Anasayfa / GÜNDEM / TRT tarihinin en büyük projesine imza atıyor
trt2

TRT tarihinin en büyük projesine imza atıyor

TRT, 50 yıllık tarihinin en büyük projesini 2014 yılında hayata geçiriyor. TRT, dünyanın konuşacağı bir projeye daha imza atıyor. Tüm dünyada adını duyuran İngiliz ve Amerikan haber kanallarını kıskandıracak projeye göre TRT dünyanın 30 ülkesinde temsilcilik açacak.

WSJ Türkiye’den Kerim Karakaya’nın haberine göre TRT, son yıllarda başlattığı yabancı dilde yayın stratejisini bir adım öteye taşıyarak, uluslararası alanda İngilizce yayın yapacak bir haber kanalı kurmak için harekete geçti.

‘DÜNYAYA KENDİMİZİ İNGİLİZCE İLE ANLATMALIYIZ’

Konuya ilişkin olarak The Wall Street Journal’a bilgi veren TRT Basın Müşaviri Birol Uzunay, İngilizce 24 saat yayın yapacak kanalı 2014’ün ikinci yarısında yayına sokmayı planladıklarını belirterek, “Bu TRT tarihinin en büyük projesi olacak. Dünyaya kendimizi sadece Türkçe yayın yaparak anlatamayız. Birçok ülkenin İngilizce yayın yapan kanalı var. Türkiye de bu çerçevede bu kanalı kuracak” değerlendirmesinde bulundu.

DÜNYADA 30 ÜLKEDE OFİS

Uzunay, kurulması planlanan haber kanalı bünyesinde dünyada 30 ülkede ofis açılacağı ve birçok ülkede temsilcilik kurulacağı bilgisini verdi. Temsilcilik kurulacak ülke ve bölgeler arasında ABD, Avrupa, G.Amerika ve Afrika’nın da olacağı vurgulandı.

MEDYAGUNDEM

trt1

TRT’de 8 daire başkanı görevden alındı

TRT’de geçen hafta Şenol Göka’nın istifasının ardından dün de 8 daire başkanı görevden alındı. TRT’de …

trt1

TRT Genel Müdürü istifa etti

TRT Genel Müdürü Şenol Göka istifa etti. Göka’nın dilekçesinde, ‘gördüğüm lüzum üzerine istifa ediyorum’ yazdığı …

trt1

FETÖ’nün TRT inine yeni operasyon

FETÖ’nün TRT’deki yapılanmasına yönelik Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada 38 kişi hakkında gözaltı kararı alındı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir