Anasayfa / GENEL / Tuğçe Kazaz: Putlaştırılmış Atatürk yıkılmalıdır
kazaz

Tuğçe Kazaz: Putlaştırılmış Atatürk yıkılmalıdır

Tuğçe Kazaz, putlaştırılan her şeyin yıkılması gerektiğini, dolayısıyla Atatürk’ün de yıkılması gerektiğini söyleyerek “Osmanlı’nın ruhu yeniden diriliyor” dedi. Mısır’da sokakta gördüğü Atatürk fotoğraflı Arapça kitapta ne yazdığına dikkat etmeden Gülben Ergen zihniyetindekiler için de Kazaz’ın bakış açısı önemliydi.


kazaz

 

Milat Gazetesi’nden Özlem Doğan’a röportaj veren Kazaz, Atatürk ve Osmanlı ile ilgili çıkışlar yaptığı açıklamalarında şunları söyledi:

“KAPALI KAPILAR ARDINDAKİ PAZARLIKLAR…”

”Tencerem var tavam var, Ata’mızdan yadigar iki duble rakım var” diyerek beni eleştirenlere soruyorum: Bu mudur sizin atanızdan size kalan? Üç kelime öğretmişler sana; Atatürk Yunanlıları denize döktü diye, başka ne var? Oysa biz o dönemde kapalı kapılar ardında ne pazarlıklar yapıldığını bilemiyoruz. Artık putlaştırdığımız her şey yıkılmalıdır. Dolayısıyla putlaştırılmış Atatürk de yıkılmalıdır.

“RAKICI KESİM ARAŞTIRMA YAPMAYA HAZIR DEĞİL”
Atatürk’ü koruma yasasıyla neden koruyoruz? Atatürk öldü, yaşamıyor. O zaman ki küresel oyun çerçevesinde de neler olduğunu bilmiyoruz. Biz kendi tarihimizi cesur bir şekilde kalkıp araştırmaya başlarsak o zaman kim bilir neler çıkacak ortaya. ”Tencerem var tavam var atamdan bana yadigar iki duble rakım var” diyen rakıcı kesim bu araştırmayı yapmaya hazır değil.”

“OSMANLI’NIN RUHU YENİDEN DİRİLİYOR”
Kazaz, “rakıcı kesim” diye ifade ettiği insanların “Osmanlı geri geliyor” eleştirilerine yönelik şu şekilde konuştu; “Osmanlı geri gelmiyor, Osmanlı’nın ruhu yeniden diriliyor. Osmanlı’yı küçümseyen zihniyet “Acaba şeriat mı geliyor? Kapanacak mıyız? Korkusuyla savaşıyorlar. Osmanlıya saldıranlar ahlaksızlıklarını rahat rahat yaşayamayacaklar diye tarihimize karşı saldırıya geçiyor.”

MEDYAGUNDEM

feto

Teröristbaşından Atatürk’e büyük hakaret

Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 15 Temmuz gecesi ile ilgili hazırladığı iddianamede Gülen’in kimlik bunalımı içerisinde olduğu …

ata

Hürriyet’ten Atatürk provokasyonu

Hürriyet, birçok kez sahnelenen Atatürk heykeline saldırı provokasyonunu köpürtmek için elinden geleni yaptı. Atatürk üzerinden …

erdogan1

Atatürk’e hakarete çok sert tepki

Çin’de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan’a, son günlerde tartışılan Atatürk’e hakaret meselesi soruldu. Uluslararası İşbirliği İçin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir