Anasayfa / GENEL / Terör medyası!
teror-medya

Terör medyası!

Terör örgütü PKK, Malazgirt’te Binbaşı Arslan Kulaksız’ı şehit etti. Sonra da ‘intikam aldık’ açıklaması yaptı. İhanette sınır tanımayan medya ittifakı ise gazetelerinde neredeyse Binbaşı’yı suçlu çıkardı. Aydın Doğan’ın Hürriyet’i ve Fethullah Gülen’in Zaman’ı, PKK’nın üstlendiği hain saldırı haberinde, ne terörist lafı kullanabildi ne de PKK diyebildi…


Yeni Türkiye’nin temeline dinamit yerleştiren ve ülkesine ihanet fırsatlarının hiçbirini kaçırmayan üst aklın içerideki uzantıları, en sonunda bunu da yaptı; kalleş terör örgütü PKK’ya sahip çıkıp teröristleri korumaya başladı. Yakın dönemde, savcı Selim Kiraz’ı şehit eden DHKP-C’li teröristleri koruyan Hürriyet ile PKK propagandası yapan sitelerine erişim yasağını “Sansürde son nokta” diye manşetlerine taşıyan Zaman gazetesi, dün de PKK için yeni bir dil birliği sergiledi. Kendi ülkesinin, bir başka terör örgütü DAEŞ’e silah taşıdığı yalanını söyleyen Cumhuriyet de bu terör ortaklığının bir aktörü olmaktan geri durmadı. Bu üç gazete, Malazgirt’te Binbaşı Arslan Kulaksız’ı şehit ettikten sonra “İntikam aldık” açıklamasını yapan PKK’yı koruma altına alarak, hain saldırının faillerini korudu. Fethullah Gülen’in liderliğini yaptığı Paralel Yapı’nın yayın organı Zaman, saldırıyı düzenleyen teröristlerin PKK’lı olduğunu yazmayarak okuyucularından gizledi. Aydın Doğan’a ait Doğan Grubu’nun amiral gemisi Hürriyet de saldırıyı düzenleyenlerin PKK’lı olduğunu sakladı. Binbaşının silahlı saldırıya uğradığını söyleyen Hürriyet gazetesi, saldırıyı kimin yaptığını özellikle yazmadı. Can Dündar’ın genel yayın yönetmeliğini yaptığı Cumhuriyet gazetesi de “Komutana çapraz ateş” sürmanşetiyle verdiği haberde saldırıyı düzenleyen PKK’lılardan hiç bahsetmeyerek teröristleri korudu. İhanet Medyası, Binbaşı Kulaksız’ı şehit eden kalleş PKK’lı teröristler için “Saldırganlar ve şahıslar” ifadelerini kullanmakla yetindi. İhanet Medyası’nın PKK aşkı ise sosyal medyada büyük tepki çekti. Gazetelere gün boyu yağan tepkilerden bazıları şöyleydi…

İKİ GAZETEYE TEPKİ YAĞDI

DHKP-C’yi sahip çıkınca artistlik yapan Doğan şimdi de PKK’ya kol kanat gerdi.
Biri Dumanlı Ekrem’e hatırlatsın. ABD operasyona destek verdi.
Dün Selo’ya saz çaldıran, bugün PKK’yı savunuyor.
‘AK Parti gitsin diye’ yapmadığınız kalleşlik kaldı mı!
Al Aydın Doğan’ı vur Fethullah Gülen’e…
İbretlik anlar. Hürriyet ve Zaman, PKK’ya terörist diyemiyor.
İsrail uşağı gazetenin PKK aşkı…
Doğan görünümlü terörist!
Zaman’da gelişme var. ABD’nin destek verdiği operasyona karşı çıkarmış gibi yapıyorlar.
Arka çıkmadıkları bir PKK kalmıştı, şimdi tam oldu.
Fransa’yı bize Yozgat diye yutturmaya kalkan Ahmet Hakan nerede? PKK’yı da Malazgirtli Yoga Sevdalıları Derneği diye yutturacak biri lazım!
Vay arkadaş, ne hırsmış. Seçimle alamadıkları koltuğu çalmak için Yahudi’nin, İngiliz’in değirmenine su taşı. Yetmesin PKK’nın, DHKP-C’nin koynuna gir.

HİZBULLAH’TAN MEDET UMDULAR

Aydın Doğan’ın gazete olarak kaldırdığı ve yayın hayatına internetten devam eden sitesi Radikal yaptığı haberlerle, PKK medyasına bile parmak ısırttı. Radikal önceki gün ana sayfasında gündemle ilgili yer verdiği 15 manşetin 10’unda HDP ve PKK’yı aklamaya çalıştı. Manşetlerden birinde ise PKK’ya destek çıkmak için Hizbullah lideri Nasrallah’ın “Türkiye, IŞİD’i incitmemek için Kürtler’i de vurdu” sözlerine yer verdi. Aynı gazete, Lice’de şehit edilen askerlere ise manşetlerde hiç yer vermedi.

İLKELİ GAZETECİLİK!

Hürriyet’in yaptığı her hain haberden sonra ‘yayın ilkeleri bildirgesi’ yayınlaması alışkanlık haline geldi. Aydın Doğan’ın gazetesinin, ortağı Almanya merkezli Yahudi yayın kuruluşu Axel Springer’e ait ilkelerden hiç bahsetmemesi de dikkat çekti. Axel Springer’in ilkelerinde “Yahudiler’in kollanması ve İsrail devletinin yaşamsal hakkının desteklenmesi” yazarken, Hürriyet’in de kendisine “Türkiye aleyhine çalışan terör örgütlerini desteklenmesi” ilkesini eklemesi bekleniyor.

NTV’DE OLAY VAR

Doğan Medyası, Gülen Medyası, Sözcü, Cumhuriyet gibi gazetelerin terör sevici yayınlarına önceki gece NTV de eklendi. NTV canlı yayınına katılan Özgür Gündem gazetesi yazarı Erol Katırcıoğlu, Binbaşı Arslan Kulaksız’ın şehit edilmesi için “Bir binbaşının öldürülmüş olması gerçekten de üzüntü verici fakat, Tansu Çiller zamanında da birçok faili meçhul yaşandı” sözlerini kullandı. Bu yorum üzerine NTV’ye “Bu adamları neden yayına çıkarıyorsunuz?” yorumu yapıldı.

RADİKAL’İN CİCİ ÇOCUĞU

Selahattin Demirtaş’a yine Doğan Medyası sahip çıktı. Silah çağrısı yaptığını unutup ‘Cici çocuk’ maskesini giyen Selo, Radikal’e “Polis cenazelerine gitmek istiyorum. PKK silah bırakıyordu ama Erdoğan engelledi. Biz ayrı örgütüz, PKK ayrı bir örgüt” diyerek okuyanları güldürdü.

HEPSİ GÜLEN’İN EVLADI

Hürriyet’in PKK’yı koruyup kollamasının yanında Gülen Terör Örgütü’ne bağlı medya ve kişilerin de her fırsatta terörist seviciliği yapması dikkatlerden kaçmadı. Selahattin Demirtaş bile tatildeki resmini yalanlamazken, bu fotoğrafın gerçek dışı olduğunu ilk savunan Gülen’in sosyal medyadaki askerleri oldu. Binbaşı Arslan Kulaksız’ın şehit edilmesinin ardından PKK bu kalleş saldırıyı üstlenirken, Gülen’in çocukları “Bu metod ne PKK’nın ne de DHKC’nin eylem metoduna benzemiyor” saptamalarını yaptı.

PKK DİYEMEDİLER

17-25 Aralık süreci sonrası kirli ittifakları ortaya çıkan Doğan ve Gülen, Yeni Türkiye’ye karşı işbirliğini yeni bir boyuta taşıdı. Gülen ve Doğan son olarak algı operasyonu yapmak için PKK’yı bile koruyup kollamaya başladı.

PKK’YI AKLAMA YARIŞI

Suruç saldırısını bahane ederek ateşkesi sonlandırdığını açıklayan PKK önce sadece iş makinelerini yaktı. Ardından kalleş pusulara başlayan terör örgütü bir haftada 4 polis ve 4 askerimizi şehit etti. Bu süreçte Doğan ve Gülen Medyası ise PKK’yı aklayarak, hükümeti suçlu göstermeye çalıştı.

(TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

feto2

Teröristbaşının şifresi çözüldü

Teröristbaşı Gülen’in 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde Amerikan gazetesine verdiği röportajında kullanılan fotoğrafın şifreleri çözüldü. …

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

darbe

Allah’a değil Feto’ya tapan sapıklar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otele, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi saldırı düzenleyen 1’i …

1 Yorum yapıldı

  1. şehit haberleriyle sarsılan halkımızın milliyetçi hassasiyetleri gitgide artıyor. Çığ gibi büyüyor ve buna paralel olarak da paralel ve doğan medyası daha da marjinal bir çizgiye kaydıkça halktan tepkiler de çığ gibi büyüyecek ve ekrem dumanlı can dündar gibi tüm diğer hainler canından korkar hale gelecek.halkın arasına çıkıp dolaşamayacaklar. Sokakta, yolda sıradan insanlar tarafından vatan haini oldukları için saldırılara maruz kalacaklar.. etraflarındaki çember gitgide daha da daralıyor. ancak hala bu gerçeği okumaktan acizler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir