Anasayfa / GÜNDEM / TRT’den Milliyet’in haberine yalanlama
trt4

TRT’den Milliyet’in haberine yalanlama

TRT Genel Müdürlüğü, bugün Milliyet Gazetesi’nde yeralan haberin yanlışlıklarla dolu olduğunu belirterek bir açıklama yaptı.

KAMUOYU AÇIKLAMASI

23.05.2012 tarihli Milliyet Gazetesi’nde yer alan “  TRT’yi içeriden çarptılar  “ başlıklı haber için aşağıdaki kamuoyu açıklaması yapılmıştır.

İlgili gazetede yer alan haberde, TRT içinde yaşanan bir dolandırıcılıktan bahsedilmektedir. Her şeyden önce haberde “dolandırıcı” sıfatıyla bahsedilen iki kişinin TRT ile hiçbir bağları yoktur. Dolayısıyla da TRT’nin “içeriden çarptırılması” söz konusu değildir. TRT, haberde bahsi geçen konuda müştekidir. Yani şikayetçidir.

Olayı ortaya çıkaran taraftır. 2011 Ağustos ayında TRT’nin şikayetiyle başlayan soruşturmanın neticesinde iki kişinin tutuklanması TRT’nin uğraşıları sonunda olmuştur.

Bahsi geçen haberde yer alan “300 bin TL” yanlış bilgidir; tutuklanan şahıslar TRT’yi 152 bin TL dolandırmak istemişlerdir.

Biri bayan birisi esnaf iki kişi, TRT’yi nitelikli evraklar kullanarak dolandırmaya kalkışmış ve TRT yetkililerince adli makamlara şikayet üzerine tahkikat başlatılmıştır.

Olay, haberde yazıldığı gibi; “bir ihbarın değerlendirilmesi üzerine” olmamıştır. Bizzat TRT yetkilisi personel Müşteki sıfatıyla şikayetçi olmuştur.

TRT’nin ortaya çıkardığı bir yolsuzluk girişiminde; TRT’yi ve TRT çalışanlarını suçlar üslup ile yazılan haberin birçok yanlışlıklar barındırdığını kamuoyuna bildiririz.

TRT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

MEDYAGUNDEM

trt1

TRT’de 8 daire başkanı görevden alındı

TRT’de geçen hafta Şenol Göka’nın istifasının ardından dün de 8 daire başkanı görevden alındı. TRT’de …

trt1

TRT Genel Müdürü istifa etti

TRT Genel Müdürü Şenol Göka istifa etti. Göka’nın dilekçesinde, ‘gördüğüm lüzum üzerine istifa ediyorum’ yazdığı …

trt1

FETÖ’nün TRT inine yeni operasyon

FETÖ’nün TRT’deki yapılanmasına yönelik Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada 38 kişi hakkında gözaltı kararı alındı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir