Anasayfa / ANALİZ / Türkiye Cemaat’le ilgili bu soruları ilk kez duyacak!
cemaat-onerge

Türkiye Cemaat’le ilgili bu soruları ilk kez duyacak!

MEDYAGUNDEM.COM- Bu bir soru önergesidir :

1- Başbakanlığa bağlı müfettişlerin raporlarında Hrant Dink suikastında büyük ihmalleri olduğu bizzat zamanın Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun tarafından dile getirilen Cemaatçi Polis Müdürü Ali Fuat Yılmazer’in ABD’den 10 yıllık vize aldığı doğru mudur? Bu vize başvurusunun, Dink cinayetinin “Büyük Ağabey” Erhan Tuncel’in açıklamalarına tesadüf etmesi bir tesadüf müdür?

2- Bugünlerde sahibi olduğu Bugün Gazetesi, Bugün TV ve Kanaltürk’ü ile küresel kirli ittifakın, Neocon-Siyonist Çetelerin “Yeni Türkiye”ye yaptığı saldırının tetikçiliğini yürüten Akın İpek’in altın madenlerine ruhsat alamadığı doğru mudur? Kaç madenine ruhsat alamamıştır? Cemaat Akın İpek’le ilgili kasetler imal etmiş midir?

3- Bildiri dağıtan Savcı’nın Koç ailesiyle bağlantısının içeriği nedir? Koç ile Cemaat arasındaki ilişkilerin finans boyutu nedir?

4- Aydın Doğan Anadolu yakasında Cemaat medyasına armağan edilmek üzere bir kompleks yaptırmakta mıdır? Bitince Cemaat’e hediye edecek midir?

5- Zaman gazetesi yazarı Ali Bulaç beyin, “Artistlere taş çıkaran ağlak hoca” biçiminde nitelediği Emekli Vâiz’e, askerlik yaptığı sıralar, hasta olmadığı halde 2 ay hava değişimi verilip Erzurum’a gönderilmiş midir? Erzurum’a gidince Eski Türkiye’nin kirli konseptlerinden biri olan Komünizmle Mücadele Derneğini kurmuş mudur? Bu iki ayı nerede, nasıl geçir miştir? Bir güney ilimizde vaaz edince gözaltına alınmış mıdır? Alındığında bir gece, gözaltındayken Ankara’dan gelen bir telefonla serbest bırakılmış mıdır? Küçük Dünyam adlı eserinde bu anlatmış mıdır? İlk baskısında var mıdır? Bu kitabın ilk baskısında olup da sonraki baskılarında çıkarılan bölümler hangileridir? Bu şefkat, merhamet, hoşgörü abidesi vâiz, kanlı 12 Eylül darbesinin cunta şefi Kenan Evren için, “Kenan Evren’e kem söz edenin ağzını kırarım” demiş midir? Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a “Nemrut” ve “Firavun” demiş midir? “Evlerine ateş düşsün, çocuklarına bela yağsın…” biçiminde beddua etmiş midir? Bu bedduayı yaparken akıl ve muhakemesi yerinde midir? Bir rapora ihtiyaç duymakta mıdır?

6-  Cemaat’in semt, ilçe, bölge, şehir ve ülke imamları kimlerdir? Ankara’yı kaç bölgeye ayırmışlardır? Bu bölgelerin memur olan imamları kimlerdir? Emniyet imamları kimlerdir? Bölge imamları kimlerdir? Türkiye imamı kimdir? İran, Suriye, Mısır, Pakistan, Venezuela, Kolombiya, Amerika, İngiltere imamları kimlerdir? İmam ne demektir? Ayetullahları da var mıdır? Fethullah Gülen’in kara kuvvetleri komutanı kimdir? Atılan deniz kuvvetleri eski komutanı Nurettin Veren midir? Bu paralel devletin başbakanı, cumhurbaşkanı kimdir? Meclisi nerede toplanmaktadır? Başsavcıları, savcıları, hakimleri, sıkıyönetim yargıçları kimlerdir? Bunların devletteki görev ünvanları nedir? Pensilvanya’daki devasa bir çiftlikte küçük bir odada kirasını ödeyerek hasır üstünde yatan bu Muhterem’in yönlendirdiği toplam bütçe kaç milyar dolara tekabül etmektedir?

7-  Birkaç yıl önce Cemaat’e ait 150 milyar lira kimler tarafından iç edilmiştir? Bunun için kimler yargılanmış, sorulanmış, ne kadar ceza almıştır?

8- Bu cemaatin üyeleri, kendi içlerinde Dışişleri bakanından söz ederken, Ahmet Davidoğlu demekte midirler? Davidoğlu derken ne kastetmektedirler?

9- Cemaat örgütünün üyeleri Beşir Atalay ve Hakan Fidan’a sürekli hakaret ve küfür etmekte midir? Neden adı geçenler hakkında sürekli ve yoğun bir tezvirat yürütmektedir?

10- Bir yandan Hükumete karşı girişilen küresel-kirli darbenin tetikçiliğini yapıp diğer yandan Hükumete bağlı kurumların bütçelerini kullanmakta, kadrolarını ele geçirmektedirler? Bundan utanmazlar mı?

11-  Bu takiyyeci cemaat yalan ve iftira dahil her şeyi mübah görmekte midir?

12- Emekli Vâiz, ülkesine aşık olduğu halde neden ABD’den gelmemektedir? Orada Koç, Ezcacıbaşı gibi ailelerden kimler sürekli yanına gitmektedir? Onlarla ne konuşmaktadır? Dünya ile alakası olmayan bu Muhterem dünyanın ve ülkenin en güncel ve somut konularına niçin müdahil olmakta, kirli komplolarla anılmaktadır?

13-  Son olarak Bu Muhterem bugün Grup Toplantısında konuşmuş mudur? Konuşmuşsa nasıl beddua etmiştir? Başbakan’a nasıl hakaret etmiştir? Ecevit’e şefaatçi olan bu Muhterem Erdoğan’a nasıl hakaret etmektedir?

MEDYAGUNDEM

ipek

“Tüm malım feda olsun”dan “Gülen terörist”e!

FETÖ/PDY örgütü içinde kadın kollarında aktif olarak görev yapan ve FETÖ mensuplarının “Melek Anne” olarak …

ipek-fe

Başhırsız Feto altın madenlerimizi boşaltmış!

Koza-İpek iddianamesiden: Gümüşhane’deki Mastra Altın Madeni’nde dökümü yapılan her 5 altın külçesinden biri kayıtlarda gösterilmeyerek …

alifuat

Kumpascıbaşı FETÖ’cüye şok!

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davaları kapsamında tutuklu olan İstanbul Emniyet Müdürlüğü eski İstihbarat …

12 Yorumlar

 1. Toplumumuzun atladığı, göremediği çok önemli bir olay var. Bilal Erdoğan’a yapılması düşünülen operasyon sadece Başbakanımıza ulaşmak için miydi? Bence hayır! Çok farklı yönleri vardı. ‘Şeyh uçmaz, müridi uçurur’ atasözünü hepimiz biliriz. Evet, ‘Evlerine ateş düşsün, çocuklarına bela yağsın’ da ki espriyi anlayabildiniz mi? Bilal Erdoğan’a operasyon yapıldığında bak hocanın nefesi nasıl kuvvetliymiş ki Amerika’dan bir beddua etti ki Başbakanın çocuklarına bile ulaştı, ulaştırdı imajını uyandırmak için çok ama çok ince ayarlanmış, bedduanın ötesinde yüksek matematik ve mühendislik bilgisiyle teçhiz edilmiş bir senaryo bedduasından başka bir şey değildi. Aynı zamanda bu bedduada ne var? Bilal Erdoğan’ı hedef gösterme var. Evet, Şeyhlerini, Mehdilerini uçurmak, uçurtmak için hazırlanmış CIA, FBI, Warner Bros yapımı Hollywood ‘BEDDUA’ filmini izledik. The End! CIA, FBI, Warner Bros yapımı Hollywood ‘BEDDUA’ filmini bir masaya yatırın o bedduada ne mesajlar var, inanamayacaksınız. The End!

  • filimkolik sena ancak ağzımla değil bitarafımla gülmem gerek ama onada yazık

   • Üstad Necip Fazıl Kısakürek, ‘Gerilerini dönüp, ileriye kıçlarındaki gözle bakanlar’ derken; bugünleri gören, yaşayan biri olarak ‘Gerilerini dönüp, ileriye kıçlarındaki ağızlarıyla gülenler’ deme fırsatını bizlere bıraktığı anlaşılıyor. Anca gidersin!

  • KARDEŞ SEN BİRAZ FINDIK YE KAFAN BASMIYO.BEDDUA NEONU ÖĞREN İLK ÖNCE YADA SUS

 2. saçmalık hemde saçmalığın daniskası.onu hazırlayanın zamanına yazık

  • Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in ‘Salaklık Bulaşıcıdır’ ifadesini kimler için kullanılması gerektiğini şimdi daha iyi anlayabiliyorum.

 3. NE O MEDYAGÜNDEM DOĞRULARI YAZINCA NEDEN YAYINLAMIYOSUNUZ.

 4. UYUMA MEDYAGÜNDEM

 5. MEDYA GÜNDEM TABİ MİLLET BİLGİLENECEK YA YAZMA AMA

 6. Dünya öküzün üstünde derler; Oysa dünyanın üstünde nice öküzler bilirim.

 7. Benimle söz düellosuna girmen için S.S.Kemal+Yılmaz+….diğerlerinden de lojistik destek almanı tavsiye ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir