Anasayfa / GENEL / Terör örgütünden ABD füzesi çıktı
antitank

Terör örgütünden ABD füzesi çıktı

PKK’lıların etkisiz hale getirilmesi için operasyonların devam ettiği Mardin’in Nusaybin ilçesinde bir ABD-İsveç ortak yapımı antitank roketi ele geçirildi.


Mardin’in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda ABD-İsveç ortak yapımı bir antitank roketi ele geçirildi.

Nusaybin’de PKK’lı teröristlerce açılan açılan çukurların kapatılması, kurulan barikatların kaldırılması, tuzaklanan patlayıcıların bertaraf edilmesi, kamu düzeninin yeniden tesisine yönelik 14 Mart’ta başlatılan, “Atmaca – 7 Operasyonu” sürüyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve emniyet unsurları tarafından yürütülen ortak operasyon kapsamında güvenlik güçlerince teröristlerden temizlenen mahallelerde arama tarama faaliyeti gerçekleştiriliyor.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Fırat Mahallesi’nde teröristlere ait bir antitank roketi ile bir jeneratör ele geçirildi.

ABD ve İsveç ortak yapımı olan 6,4 kilogram ağırlığında 102 santimetre uzunluğunda zırh delici özelliğe sahip roketin 2 bin 100 metre menzile sahip olduğu öğrenildi.

BAŞBAKAN’DAN TEPKİ

Başbakan Binali Yıldırım, Nusaybin’de ele geçirilen anti tank görüntüsüyle ilgili “Müttefik demek, stratejik ortak demek karşılıklı hak ve hukuka saygı göstermek demek. Türkiye’nin terörle mücadelesinde bütün dostların yanımızda olmasını bekliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere söylediğimiz bir şey var, PKK terör örgütüdür. Bunu ABD de kabul ediyor ama PYD ve YPG’nin PKK’nın uzantısı olduğu konusunda dostlarımız biraz ağırdan alıyor. Bizim stratejik ortaklarımız terör unsurlarına silah desteği yapabilir mi? Böyle bir şeyin var olduğunu düşünmek bile istemiyoruz. Belli ki terör örgütünün yan unsurları bunları elde ediyorlar ve terör gruplarına aktarıyorlar. Sürekli ifade ettiğimiz tezi doğrulayan bir gelişmedir” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı ile ortak basın toplantısı düzenlendi. Başbakan Yıldırım’ın konuşmasının satır başları şöyle:

Türkiye’nin bugüne kadar KKTC ile ilişkilerinde özellikle bizim benimsediğimiz bir prensip vardır. O da Türkiye’de ne varsa KKTC’de de aynısı olacak. Bütün alanlarda Türkiye’nin imkan ve kabiliyetlerinin KKTC’de var olması için her türlü çalışmayı yaptık, yapmaya devam edeceğiz.

Yarım aşırı aşan bu sorun BM’nin iyi niyet ilişkileri çerçevesinde devam etmekte. Türk tarafının daha fazla oyalanmaması noktasında beklentileri had safhaya gelmiştir. Türkiye her koşulda KKTC’nin yanında olacaktır. Adada huzur, istikrar yerleşmesi, refahın arttırılması yönünde çalışmalarımıza hız vererek devam edeceğiz. Türkiye’deki kardeşlerinizin dün olduğu gibi bugün de ahdi ve tarihi sorumluluklarını yerine getirmeye devam edeceğini bir kez daha ifade ediyorum.

Her alanda bir dayanışma içindeyiz. Ekonomi alanında projelerimiz var, alt yapı alanında ciddi projeler yaptık. Bu güne kadar yapılan eylem planlarındaki hedefler harfiyen yerine getirildi. Bundan sonra da getirilecek. Burada yapılan projelerin büyük çoğunluğu öbür tarafta yok. Akdeniz’i aşarak su getirilmesi ve Kıbrıs’ın topraklarının su ile buluşturulması. Bizim için büyük bir hedefti. Söylenenlere aldırış etmeyin, sıkıntımız yok, olmaz da.

BAŞKANLIK SİSTEMİ

Başkanlık dahil olmak üzere seçenekler gündemimizdedir. Çalışmamız sürüyor. Siyasi partilerimizden destek isteyeceğiz. Nihai kararı verecek olan milletimizdir. Bu olmazsa başka hazırlıklarımız da mutlaka var. Onlar devreye girecektir.

PKK’NIN ELİNDEKİ ANTİ TANK FÜZESİ

Müttefik demek, stratejik ortak demek karşılıklı hak ve hukuka saygı göstermek demek. Türkiye’nin terörle mücadelesinde bütün dostların yanımızda olmasını bekliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere söylediğimiz bir şey var, PKK terör örgütüdür. Bunu ABD de kabul ediyor ama PYD ve YPG’nin PKK’nın uzantısı olduğu konusunda dostlarımız biraz ağırdan alıyor. Bizim stratejik ortaklarımız terör unsurlarına silah desteği yapabilir mi? Böyle bir şeyin var olduğunu düşünmek bile istemiyoruz. Belli ki terör örgütünün yan unsurları bunları elde ediyorlar ve terör gruplarına aktarıyorlar. Sürekli ifade ettiğimiz tezi doğrulayan bir gelişmedir.

MEDYAGUNDEM

yunan

Krizin altından ABD çıktı

3 Temmuz 2017’de, Türk bandıralı ticaret gemisine Yunan Sahil Güvenlik botundan ateş açılmış, Yunan tarafı …

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir