Anasayfa / GENEL / TSK’dan Umur Talu hakkında açıklama
talu-tsk1

TSK’dan Umur Talu hakkında açıklama

Genelkurmay Başkanlığı, Habertürk yazarı Umur Talu’nun yazılarına erişim yasağı getirildiğine ilişkin haberler hakkında bir açıklama yaptı. Genelkurmay Başkanlığı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin birlik, karargah ve kurumlarında askeri personelin kullanımına açık olan TSK Ağı’nda (İNTRANET), 20 Temmuz 2011 tarihinden itibaren, hiçbir köşe yazarının yazısının yer almadığını bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı bazı basın yayın organlarında yer alan, TSK internet ağında gazeteci Umur Talu’nun yazılarına erişilemediğine ilişkin haberler hakkında bir açıklama yaptı.

Bazı basın ve yayın organlarında; Genelkurmay Başkanlığı’nca, bir yazarın yazılarına erişimin engellendiği şeklinde haber ve iddialara yer verildiği hatırlatılan açıklamada “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin birlik, karargah ve kurumlarında askeri personelin kullanımına açık olan TSK Ağı’nda (İNTRANET), 20 Temmuz 2011 tarihinden itibaren, hiçbir köşe yazarının yazısı yer almamaktadır. TSK birliklerinde kullanıma açık olan Genel İnternet Ağı’nda ise basın yayın organlarına veya yazarların yazılarına erişimi engelleyen hiçbir kısıtlama bulunmamaktadır” denildi.

OLAY NEYDİ?

Genelkurmay Başkanlığı’nın, TSK personelinin kullanımına açık olan alanlarda köşesinde sıklıkla astsubayların yaşadığı sorunları kaleme alan ve söz hakkı vererek seslerini duyuran Habertürk yazarı Umur Talu’ya erişim engeli koyduğu iddia edilmişti.

Astsubaylar, Umur Talu’ya yazılarına internetten artık erişemediklerini sosyal medyadan duyurmuş, Genelkurmay’a tepkilerini #bukadarinadapesdiyenastsubaylar etiketiyle göstermişti.

Umur Talu da takipçilerinden haberdar olduğu yasağı, kendisine gelen twitleri paylaşarak eleştirmişti.

MEDYAGUNDEM

tsk2

TSK’ya darp kumpası

Hudut hattında yakalanan kaçaklara kötü muamele yapan askerlerin görüntülerinin yurt dışından servis edildiği belirlendi. Söz …

katar3

Türk askeri Katar toprağında

TSK’dan yapılan açıklamada 23 Türk personel ve 5 zırhlı aracın Katar’a ulaştığı belirtildi. TSK’dan yapılan …

askeri

TSK resmen açıkladı; askeri üs için Katar’dayız

Genelkurmay Başkanlığınca, dün üç kişilik bir askeri heyetin Katar’a gönderildiği, heyetin, konuşlanma hazırlıkları ile ilgili …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir