aydın Doğan’ın kızları Vuslat Sabancı ve Arzuhan Yalçındağ (İBDA-C) , TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Üyesi Cem Duna (El Kaide) , Cem Boyner’in kayınbiraderi Cihan Alpay (İBDA-C) , Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir’in (İBDA-C) de adı var.

YILMAZER BAŞINDAYDI

TÜSİAD üyelerinin 2008-2009 yılları arasında da o dönemde Ali Fuat Yılmazer’in başında olduğu İstanbul Emniyeti İstihbarat Şubesi tarafından dinlendiği ortaya çıkmıştı. İşadamlarının “istihbari dinleme” adı altında “terör ve organize suç örgütü üyesi oldukları” gerekçesiyle dinlendiği anlaşılmıştı. 160 kişilik listede Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç’un eşi Caroline Nicole Koç, Migros’un ortağı Bülent Özaydınlı gibi isimler de yer almıştı.

MUSTAFA KOÇ VE HÜSNÜ ÖZYEĞİN DE DİNLENDİ

Paralel yapının illegal kulaklarının, başta Irak olmak üzere yurtdışında birçok yatırımı bulunan işadamlarına da yöneldiği belirlenmişti. Aralarında Ahmet Çalık, Ünal Aysal, Mehmet Sepil, Ahmet Nazif Zorlu, Hüsnü Özyeğin ve Cihan Kamer’in de bulunduğu 61 işadamı, şebeke üyelerince dinlenmişti. Paralel yapının Habertürk’ün sahibi işadamı Turgay Ciner ile Koç Grubu’nun İstanbul’daki şirket merkezi ve bir Avrupa ülkesindeki ofisinde üst düzey yöneticileri ile Mustafa Koç’u teknik ve fiziki takip altına aldığı ortaya çıkmıştı. Sahte isimle dinlendiği belirtilen Mustafa Koç ve Turgay Ciner’in özel kayıtlarla elde edilen bilgilerinin baskı yapmak için kullanılmış olabileceği ileri sürülmüştü.

(DİLEJ GÜNGÖR/SABAH)

MEDYAGUNDEM

erdogan1

Bu milletin şerefini ayaklar altına aldırtmam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Şimdi Rakka meselesi var. …

dinleme3

TİB’in yüzde 85’i BTK’nın üçte biri FETÖ’cü çıktı

BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, TİB’in yüzde 85’inin BTK’nın ise üçte birinin FETÖ’cü çıktığını …

dinleme3

FETÖ’nün hamisi Almanya’dan dünyayı sarsacak dinleme skandalı

Alman Dış İstihbarat Teşkilatı’nın (BND) farklı ülkelerdeki yabancı medya kuruluşlarında çalışan gazetecileri dinlediği öne sürüldü. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir