Anasayfa / GENEL / Terörün CHP’deki ortakları!
diyanet

Terörün CHP’deki ortakları!

İstanbul Ortaköy’de meydana gelen terör saldırısından sonra aralarında CHP Milletvekili Barış Yarkadaş’ın da bulunduğu bir grup sosyal medya üzerinden Diyanet İşleri Başkanlığını ve Müslümanları hedef aldı. Hain terör saldırısını Diyanet İşleri Başkanlığının Cuma hutbesi ile bağdaştırmaya çalışan kesimler, terör üzerinden kara propaganda yapmaya kalkıştı.

İstanbul’da yaşanan hain terör saldırısının ardından sosyal medya üzerinden Diyanet İşleri Başkanlığı hedef alınmaya çalışıldı.
İstanbul’da yaşanan hain terör saldırısının ardından sosyal medya üzerinden Diyanet İşleri Başkanlığı hedef alınmaya çalışıldı.
İstanbul Ortaköy’de düzenlenen terör saldırısında 39 kişi hayatını kaybetti, 69 kişi de yaralandı. Ortaköy’de meydana gelen terör saldırısının ardından birçok kişi sosyal medya hesapları üzerinden teröre karşı mesajlar verdi. Terör karşısında birlik ve beraberlik mesajları verilirken aralarında CHP’li milletvekillerinin de bulunduğu bir grup ise Diyanet İşleri Başkanlığını hedef aldı.

CHP’li vekil Diyanet’i hedef gösterdi

Diyanet İşleri Başkanlığını, Cuma günü tüm camilerde verilen hutbe üzerinden hedef alan sosyal medya kullanıcıları terör saldırısını hutbe ile bağdaştırmaya çalıştı. Terörü ve terörizmi İslam ile bağdaştırmaya çalışan kişiler arasında, CHP Milletvekili Barış Yarkadaş da var. Tüm terör saldırılarından sonra teröristlerin sözcüsü gibi davranan Yarkadaş, Ortaköy’deki saldırının ardından da bu tutumunu sürdürmeye devam etti.

diyanet3

CHP Gençlik Kolları Eski Başkanı olan Barış Atik de sosyal medya üzerinden Diyanet’i hedef aldı. Terör saldırısının ardından yaptığı paylaşımda Diyanet İşleri Başkanlığının yayınladığı hutbenin saldırıya zemin hazırladığını iddia etti.

diyanet2

Saldırının ardından sosyal medya üzerinden paylaşımda bulunan FETÖ’cü Aykan Erdemir de terör saldırısının faturasını Diyanet’e kesti. FETÖ’cü Erdemir sosyal medya üzerinden ‘Türkiye’nin Diyanet İşleri Başkanlığı yılbaşı kutlamalarını illegal ilan etti” paylaşımında bulundu.

diyanet5

Barbaros Şansal ise sosyal medya üzerinden eğlence merkezine yapılan saldırıyı çarpıtmaya çalıştı. Yaşanan terör saldırısının “işletme sahibinin ve tüm çalışanları Alevi olduğu için yapıldı’ diyen Şansal, terör saldırısı üzerinden toplumu bölmeye çalıştı.

reina1

Bazı internet sitelerinde de Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hutbesi paylaşılarak Diyanet İşleri Başkanlığı üzerine yoğun bir linç girişimi başlatıldı.

Diyanetten saldırıya sert tepki

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ise saldırı sonrası yaptığı açıklamada yeni yılın ilk saatlerinde savunmasız insanlar üzerine hunharca yapılan silahlı saldırının tüm milleti derinden yaraladığını belirterek “Bu bir vahşettir, dehşettir, cinayettir ve katliamdır” ifadelerini kullandı.
“Bu insanlık dışı katliamın bir pazarda ve bir mabette yapılmasıyla eğlence yerinde yapılmasının herhangi bir farkı yoktur” değerlendirmesini yapan Görmez, teröristlerin hedefinin mekanlar değil insan, ülke, millet ve topyekün insanlık olduğunu vurguladı.

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

akbay1

Terörün “Sözcü”sü!

Pensilvanya’dan gelen talimatla manşet atan Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü gazetesi bir skandala daha imza …

chp9

Bu bir dramdır; CHP’nin milyon yalanı elinde patladı

CHP mitingine 61 ilden 38 bin kişinin taşındığını belgeleyen liste ortaya çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir