Anasayfa / GENEL / Terörist başı Gülen’e ABD’den ödül!
gulen-odul

Terörist başı Gülen’e ABD’den ödül!

Türkiye’de terör örgütü iddianamesinin kabul edildiği gün, FETÖ’nün lideri olarak gösterilen Fetullah Gülen’e, ABD tarafından “Gandi-King-Ikeda Barış Ödülü” verildi. Terörist elebaşı Gülen’in arkasında ABD olduğu tezi de güçlü biçimde kendini belli etti.


ABD’de bulunan Morehouse Üniversitesi Martin Luther King Merkezi’nde gerçekleşen Gandi-King-Ikeda Barış Ödülü Fetullah Gülen’e verildi.

Geleneksel barış ödülü töreni, akademisyen, aktivist ve davetlilerin katılımıyla Morehouse Üniversitesi Martin Luther King Merkezi’nde gerçekleşti. Daha önce Mihail Gorbaçov, Nelson Mandela ve Desmond Tutu gibi isimlerin aldığı ödül, bu yıl Türkiye’de FETÖ’nün (Fetullahçı terör örgütü) lideri olarak gösterilen Fetullah Gülen’e verildi.

gulen-odul1

ABD’nin Atlanta şehrindeki ödül merasiminde konuşan Martin Luther King Merkezi Dekanı Prof. Lawrence E. Carter, Fetullah Gülen’e methiyeler düzdü:

“Bugün bu ödülü geleneksel İslami öğretisini dünya genelinde yayan ve 11 Eylül 2001’de New York’taki Dünya Ticaret Merkezi’ne terör saldırısını Washington Post’a verdiği ilan ile kınayarak küresel barışa katkı yapan Fethullah Gülen’e vermekten onur duyuyoruz.”

Dekanın konuşmasının ardından ödülü Gülen adına alan Dr. Alp Y. Aslandoğan, Fetullah Gülen’in ödül vesilesi ile kaleme aldığı yazılı mesajını okudu.

Mesajında FETÖ lideri Gülen şunları dile getirdi:

“Sağlığım bu anlamlı buluşmada sizlerle bir arada olmama mani. Ancak mekan ve zaman farklılığı yüksek insani değerler etrafında bir araya gelmiş ruhların sohbetine mani değildir. Bu ödülle gayretleri takdir edilen camianın bir ferdi olma ümidiyle organizasyon komitesine teşekkürlerimi arz ederim.”

GORBAÇOV VE MANDELA’DAN SONRA GÜLEN

Bu yıl onbeşincisine Fetullah Gülen’in layık görüldüğü Gandi King Ikeda Barış Ödülü, daha önce SSCB eski Devlet Başkanı Mihail Gorbaçov, Güney Afrika lideri Nelson Mandela, Desmond Tutu, Dr. Michael Nobel ile Nobel ödülü sahipleri Betty Williams ve John Hume gibi isimlere verilmişti.

Tören sonrası, üniversite tarafından yaptırılan Gülen’in yağlıboya tablosu kürsüye getirilerek ödülü daha önce alanların resimlerinin bulunduğu bölüme asıldı.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

2 Yorumlar

  1. Ödülü alana değil verene bak sen gerekçede muhteşem 14 yıl önceki olayın ilanı: “Bugün bu ödülü geleneksel İslami öğretisini dünya genelinde yayan ve 11 Eylül 2001’de New York’taki Dünya Ticaret Merkezi’ne terör saldırısını Washington Post’a verdiği ilan ile kınayarak küresel barışa katkı yapan Fethullah Gülen’e vermekten onur duyuyoruz.” Muhterem hocam küresel barışa katkı sunmak için rica etsek şu İsraili kınasada İslam Birliği Teşkilatıda bir ödül verse nasıl olurdu

  2. Bırak bu işleri hoca yeme bizi! Bastır bağışları adı sanı duyulmamış dandik Üniversitelere satın al tenekeleri. Morehouse Üniversite’si neresi ya! Bu yaşıma geldim Amerika da böyle bir üniversitenin varlığından bile haberim yoktu. Ne kadar eziksiniz ya! Insanın acıyası geliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir