Anasayfa / ANALİZ / Tekne sefası bitti o da ‘koro’ya katıldı!
hasan-basbakan2

Tekne sefası bitti o da ‘koro’ya katıldı!

MEDYAGÜNDEM- “Malum medya”da Başbakan Erdoğan’a karşı olan kin ve nefreti köşelerine taşıyan koroya bugün Milliyet’ten Hasan Cemal de  katıldı.

Başbakan Erdoğan için “…Zaloğlu Rüstem gibi. Elinde koca bir pala, ya Allah bismillah deyu, durmadan her yana sallıyor kelle almak için…”diye yazan Cemal, Erdoğan için, “İtici, otoriter. Bir devlet dili bu.  Ya da devletlu bir dil.” gibi ifadeler kullandı.

Hasan Cemal’in Ahmet Altan gibi “malum koroya “ neden katıldığını ele veren satırları da şöyleydi:

“Kafanızın arkasında tek adamlık mı var? Stadyumdaki büyük siyasal gösteriyle düğmesine bastığınız başkanlık yürüyüşü bunun için mi? Yoksa başkan baba mı olmak istiyorsunuz?”

Başkanlık sisteminin gelmemesi için büyük bir uğraş veren Recep Tayyip Erdoğan düşmanları her fırsatta bu aralar “tek adam” suçlamasını tezgaha koydular.

ABD Büyükelçisi ile özel buluşmaların vazgeçilmez isimlerinden Hasan Cemal’in 15 günlük açık denizlerdeki macerasından sonra başladığı siyaset yazılarının ilkinde bugün Erdoğan’ı hedef alması da dikkat çekiciydi.

Cemal’e en çok tescilli “Erdoğan düşmanları” Twitter’da alkış tuttu. O isimlerden biri Vatan yazarı Ruşen Çakır’dı ve şunları yazdı:

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

hasan4

Teröre iliştirilmiş gazeteci artığı!

FETÖ’nün medya yapılanması davasının ilk duruşması bugün görülecek. Hasan Cemal şimdi de orada ortaya çıktı. …

hcemal

Terörist Hasan Cemal’e 9 yıl hapis cezası

Gazeteci Hasan Kaya Cemal’in “terör örgütü propagandası yapmak” suçundan yargılandığı davada mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı, …

hcemal

PKK sevici Hasan Cemal’e hapis cezası

Gazeteci Hasan Cemal, PKK elebaşlarından Fehman Hüseyin ile ilgili yazdığı yazı nedeniyle, “terör örgütü propagandası …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir