Anasayfa / GENEL / TMSF’nin Show TV operasyonundaki şok detay!
tmsf-showtv1

TMSF’nin Show TV operasyonundaki şok detay!

TMSF’nin Show TV ve BMC’ye el koyma sürecinde şok bir detay ortaya çıktı. TMSF’ye borçlarını ödeyemeyince, Show TV’yi zaten gözden çıkaran Karamehmet,  TMSF’den Show TV’nin satışını bizzat kendisi istemiş. TMSF’nin Çukurova Holding’in patronu Mehmet Emin Karamehmet’in borçlarına karşılık şirketlerine el koymasının ardından kurumdan CNBCe.com’a özel açıklamalar geldi.

DEFALARCA GÖRÜŞTÜK, SATIŞI ONLAR GÜNDEME GETİRDİ

Açıklamada “Çukurova Grubu yöneticileri ile müteakip defalar görüşmelerimiz oldu. Yapılan görüşmelerde verilen ek sürelere rağmen ödeme yapılmadı. En son verilen ödeme tarihi olan Mayıs 2013 tarihinde de ödeme gerçekleşmedi. Fon Kurulu kararından önce, yapılan görüşmelerde borçlu grup, yönetimi devralınan söz konusu şirketlerin kurumumuzca satılarak, satıştan elde edilecek tutarlardan kamu alacağının tahsil edilebileceği hususunu gündeme getirdi” denildi.

MEDYA PATRONLUĞUNDAN EN KISA SÜREDE KURTULMAK İSTİYORUZ

TMSF’nin medya grubu yönetmenin zorluklarını bildiğine dikkat çekilen açıklamada kurumun mecburiyetten kaynaklanan medya patronluğundan en kısa sürede kurtulmak istendiği vurgulandı.

Açıklamada Show TV ve BMC’nin satışının en kısa sürede gerçekleşeceği kaydedildi.

Şirketlerin mali yapılarıyla ilgili çalışmaların sürdüğünü belirten TMSF, yapılacak ekspertiz çalışması sonucunda değer tespiti yapılacağını ardından satışın gerçekleşeceğini belirtti.

TURKCELL’DEN ÖNCE BAŞKA SEÇENEKLER DEĞERLENDİRİLECEK

TMSF, mevcut şirketlerden beklenen tahsilatın gerçekleşmemesi durumunda Karamehmet’in diğer şirketlerle ilgili işlem yapılacağını ifade etti.

Açıklamada, “Turkcell’in yapısı diğer şirketlerden farklı yönetimi yurtdışında olan bir şirket; bundan önce diğer seçenekler üzerinde çalışmalarımız var”  denildi.

TMSF, grubun 40 borçlu şirketine haciz bildiriminde bulunmuştu.

SHOW TV’NİN BORÇLARI SATIŞTAN SONRA MASAYA YATIRILACAK

Kurum, el konulan şirketlerin alacaklılarına ödeme yapılıp yapılmayacağının ise satıştan sonra gündeme geleceğini ifade etti.

MEDYAGUNDEM

taraf-altan

FETÖ’nün kumpas gazetesi satılık!

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) aralarında Taraf gazetesinin de bulunduğu 8 adet basın yayın kuruluşuna …

gulluoglu

FETÖ’nün baklavacısının mal kaçırma oyunu

FETÖ’ye finansman sağlamaktan tutuklanan Baklavacı Faruk Güllüoğlu’nun bazı şubelerini devralan ve ‘Hasan Gültekin Gaziantep Baklavacısı’ …

feto-aglama

İşte TMSF’nin el koyduğu 691 FETÖ şirketi

TMSF’nin FETÖ soruşturması kapsamında 691 şirkete el koyduğu açıklandı. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) bünyesinde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir