Anasayfa / GENEL / Tuna ‘Etekli Yakup’un ipliğini pazara çıkardı!
tuna-yakup

Tuna ‘Etekli Yakup’un ipliğini pazara çıkardı!

MEDYAGÜNDEM- “Etekli Yakup”un rezaleti için Salih Tuna da bugün kalemini konuşturdu. “Ben böyle ‘nafile’ köşe yazarı görmedim” diyen Tuna, Yeni Şafak’taki köşesinde, “Türkiye’nin en büyük ‘çatışma’ alanı mesabesindeki meselesi bile ‘çözüm süreci’ne girdiği bir dönemde, ‘Eski Türkiye’nin küllerinden ‘çatışma’ alanları oluşturmaya çalışıyor.” diye yazdı.

Tuna sonra da Hürriyet’in genel yayın yönetmeni Enis Berberoğlu’na sordu:

“Enis Bey’e soralım şimdi:

Madem hiçbir eleştiriyi hak etmeyecek düzeyde böyle ‘ibretlik’ yazılara ihtiyacınız vardı Özdemir İnce’yi neden gönderdiniz?

Ki, kültür- birikim bakımından karşılaştırılamaz.

M. Yakup Yılmaz’ın ‘her gün önemlidir’ sözü varsa, Özdemir İnce’nin tonla şiiri var.

Velûd dersen, Özdemir İnce bin kat daha fazla velûd. Şu sıralar ‘Mahmut Esad Bey neden Bozkurt’ başlıklı bir ‘seri’ tutturdu ki bitmek bilmiyor. (Ben en son 9’da bıraktım.)

Yok, hükümet ‘derleştirisi’ ihtiyacınızı karşılıyorsa Cüneyt Ülsever’in yanında M. Yakup Yılmaz’ın lafı mı olur. Coştu mu, ‘Türkiye Türklere bırakılmayacak kadar önemlidir’ derdi. (Galiba şimdilerde bir gazetede ‘ulusalcılık’ falan yapıyor, Allah selamet versin.)

Sinekten yağ çıkarma özelliği dersen Bekir Coşkun’un ‘reception’dan ‘Recep’ çıkarma maharetinin yanında ‘kadın-bayan’ muhabbeti nedir ki?!”

Tuna, “Türkiye, M. Yakup Yılmaz gibilerin kafasına baktığı günlerden, bu kafalara bakıp ibret aldığı günlere geldi…” deyip, Hürriyet’in “başörtülü penguen” kepazeliğinden sonra yazdığı rezil yazıyla özür bile dilemeyen Yılmaz için, “M. Yakup Yılmaz ‘Başörtülü penguen yerine namaz kılan örümcek adam kelimesini koyarak da okuyabilirsiniz’ diyor ya, siz de yazımızın başlığındaki ‘nafile’ yerine gönlünüzden geçen kelimeyi koyarak okuyun, hiçbir şey değişmediğini göreceksiniz.” diye yazısını bitirdi.

TUNA’NIN YAZISI İÇİN TIKLAYIN

MEDYAGUNDEM

kk

KK Berberoğlu konuşmasın diye mi yürüyor?

Sabah gazetesi yazarı Salih Tuna’nın “Kılıçdaroğlu’nun ‘adaleti’ Zübük’ün ‘namazı'” başlıklı yazısı şöyle: Kılıçdaroğlu adına “adalet” …

teror

Terör yanaşmalarına anladıkları dilden!

Terör örgütlerinin sözde adalet yürüyüşüne destek vermesi gerçeğini sulandırmak isteyen Milliyet yazarı Mehmet Tezkan’a anlamlı …

kemal1

“İslamcı” sokağa kurulan kumpas!

Sabah gazetesinde Salih Tuna’nın “Son kumpas da kabak gibi ortaya çıktı” başlıklı yazısı şöyle… Kılıçdaroğlu‘nun …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir