Anasayfa / GENEL / Türkçe özürlü CHP’li faşist kafaya suçüstü!
chp-fasist

Türkçe özürlü CHP’li faşist kafaya suçüstü!

Eskişehir’de Gezi parkı olaylarına destek vermek amacıyla yapılan eylemde, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Eskişehir İl Genel Meclisi Üyesi Erdal Şanlı’nın taşıdığı pankart dikkat çekti. Şanlı, eylemci grupların arasında taşıdığı pankartta, ‘Tayyip mezara, halk iktidara’ yazdığı görüldü.

Pankartta “ikdidara” diye yazan CHP’li kafanın Türkçe özrü de gözden kaçmadı.

Eskişehir’de Gezi Parkı olaylarına destek vermek amacıyla saat 15.30 sularında ETİ Park’ta toplanan bir grup, AK Parti aleyhine sloganlar attı. Grup daha sonra Espark önündeki grubun yanına giderek buradan Yunus Emre Caddesi üzerindeki AK Parti il binasına doğru yürüyüşe geçti. Parti önünde polis barikatıyla karşılaşan grup sloganlar attı. Daha sonra polisin tüm uyarılarına rağmen taş ve içki şişeleriyle karşılık veren gruba polis tazikli su ile müdahale etti.

Bu sırada CHP’nin Eskişehir İl Genel Meclisi Üyesi Erdal Şanlı, grubun ön saflarına gelerek elinde pankartı taşımaya başladı. ‘Tayyip mezara, halk iktidara’ yazan pankartı taşıyan Şanlı, AK Parti’ye yönelik sloganlar attı. Bir süre pankartı taşıyan Şanlı, daha sonra alandan ayrıldı.

pankart-002.jpg

İl Genel Meclisi üyesi Erdal Şanlı’nın bir süre önce de, Eskişehir Adliyesi Nöbetçi Cumhuriyet Savcılığı’na Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki şikayet dilekçesini verdiği öğrenildi. Şanlı, Erdoğan’ın 17 Şubat 2013 günü Mardin’de yaptığı konuşmasıyla ilgili olarak suç duyurusunda bulunduğunu belirtildi.

Bu sırada, dün Eskişehir’de düzenlenen Taksim Gezi Parkı olaylarını protesto gösterileri sırasında Eskişehir Barosu’na kayıtlı iki avukatın da olaylara karıştığı öğrenildi. Yaşanan olaylarda eylemci grubun içinde yer alan iki avukat, polisin tüm uyarılarına rağmen dağılmayarak polisle çatıştı. Bu sırada avukatlar vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralandı. Olay sonrası barodan yapılan açıklamada, Taksim’deki Gezi Parkı’nın yıkılması ve mevcut ağaçların kesilmesini protesto eden vatandaşların tepkisinin toplumsal bir direnişe dönüştüğü belirtildi.

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

chp9

Bu bir dramdır; CHP’nin milyon yalanı elinde patladı

CHP mitingine 61 ilden 38 bin kişinin taşındığını belgeleyen liste ortaya çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği …

chp8

Bir CHP rezilliği

CHP’li vekiller sözde adalet yürüyüşü sonrası CHP’nin Maltepe’de yaptığı mitingin fotoğrafları yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kazlıçeşme …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir