Anasayfa / GENEL / Türkiye Rus uçağını düşürdü; o medyada yas var!
rus1

Türkiye Rus uçağını düşürdü; o medyada yas var!

Türkiye’nin sınırını ihlal eden bir Rus savaş uçağı, Türk F-16’lar tarafından vurularak düşürüldü. Bu haberle sadece Türkiye’nin aleyhine çalışan Cumhuriyet, Birgün gibi gazetelerde, Aydın Doğan medyasında, FETÖ medyasında yas var!


Suriye sınırında bir uçağın düştüğü açıklandı. Düşen savaş uçağının Rusya’ya ait bir savaş uçağı olduğu teyit edildi.

TÜRK JETLERİ DÜŞÜRDÜ
Türkiye, sınır ihlali yapan bir Rus savaş uçağını düşürdü. Uçağın düştüğü sırada pilotlar paraşütle atlayarak kurtuldu.

GENELKURMAY: 10 KEZ UYARDIK

Genelkurmay Başkanlığından, Türk hava sahasını ihlal eden milliyeti bilinmeyen bir uçağın beş dakika içerisinde 10 kez ikaz edilmesine rağmen ihlale devam ettiği, söz konusu uçağa angajman kuralları çerçevesinde Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait iki F-16 uçağı tarafından müdahalede bulunulduğu bildirildi.

DAVUTOĞLU GENELKURMAY BAŞKANI’NDAN BİLGİ ALDI
Uçağın düşürülmesinin ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı’ndan bilgi aldı.

UÇAK RUSYA’YA AİT
Cumhurbaşkanlığı da, sınır ihlali yapan ve düşürülen uçağın Rusya’ya ait olduğunu açıkladı.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye sınırında sınır ihlali yapan uçağın düşürülmesi hadisesini yakınen takip ederek, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar’dan olaya ilişkin bilgi aldı.

SU 24 TİPİ RUS UÇAĞI

Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Türkiye’nin hava sahasını ihlal ettiği ve uyarılara da aldırmadığı için angajman kuralları çerçevesinde düşürülen uçağın Su 24 tipi Rus uçağı olduğunu kaydetti.

 

Rus uçakları 4 kez sınır ihlali yaptı 5’incide vuruldu

Esad’ın ordusuna destek olmak için hava gücünü Suriye’ye kaydıran Rusya, Türkiye’nin sınırı bulunan Türkmen bölgelerinde IŞİD bahanesiyle Türkmenlere saldırıyordu.

4 KEZ SINIR İHLALİ YAPTILAR, 5’İNCİDE VURULDU

Rusya operasyonlar sırasında Türkiye’nin Suriye sınırını da ihlal ediyor, her seferinde de çeşitli gerekçeler öne sürüyordu. 2013 yılında Rusya 2 kez sınırımızı ihlal etmişti. En son geçtiğimiz aylarda Rusya yine bir sınır ihlali yaptı, Türkiye ise sert tepki vermiş angajman kurallarını hatırlatmıştı.

TÜRKİYE UYARMIŞTI, ‘VURURUZ’ DEMİŞTİ

Başbakan Davutoğlu, Rus Büyükelçi’nin Dışişleri Bakanlığı’na çağrılarak uyarı ve kınama yapıldığını hatırlatmış, bir daha sınır ihlali olduğu takdirde angajman kurallarını uygulayacaklarını duyurmuştu.

Pilotlardan biri Türkmenlerin elinde

Türk jetleri tarafından sınır ihlali yaptığı için düşürülen Rus savaş uçağından atlayan pilotlardan biri Türkmen tarafına düştü.Rus savaş uçağı, Suriye’nin Bayırbucak bölgesinde, Türkiye sınırına yakın bir bölgede düşürüldü. Uçak, sınır ihlali yaptığı için birkaç kez uyarıldıktan sonra Türk jetleri tarafından düşürüldü.

Düşürülen uçağın iki pilotu paraşütle atladı. Pilotlardan birinin Türkmenlerin elinde olduğu iddia edilirken diğer pilottan henüz haber yok.

MEDYAGUNDEM

tsk2

TSK’ya darp kumpası

Hudut hattında yakalanan kaçaklara kötü muamele yapan askerlerin görüntülerinin yurt dışından servis edildiği belirlendi. Söz …

askeri

Türkiye 5 Temmuz’dan sonra harekete geçiyor

Bir yandın Irak ve Suriye’deki terör olayları diğer yandan Katar üzerinden Ankara’ya yönelik planlar… Türkiye …

idlib1

Türkiye İdlib’de ABD’ye izin yok!

Rusya, Suriye’de oluşturulacak güvenli bölgelerin ABD uçaklarına kapalı olacağını duyurdu. Kazakistan’ın başkenti Astana’da yapılan Suriye …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir