Anasayfa / GENEL / Terörist elebaşı köpek gibi ABD’ye yalvarıyor!
salih

Terörist elebaşı köpek gibi ABD’ye yalvarıyor!

Amerika’nın Sesi’ne konuşan Salih Müslim, PYD’nin terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı olmadığını savundu.

ABD Suriye’de DEAŞ’la mücadele bahanesiyle PKK’yı ağır silahlarla donatma kararı aldı. Kararın ardından Türkiye’den tepki sesleri yükselirken, terör örgütü YPG’nin yöneticisi Salih Müslim konu ile ilgili Amerika’nın Sesi’ne konuştu.

PYD, PKK’NIN KOLU DEĞİLMİŞ
Müslim, PYD’nin terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı olmadığını savunarak, Türkiye’nin konuyla ilgili kaygılarının yersiz olduğunu söyledi.

YPG yöneticilerinden Sinem Muhammed ise New York Times’a makale yazarak “IŞİD’i yenilgiye uğrattıktan sonra bizi terk etmeyin” çağrısı yaptı.

Müslim, “YPG Rojava’nın koruma gücüdür. Onlar Rojava’ya mahsus bir grup ve oradaki Suriye Demokratik Güçleri içerisinde yer alan Suriye’nin bir gücüdür. Hatta ileride de Suriye güçlerinin bir çekirdeği olabilir” şeklinde konuştu.

YPG’DEN ABD’YE “BİZİ BIRAKMAYIN” ÇAĞRISI

Diğer taraftan bir başka PYD yöneticisi Sinem Muhammed de dün ABD’nin önde gelen gazetelerinden New York Times‘a makale yazarak ABD’ye “IŞİD’i yenilgiye uğrattıktan sonra bizi terk etmeyin” çağrısı yaptı.

“TÜRK BASKISINA BOYUN EĞMEYİN”
Sinem Muhammed makalesinde “Biz IŞİD’le savaşıyoruz çünkü doğru olanı bu fakat zaferlerimiz için büyük bedeller ödedik. Savaşta binlerce genç erkek ve kadını kaybettik; ve Rakka’da yüzlercesinin daha öleceğini biliyoruz. Bu savaşı kazandığımızda, Amerika Türk baskısına boyun eğecek ve bizi bu fedakârlığa rağmen terk mi edecek?” ifadelerini kullandı.

MEDYAGUNDEM

yunan

Krizin altından ABD çıktı

3 Temmuz 2017’de, Türk bandıralı ticaret gemisine Yunan Sahil Güvenlik botundan ateş açılmış, Yunan tarafı …

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

harita

AA’nın deşifresi Pentagon’u çıldırttı

ABD Savunma Bakanlığı, Anadolu Ajansı’nın Suriye’de konuşlu ABD askerlerinin yerlerini yayınlanmasına tepki gösterdi. Anadolu Ajansı, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir