Anasayfa / GENEL / Terim’den TRT’ye anlamsız tepki
fatih-terim2

Terim’den TRT’ye anlamsız tepki

Milli Takımı çalıştıran teknik direktör Fatih Terim, Çek Cumhuriyeti maçı sonrasında yaptığı açıklamada, bundan sonra TRT’nin sorularını yanıtlamayacağını ve röportajlarına gitmeyeceğini söyledi.


Milli takımın 2-0 galip tamamladığı maçın ardından, “Oyuncularımı kutluyorum herkesin istediği buydu, bize yakışan buydu, ümit ederim sonucu bize tur geçmeye yeter. O zaman daha anlamlı olur” diyen Terim, turnuvaya devam etmeleri halinde takımın daha iyi oynamasını umduğunu dile getirdi.

Oyuncuların basında yer alan haberlerden ve kötü yorumlardan etkilendiğini ifade eden teknik adam, “Ne olursa olsun Hırvatistan’a geriden gelip 2 gol atmış, bir Çek takımından bahsediyoruz. Özellikle son 15-20 dakika pozisyon vermemek önemli bir durumdu. Demek ki kafamdaki 3-4-3’te olabilir bazen demek ki” diye konuştu.

Fatih Terim, açıklama sonrasında TRT muhabirinden gelen bir soruya ise cevap vermeyi reddetti. Terim, “TRT’nin bundan sonra sorularını yanıtlamam, sorularını cevaplamayacağım ve röportajlarına gitmeyeceğim” dedi.

NEDEN TEPKİ GÖSTERDİ?

Fatih Terim’in bu tepkisinin nedeni ise geçtiğimiz günlerde TRT1’de yayınlanan bir programda tarih profesöri Ahmet Şimşirgil’in; “Bizim futbolculara önce tarih okutacaksın. Tarih okutacaksın görecek o savaşlarda ne yapılıyordu, nasıl yeniliyordu. Tarihi bilmeyen adamdan futbolcu mu olur? Tarihin bilgisi herkese lazım olan bir ilim. Futbolcuya da.. Tarih bilmezsen böyle 3 yersin gelirsin, 5 yersin gelirsin.” sözlerinden dolayı.

“GÜLENECEK ŞEYLER AMA GÜLEMİYORUZ”

Terim dün maç öncesi yaptığı basın toplantısında da tarih profesörü Ahmet Şimgirgil’e tepki göstermiş ve “TRT ülkemizin televizyonu değil mi? Bu da ülkenin takımı. Spor konusu olmayan bir programında tarih profesörü çıkıyor bana ve takımıma olmadık şeyler söylüyor. Koca tarih profesörü. Koca derken, tarihin büyüklüğünü söylüyorum. TRT’den bahsediyorum ve yayıncı kuruluşumuz. Tarih programında ‘milli takım bir an önce dönmeli’ deniyor. Bir çok akademisyen dostum var. Sohbet ortamında bu benim alanım değil diyen bir çok akademisyen dostum var. Biri çıkıyor, bu da TRT’de. Sen de diyorsun ki hocam neden suratınız asık diyorsunuz. Esasında gülünecek şeyler ama gülemiyoruz” demişti.

MEDYAGUNDEM

trt1

TRT’de 8 daire başkanı görevden alındı

TRT’de geçen hafta Şenol Göka’nın istifasının ardından dün de 8 daire başkanı görevden alındı. TRT’de …

trt1

TRT Genel Müdürü istifa etti

TRT Genel Müdürü Şenol Göka istifa etti. Göka’nın dilekçesinde, ‘gördüğüm lüzum üzerine istifa ediyorum’ yazdığı …

trt1

FETÖ’nün TRT inine yeni operasyon

FETÖ’nün TRT’deki yapılanmasına yönelik Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada 38 kişi hakkında gözaltı kararı alındı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir