Anasayfa / GÜNDEM / TRT’ye yolsuzluk operasyonu
trt3

TRT’ye yolsuzluk operasyonu

TRT Genel Müdürlüğü’ne bağlı İstanbul Televizyon Müdürlüğü’nde ortaya çıkarılan reklam yolsuzluğunda iki TRT çalışanı tutuklandı.

Milliyet gazetesi Ankara Bürosundan Tolga Şardan’ın haberine göre zanlıların,sahte fatura karşılığında bir reklam ajansına 300 bin lira ödeme yaptığı belirlendi.

Milliyet’in aldığı bilgiye göre, İstanbul Emniyeti Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, gelen bir ihbarı değerlendirerek TRT İstanbul Televizyon Müdürlüğü’nde operasyon yaptı.

GİZLİ OPERASYONDA SAHTE FATURALAR BULUNDU

Savcılık talimatıyla yapılan ve gizli tutulan operasyonda, kurumun reklam bölümünde çalışan iki görevlinin bir reklam firması yetkilisinden aldıkları sahte fatura karşılığında 300 bin lira ödeme yaptıkları anlaşıldı.

Usulsüz olarak yapılan bu ödemeyle kurumun zarara uğratıldığı gerekçesiyle, iki TRT görevlisiyle birlikte reklam ajansı yetkilisi gözaltına alındı.
Emniyette sorgulanan zanlılar, daha sonra savcılığa çıkarıldı.

İsimleri gizli tutulan zanlılar, savcılık sorgusunun ardından çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ortaya çıkarılan bu olayın ardından kurum içinde idari soruşturma başlatıldığı öğrenildi. Bu soruşturma çerçevesinde, geriye doğru bazı ödemelerin de mercek altına alındığı ifade edildi.

MEDYAGUNDEM

trt1

TRT’de 8 daire başkanı görevden alındı

TRT’de geçen hafta Şenol Göka’nın istifasının ardından dün de 8 daire başkanı görevden alındı. TRT’de …

trt1

TRT Genel Müdürü istifa etti

TRT Genel Müdürü Şenol Göka istifa etti. Göka’nın dilekçesinde, ‘gördüğüm lüzum üzerine istifa ediyorum’ yazdığı …

trt1

FETÖ’nün TRT inine yeni operasyon

FETÖ’nün TRT’deki yapılanmasına yönelik Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada 38 kişi hakkında gözaltı kararı alındı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir